Villa d’Este: Nejlepší hotel světa?

0
1661

Na nejvyšší příčce se ne zcela překvapivě umístil italský komplex Villa d’Este, hotel s ohromnou tradicí fungující již od roku 1873 a vzdálený zhruba 50 kilometrů od Milána. „Má naprosto všechno,“ zhodnotil hotel jeden z členů komise, „umístění, výhled, architekturu, krásu, služby, dekorace, historii, snadnou dostupnost, lázně, pamětihodnosti v okolí i počasí.“ Není divu, že oblast jezera Como celá staletí láká zámožné cestovatele – samotná Villa d’Este má na svém seznamu osobností, které ji navštívily, snad více příslušníků královských rodin, než Buckinghamský palác a nechybí zde ani zvučná jména světových celebrit. Dveřmi hotelu prošly hvězdy jako Mel Gibson, Paul McCartney, Madonna, Mick Jagger, ale i návrháři Karl Lagerfeld a Gianni Versace a miliardář Bill Gates.

Historie komplexu budou sahá až do roku 1568, kdy zde, v místě svého narození, kardinál Tolomeo Gallio nechal postavit první budovu, kterou pojmenoval Villa Garrovo. Po tři staletí honosná residence procházela rukama mnoha vlastníků včetně anglické šlechtičny Caroline z Brunswicku. Její památku v komplexu připomíná Queen’s Pavilion.

Majitelé hotelu se ze všech sil snaží zachovat kouzelnou starosvětskou atmosféru, do níž však velice citlivě začleňují nejmodernější technické výdobytky a budovy, jež vznikly až dlouho po té první z 16. století. Všech 152 pokojů a apartmánů se může pochlubit dobovým nábytkem, uměleckými olejovými malbami a hedvábnými závěsy. Nejhonosnější Kardinálské apartmá ze své soukromé terasy poskytuje neopakovatelný výhled na hladinu jezera, má prostornou ložnici i samostatný obývací pokoj a dvě plasmové televize. Překrásné panorama se otevírá i z oken dvou Prezidentských apartmánů – všechny z těchto pokojů s cenovkou kolem 5000 dolarů na noc by se měly rezervovat s dostatečným předstihem.

Pro každého, kdo by se snad ve výše zmiňovaných apartmánech cítil poněkud stísněně, hotel nabízí možnost pronájmu samostatných vilek zrenovovaných před třemi lety. Villa Malakoff z roku 1860 poskytuje téměř 300 čtverečních metrů prostoru, na němž najdete obývací pokoj s jídelnou, obrovskou terasu, vybavenou kuchyň a čtyři ložnice (z nichž dvě mají svou samostatnou terasu!). Vzhledem ke svému diskrétnímu umístění je tato varianta hojně vyhledávána těmi, kdo na dovolené požaduje vysokou míru soukromí. Villa Cima je dvojnásobně větší – 650 metrů čtverečních pro větší skupinky hostů. Budova z počátku 19. století v sobě skrývá tři apartmá a dva dvoulůžkové pokoje – každý s vlastním balkonem.

Samotné okolí hotelového komplexu oplývá velkým množstvím volnočasových aktivit – od tenisových kurtů a nedalekého golfového hřiště, přes výlety lodí do malebných městeček na pobřeží jezera až po návštěvu Milána a dokonce například i výlety do vzdálenějších Benátek – Villa d’Este vás tam může dopravit vlastním vrtulníkem. A možná, že při procházce po pobřeží potkáte snad nejslavnějšího zdejšího vlastníka domu u jezera, George Clooneyho. Ale i v případě, že na hollywoodského herce nenarazíte, váš pobyt v tomto hotelu bude jednoznačně nezapomenutelný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here