Victoria‘s Secret: Příběh plnění tajných snů

0
1349
K tomuto okamžiku ničím nerušeného štěstí vedla nitka splétaná již třicet let. A na jejím počátku stál jediný muž, jehož dramatický příběh dodává mohutnému úspěchu značce Victoria’s Secret teskný a romantický rozměr v pozadí. O Ray Raymondovi a jeho manželce se toho příliš neví. Téměř to vypadá, že jejich život byl zacílen pro jediný den, kterého spolu vybírali spodní prádlo v rušném a neklidném prostředí nákupního střediska. Ray, jenž absolvoval Stanfordskou obchodní školu v Kalifornii, zde objevil niternou touhu otevřít obchod, v němž by ženy byly hýčkány a jejich sebevědomí by nebylo ubíjeno tuctovou konfekcí ve špinavých uličkách marketů.

A tak v roce 1977 Ray Raymond otevřel ve Stanfordském obchodním domě první salon Victoria’s Secret. Vstupní investici 80 000 dolarů pokryl z jedné poloviny bankovním úvěrem, tu druhou pak půjčkami od blízkých přátel. První rok společnost vydělala půl milionu dolarů, Ray narychlo otevřel další tři obchody VS a spustil katalogový prodej. V roce 1982 nerozvážně prodal malé impérium Victoria’s Secret o šesti obchodech s 42 stránkovým katalogem za 4 miliony dolarů budoucímu miliardáři Leslie Wexnerovi, který značku převedl pod správu své korporace The Limited Brands.

Ray zkusil své štěstí se založením sítě obchůdků s dětským zbožím. V roce 1986 ovšem vyhlásil bankrot s vědomím životní chyby, kterou v roce 1982 připustil. Manželé Raymondovi se rozvedli a v září roku 1993 Ray ukončil svůj život ve věku 47 let skokem ze San Franciského Golden Gate. Kde jeden příběh končí, druhý začíná. Z kraje devadesátých let se Victoria’s Secret stala v rukou Leslieho Wexnera největším prodejcem spodního prádla v Americe s obratem za magickou hranicí jedné miliardy dolarů.

Wexner, který byl a dosud je vášnivým sběratelem umění se silným vztahem k filantropii, vedl Victoria’s Secret během následujících patnácti let k rozkvětu do podoby více než jednoho tisíce prodejen luxusního a velmi dostupného prádla na území Spojených států amerických. První módní přehlídku značky z roku 1995 na Times Square sledovalo od televizních obrazovek 1,5 milionu diváků. Show z listopadu roku 2001, na které vystoupil jako host i operní klenot Andrea Bocelli, sledovalo ze svých domovů již 12,4 milionů milovníků Victoria’s Secret.

Celý módní svět se zahleděl do mužům dechberoucí formace nejkrásnějších modelek světa, které se staly tváří i tělem Victoria’s Secret. Dívky nazývané Angels vdechly značce vzrušující image a staly se inspirací všem, kdo se rozhodli stát zákazníky VS. A z velké části právě díky kontraktům s VS se mnohé dívky zařadily mezi Top 10 nejbohatších modelek na Zemi, Gisele Bündchen, Adriana Lima, Karolína Kurková, Alessandra Ambrosio, Heidi Klum. Rok 2007 se stal šťastným ve znamení Victoria’s Secret i pro Marisu Miller.

Pokud ale pomineme veškerou marketingovou a mediální polevu, stejně uznáme, že prádlo od Victoria’s Secret na dlouho bude zářící ikonou nočních dobrodružství milionů zamilovaných párů. Oslava ženské krásy nebyla nikdy tolik opojná. Tajemství dlouhých nocí s Victoria’s Secret objevíte v našem dalším článku zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here