Cíl je klíčem ke štěstí

0
2224

Podle Aristotela je člověk teleologickým organismem. Slovo “teleos” znamená “cíl” nebo “účel”. Každá lidská činnost slouží nějakému účelu. Šťastný je člověk tedy tehdy, když dělá něco, co ho posouvá k cílené metě. Z čehož vyplývá, že všichni by měli mít svůj cíl, ať velký nebo malý, skromný nebo náročný a každý si za ním jít. Hlavně pozor, váš cíl by měl být v souladu s vašimi vnitřními hodnotami a prioritami.

archer

Stanovit si cíle, které vás po jejich dosažení opravdu uspokojí a naplní a pracovat na jejich dosažení den po dni – to je klíč ke štěstí v životě. Určení cílů má velikou moc a i samotný proces jejich promýšlení ve vás vzbuzuje kladné pocity, ještě než k nim učiníte první krok. Nezapomeňte však, že cesta k vašemu cíli je pravý úspěch. Úspěch je totiž postupná realizace hodnotného ideálu, pokud člověk pracuje s předem určeným cílem a ví kam míří je úspěšný.

Chcete-li zcela odhalit a využít vlastní potenciál, měli byste se naučit určovat cíle i směřovat k nim každý den. Pokaždé, když se ráno vzbudíte a položíte si otázku, zda zůstat ležet nebo vstát, vzpomeňte si, proč jste zde a kam míříte? Jaký je váš cíl pro dnešní den?

“Každý den udělej něco, co tě posune k lepšímu zítřku.” autor neznámý

Vypracujte si jasně danou vidinu, díky které budete vždy myslet na to, co chcete, kam míříte a proč to děláte. Zapomenete tak na nežádoucí věci, které strhávají vaši vůli a pohled na cíl. Staňte se raketou, neustále a neomylně směřující na svůj cíl, která i přes občasné překážky na cestě vždy ví kam míří a opět je navedena na svůj cíl.

Pro svoji lepší orientaci použijte cíle, které jsou na vaší cestě jasně měřitelné. Kdykoliv si můžete říct, kolik práce máte již za sebou a přesně kolik práce a úkolů je ještě před vámi. Každý den každou minutou budete vědět, jak daleko jste a co máte ještě před sebou a přikládat jednu cihličku ke druhé, až nakonec budete mít celou zeď.

“Vaše srdce, intuice a vnitřní hlas přesně ví, co opravdu potřebuje.” autor neznámý

Není lepší záruka dlouhého, šťastného, zdravého a úspěšného života, než si nepřetržitě určovat své nové životní mety a snažit se jich dosáhnout, pokořit sami sebe! Ne ostatní, ale sami sebe. Překonat své vlastní hranice a jít dál. Jasné cíle vám umožní přeměnit váš potenciál v osobní i profesionální úspěchy. S jejich pomocí překonáte každou překážku a vaše možnosti budou takřka neomezené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here