Úspěch není výplod náhody ale tvrdé dřiny

0
1641

Úspěch rozhodně není pouhým dílem náhody, jako se někteří mohou domnívat. Vše má svůj důvod. Co stojí za jeho dosažením?Argentine_-_Portugal_-_Cristiano_Ronaldo

Životní příběh

Začněme pravdivým příběhem ženy, která podle určitých informací stála za Obamovým zvolením prezidenta. Tato žena byla zřejmě velmi vlivná, ale jak toho dokázala, když přihlédnete k následujícím faktům? Vyrůstala v chudé rodině, s velmi nízkou gramotností. Navíc jí bylo fyzicky i psychicky ubližováno. Přesto se dokázala vypracovat. Tvrdí, že to bylo díky jejímu rozhodnutí. Jednoduše se rozhodla, že bude úspěšná. Rozhodněte se stejně jako ona a začněte nový a lepší život.

Zkusili jste to někdy také? Zkrátka si jen tak říct, že nyní již budete jen šťastní a spokojení? Každý z nás je tvůrcem své vlastní budoucnosti. Pokud o ní nepřemýšlíme a nepředstavujeme si ji, nemůžeme k ní dovádět své kroky.

Neustálý shon

Existuje skupina lidí, kteří mají obrovské množství koníčků. Díky nim pořádně nic nestíhají, stále žijí v neustálém shonu a nemohou se zastavit. Poznáváte se? Poté je možná na místě, abyste si položili následující otázky. Jakou budoucnost si představujete? Co je pro vás v životě nejdůležitější?

Druhá skupina naopak vyniká tím, že není schopná plně převzít zodpovědnost za své činy. Pokud vás čeká nějaký úkol s významným vlivem do budoucnosti, snažíte se jej oddálit. Používáte výmluvy typu „až bude více času“, „až dokončím vysokou školu“ a další. Tito lidé se obvykle obávají neúspěchu, a proto raději vše vzdávají předem.

Přestaňte kritizovat

Kritizujete rádi ostatní místo toho, abyste uznali svůj podíl na dané chybě? I to může bránit v cestě za vaším úspěchem. Nehledejte vinu u druhých, každý z nás nese zodpovědnost za chyby sám.

Závěrem lze říci jediné. Najděte v sobě odvahu a učiňte rozhodnutí, které vás dovede k vašemu snu. Váš úspěch stojí za dveřmi a vše, co pro jeho dosažení potřebujete, dávno máte.

Ke změně ve vašem životě vám skvěle dopomůže navštívení kurzu Posilovna mysli pod vedením úspěšné koučky Markéty Hamrlové.marketa

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here