Zapomeňte na jachtu, ponorky jsou tady!

0
1431
Díky neustálému vývoji v technologiích a neutuchající touze některých snílků konstruovat vše, o čem se dočetli v knihách Julese Verna, máme dnes možnost zakusit téměř vše. Proto vám přiblížíme seznam možných podmořských ponorek, vedle kterých jakékoliv dobrodružství na plavidlech plujících nad vaší hlavou bude jen slabým odvarem!

Španělský designér Guillermo Sureda-Burgos pravděpodobně jednoho dne na silnici viděl, jak za sebou auto na přívěsu táhne vodní skútr, a řekl si: „Když oni skútr, já podvodní skútr!“ Jak si předsevzal, tak se i stalo a dnes jsou připravené tři koncepty plavidel, které jen naložíte na přívěsný vozík a hurá k vodě! Fakt, že soused si pořídil nové auto, už nebude tak zajímavý…

Na druhé straně světa se designérům Sungchul Yang and Woonghee Han daří, na co sáhnou. Podle naší teorie večer seděli u nonstop promítání Hvězdných válek, a tak zatoužili po soubojích v kosmických plavidlech, že si pro sebe jedno také vymysleli. A vzhledem k tomu, že zatím netuší, jak pokořit gravitaci, předurčili pro ně jako ideální prostředí podmořský svět. Chcete-li se cítit jako nefalšovaný rytíř Jedi, toto je pro Vás pravá volba!

Rinspeed sQuba si evidentně vzalo svou inspiraci od Lotusu Esprit Jamese Bonda, který ho v mžiku přeměnil v ponorku a mohl tak opět zachránit svět. Pokud je váš styl také určován na míru ručně šitými obleky Brioni a hodinkami Omega, potápěcí vůz je něco do vaší garáže. Koncept je poháněn elektrickým motorem, který rozpohybuje dva lodní šrouby. O dodávku čerstvého kyslíku se posádce postará integrovaný distribuční systém.

Někteří z vás v tomto okamžiku kroutí hlavou, že je sice pěkné, jaké koncepty jsou vymyšlené, ale obrázky neznamenají opravdovou ponorku. Souhlasíme a stejně tak společnost US SUBS, které na své výtvory už přilepila cenovku – podívejme se na ně…

Přečerpáte-li z konta přes 78 milionů dolarů, překvapí vás Phoenix 1000, který dorostl do délky neskutečných 65 metrů! Mezi odborníky se o něm mluví jako o největším luxusním podmořském plavidlu, které kdy bylo vybudováno… Celková vnitřní obyvatelná plocha je projektována na 500 čtverečných metrů, a aby nebylo za hodně peněz málo muziky, v ponorce samotné je další, menší ponorka na krátké výlety do obtížněji přístupných zákoutí!

Výrazně nižší třídou je Seattle 1000 s celkovou délkou 40 metrů a cenou 20 milionů dolarů. Uvnitř si užijete řízené cirkulace vzduchu a báječného mikroklimatu, uskupení ve dvou patrech dává dostatek prostoru soukromí pro kabiny majitele a hostů, obývací a jídelní prostory, stejně tak jako prostorné chodby.

Discovery 1000 je schopná ponoru do hloubky 330 metrů a dostupu 56 námořních mil s průměrnou rychlostí 6 uzlů. Poskytuje luxusní posezení v klimatizované atmosféře a strhujícím výhledem do hlubin oceánu. Luxusní privátní verze má štítek s číslem 2,85 milionu dolarů.

Jestli jste stejně jako my okouzlení podmořským světem a dnešními možnostmi, nezbývá než popřát… nashledanou pod vodou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here