Vlasová transplantace vrátí ztracené vlasy i sebevědomí

0
2146

Trápí vás ustupující kouty, nebo dokonce padání vlasů na vršku hlavy? Máme pro vás jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Jednou vypadlé vlasy vám už kvůli genům znovu nenarostou. Naštěstí ale existuje metoda, která dokáže vlasový porost obnovit. A je dostupná téměř pro každého.

Co zachrání vlasy?

Zapomeňte ale na „zaručené“ pilulky a šampóny. Dokáží plešatění sice výrazně zpomalit, jakmile už ale vlasy vypadly, nepomohou vám – akorát za ně zbytečně utratíte peníze.

Vypadávání vlasů podle posledních studií v určité fázi života potká až 96 % mužů. Odtud se toto onemocnění označuje jako mužská dědičná alopecie. Plešatění má obrovský vliv na sebevědomí; muži postižení padáním vlasů mohou trpět úzkostmi, mít problémy v práci i intimním životě.

S lysými místy se ale nemusíte smiřovat. Ztracenou kštici (a sebevědomí) vám totiž vrátí transplantace vlasů.

Co je transplantace vlasů a jak probíhá?

Jde o zákrok, při kterém vám lékaři odeberou vlasy ze zadní části hlavy a vloží je do míst, odkud už vlasový porost zmizel.

Proč ale zrovna zadní část hlavy? Vlasy, které se zde nachází, jsou imunní vůči testosteronu, který plešatění způsobuje. Důležité je, že tuto schopnost si vlasy z tzv. dárcovské oblasti zachovají i po transplantaci a v novém místě nevypadnou.

Vlasy se přitom odebírají tak, aby se optická hustota na temeni a týlu nijak nezměnila. Zní to skoro jako zázrak, v pozadí ale stojí mnohaletý vývoj techniky.

Díky výrazným pokrokům v lékařství jsou dnes vlasové transplantace rutinním zákrokem, kterého se není třeba obávat. Ale pozor – musíte zvolit kvalitní kliniku a především zkušeného lékaře.

Kde zákrok podstoupit?

Jedny z nejlepších transplantačních klinik na světě naleznete v tureckém Istanbulu. Chirurgové, kteří na těchto pracovištích operují, mají mnohaleté zkušenosti a osobně odoperovali často tisíce pacientů.

A co je nejlepší – zákrok na špičkové klinice vás vyjde levněji, než kdybyste jej absolvovali v Česku. Zatímco za přenesení až 4 500 vlasových štěpů (každý obsahuje 1 až 4 vlasy) vám česká klinika naúčtuje i 400 000 Kč, špičkové pracoviště v Istanbulu totéž dokáže za vyšší desítky tisíc.

Čeští lékaři mají navíc oproti svým tureckým kolegům jen zlomek zkušeností – často mají za sebou jen několik operací – a kromě transplantací se věnují i jiným kosmetickým zákrokům.

Neumíte anglicky? Využijte zprostředkovatelskou agenturu

Součástí ceny zákroku na istambulské klinice je i ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu a transfery mezi klinikou a letištěm. V Istanbulu i na klinice se bez problémů dorozumíte anglicky.

Co ale dělat, pokud angličtinu příliš neovládáte, a přesto byste rádi absolvovali transplantaci vlasů u předních světových expertů?

Řešením je využít zprostředkovatelskou agenturu. Na cestu s vámi vyšle českého delegáta, který za vás veškerou komunikaci obstará a postará se o všechny vaše potřeby.

Jednou z takových agentur je Folikuli, která jako jediná v Česku zaručuje přítomnost chirurga u zákroku a tím jeho podíl na operaci. Něco takového není vždy samozřejmostí – proto byste měli výběru kliniky i agentury věnovat mimořádnou pozornost.

Jak víte sami, nejen fyzické, ale i psychické zdraví je velmi důležité. Pokud je vypadávání vlasů něco, co má na vaši psychiku negativní vliv, začněte to řešit.

Čtěte také: 5 důvodů, proč nebýt dokona

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here