Eva Herzigová: Krása a odhodlanost ji dostaly na vrchol

0
1632

Severočeská rodačka vyrůstala ve skromném prostředí panelákového bytu v Litvínově – daleko od všech módních metropolí – a móda či modeling tenkrát byly ty poslední věci, které ji zajímaly. Dnes pětatřicetiletá Eva Herzigová byla od dětství aktivní sportovkyní, která svými výkony vynikala například v běžeckém lyžování, gymnastice a basketbalu. „Jsem strašně ambiciózní,“ říká modelka, „když jsem byla mladší, vždy jsem byla nejlepší ve svých oblíbených činnostech a vždy jsem chtěla být ještě lepší. Neustále si zvyšuji laťku.“

Na práci modelky se Eva Herzigová paradoxně necítila a jako modelku si údajně vždy představovala svou starší sestru. Když se v šestnácti letech při návštěvě Prahy dozvěděla o modelingové soutěži, byla překvapená, že se její sestra nezajímá o účast, přihlásila se sama a s přehledem soutěž vyhrála. Půl roku na to už seděla ve vlaku s jednosměrnou jízdenkou v kapse a vyrážela do Paříže – do světa módy, o kterém se jí v předrevolučním Československu ani nesnilo.

Sto osmdesát centimetrů měřící kráska bývala hned od prvopočátků své kariéry přirovnávána k herecké ikoně Marilyn Monroe a neunikla proto pozornosti pařížských návrhářů a fotografů. Zvlněné blonďaté vlasy, pronikavé modré oči a dokonalá postava otevřely Evě dveře, které vedly na výsluní. Samotná krása vám však úspěch nezaručí. Skrývá se za ním i neuvěřitelná odhodlanost a vytrvalost, což jsou hodnoty, které modelce už od raných let vštěpovali její rodiče.

Žádný začátek není jednoduchý a Eva Herzigová o tom ví jistě své. „Nikdy jsem nenavštěvovala žádnou školu modelingu a vůbec jsem neměla představu, co tato práce obnáší,“ přiznává. Během svých prvních focení se necítila moc dobře a nelíbilo se jí, že na ni všichni stylisté, vizážisté a fotografové neustále zírají. Postupně ale měnila svůj názor a dokonce začala upřednostňovat focení před módními přehlídkami. „Miluji focení. Jsem sama, jsem královna a všichni se o mě starají.“

První důležitou zakázkou byla reklamní kampaň pro značku Guess, ve které vystřídala supermodelku Claudii Schiffer, ale ještě daleko více ji proslavila reklama pro společnost Wonderbra. Proslýchá se, že firmě vzrostly tržby až o čtyřicet procent a billboardy s Evou v nadživotní velikosti způsobovaly dopravní zácpy. Seznam všech jejích zakázek dnes čítá neuvěřitelné množství věhlasných jmen, mezi nimiž nechybí ani Victoria’s Secret, Christian Dior, Versace či Louis Vuitton.

Stejně jako focení pro reklamy si Eva Herzigová užívá i focení na obálky časopisů. Mimo jiné se objevila na titulní stránce Vogue, Elle, Harper’s Bazaar a pro Vanity Fair dokonce pózovala v pokročilém těhotenství. Ač ji pózovaní baví víc, Eva samozřejmě nezanevřela ani na módní přehlídky. Když si navíc uvědomila, že její jméno i tvář dobře prodávají inzerované zboží, rozhodla se navrhnout vlastní kolekci plavek nazvanou Eva Herzigova Beachwear a ukázala tak i své podnikatelské dovednosti.

Modelka, která v březnu oslavila své pětatřicáté narozeniny, by se v budoucnosti ráda stala herečkou. „Už od dětství jsem snila o herectví. V šedesáti letech nemůžete dělat modelku, ale jistě můžete být herečkou.“ Několik menších rolí už má Eva Herzigová za sebou, za zmínku jistě stojí její role ve francouzském filmu Strážní andělé, jehož hlavní roli ztvárnil Gérard Depardieu.

I v osobním životě Eva nalezla štěstí, po kterém dlouho toužila. Po nevydařeném manželství s bubeníkem kapely Bon Jovi Tico Torresem se seznámila s italským podnikatelem Gregorio Marsiajem, kterému loni v červnu porodila syna George. „Italové umějí ocenit krásné ženy. Nebojí se krásy,“ říká šťastná matka. Krásné ženy však neoceňují pouze Italové. Americký internetový časopis Askmen.com dokonce napsal, že jsou Eviny rty dost jedinečné na to, aby se mohly stát jedním z českých národních symbolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here