Spencer Johnson: 3 TOP knihy, které vás posunou dál

0
3372

Psycholog, spisovatel, řečník, konzultant a odborník na management Spencer Johnson je světoznámým autorem knih, které nabízí překvapivě jednoduchá a efektivní řešení na problémy a starosti pracovní i osobní. Jaké knížky, které jsou označovány za „skvosty“, byste z jeho bohaté tvorby rozhodně neměli vynechat?

booksmakeyoumove-alignthoughts

1. Kam se poděl můj sýr?

„Úžasný způsob jak se vyrovnat se změnami ve Vaší práci a Vašem životě.“

Při prvním prolistování leckdo získá dojem, že se jedná o knížku pro děti. Ačkoli byla vydána v různých verzích (i barevné pro nejmenší), je přínosná a zábavná pro všechny věkové kategorie! Bez rozdílu společenského postavení, národnosti (byla přeložena do 26 jazyků), profesního zaměření, pohlaví… pro všechny, kteří se chtějí umět vyrovnat se změnami a najít své štěstí. 94 stran, z nichž některé (15 str.) zahrnují i obrázky sýrů s citáty – vždy perfektně vystihující a pasující k příslušné kapitole, přečtete jedním dechem. I když písmenka zhltnete za hodinu, příběh vás donutí k hlubokému zamyšlení a dovede k poznatkům, které setrvají několik dní, týdnů, měsíců… i let. A když na moudra získaná z této četby někdy zapomenete, nebo si budete chtít vědomosti oprášit, s radostí četbu zopakujete. Jedná se totiž o svazek, který neomrzí. Vždy v něm objevíte další a další poznatky a naberete sílu čelit všemožným vrtkavým životním situacím.

„Jít do neznáma je lepší než zůstat tam, kde nic není.“

2. Vrcholy a údolí

„Jak zúročit dobré i zlé časy v práci a v životě.“

V této knize se vydáte na (duchovní) výpravu s mladým mužem, který hledá své štěstí. Dlouhá léta žil ve strachu v údolí a toužebně hleděl na vrcholy. Strach jednoho dne překonal a vydal se na cestu k výšinám. Nahoře potkal moudrého muže, který jeho život změnil… Pokud váháte, zda jít za svými sny, bojíte se (ne)úspěchu, nevíte jak se odhodlat a připravit na cestu (v osobní nebo pracovní sféře), je těchto 111 čtivých stran doplněných o citáty správnou volbou. Načerpáte odvahu i pokoru. Připravíte se na to, že ať už jste kdekoli, vždy je potřeba se pořádně rozhlédnout a snažit se vytěžit z toho co máte k dispozici. Jak z dobrých časů můžete získat něco, co vás podrží v časech špatných, jak se nevzdávat, jak fungovat s lidmi i sami se sebou v údolí i na vrcholcích.

„Nemůžeš vždy ovlivnit vnější události.
Můžeš však ovlivnit své osobní vrcholy a údolí
– tím, čemu věříš a co děláš.“

3. Minutový manažer

„Ať řídíte domácnost, obchod nebo rodinu… funguje to!“

Spolu s Kennethem Blanchardem (managementovým konzultantem) sepsal Spencer Johnson 106 stránkový BESTSELLER, kterým se řídí i ta největší zvířata na vedoucích pozicích v úspěšných firmách a organizacích. Umět vést lidi a zároveň firmu není snadný úkol, protože často šéfové, kteří jsou u zaměstnanců oblíbení, bojují s tím, že jejich byznys nevykazuje velké zisky či dokonce krachuje. Jde se zavděčit lidem a zároveň číslům? Jde! A právě tato knížka vás s tím seznámí pomocí příběhu mladého muže, který hledá návod jak být úspěšným a oblíbeným výkonným manažerem. Bádá, hledá… a když takového manažera (po dlouhém pátrání) najde, ptá se ho i jeho zaměstnanců, co za tím je – a vytváří návod, jak se takovým vedoucím stát. Nejedná se ale pouze o poznání a kroky, které by bylo možné užít jen v obchodu! Tento um MINUTOVÝCH CÍLŮ, MINUTOVÝCH POCHVAL plus MINUTOVÝCH POKÁRÁNÍ je přínosným i pro vedení domácnosti, rodiny, vztahů…

„Lidé, kteří se dobře cítí, dosahují dobrých výsledků.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here