Natalia Vodianova: Jak ruská princezna mění svět

0
1071

Ačkoli je Natalii 29 let a je trojnásobnou maminkou, stále vypadá jako teenage hvězda. Velké modré oči, široké obočí, lehce vlnité a neposedné vlasy a především andělská tvář ji vynesly mezi nejúspěšnější ruskou modelku. Časopis Forbes odhaduje, že modelka vydělává kolem 4 500 000 dolarů ročně, což z ní dělá 7. nejlépe placenou modelku světa. Natalia Vodianová je topmodelka, ale nebojte, tento článek si na ni posvítí jako na člověka, dříče i jako na maminku.

Natalia se narodila ve městě Gorky v bývalém SSSR, její otec rodinu opustil, když byla Natalia malá a její mladší sestra Oksana se narodila s mozkovým postižením. Natalia tak musela pomáhat jak s výchovou, tak i s prodejem ovoce a zeleniny na místním trhu. I tak žila se svou maminkou a dvěma sestrami pouze ve sklepním domě, luxus v podobě garsonky si totiž nemohly dovolit.

Extrémně chudé děvče však vynikalo extrémně fotogenickou, souměrnou tváří a téměř až podvyživeným tělem, což upoutalo modelingovou agentku, která od ní zrovna kupovala ovoce a nabídla tehdy patnáctileté Natalii snad největší příležitost jejího života. Ta, aby vytáhla rodinu z dluhů a chudoby na nabídku kývla a než odjela za úspěchem do Paříže, musela se za pouhé 3 měsíce naučit plynule anglicky.

Rozruch, jaký na Západě tahle Slovanka vzbudila, ji během dvou let katapultoval na pomyslný trůn topmodelingu. Křehká éterická Natalia, jíž se dnes říká „ruská princezna“, najednou získala kampaně pro Calvina Kleina, L´Oreál, Yves Saint Laurent, Gucci, Chanel, Louis Vuitton a stala se fenomenální tváří magazínu Vogue. A přitom stále zůstala tou malou holčičkou, která pravidelně domů posílala peníze. Na vrcholu kariéry, ve svých 19 letech, si pořídila syna se svým dnes už manželem lordem Justinem Portmanem, s nímž má ještě dceru a dalšího syna. A stále patří mezi nejžádanější „maminky“ modelingu. Zde by mohl náš článek končit větou a zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Jenže konec není, naopak! Natalia přiznává, že ji stále nejvíce trápí pocity samoty a opuštěnosti. „Vím,“ přiznává se magazínu Guardian, „že je na světě hodně lidí, kteří mě milují a jsem jimi obklopena. Ale nemohu se toho zbavit, je to silný pocit z dětství, kdy s námi nikdo nechtěl ani kamarádit.“ Ve stejném rozhovoru rovněž říká, že její děti zřejmě nikdy nepoznají materiální nedostatek, a proto je často bere do své rodné země, aby jim ukázala, že nehledě na podmínky každý může dělat jen to nejlepší a že to nejdůležitější je mít pro co žít…

Natalia je rovněž zakladatelkou charitativní organizace Naked Heart Foundation, jež pomáhá vybudovat zdravé prostředí pro chudé ruské děti. A nedávno svět obletěla zpráva, že Natalia konečně objevila svého otce. Toho, jenž se jí vzdal a o němž neměla ani tušení. Potřeboval pomoc, kterou ona – ač by měla všechny důvody ke zlosti – neodmítla.

Ruská princezna připomíná Nastěnku z Mrazíka v mnohém, nemyslíte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here