15 kroků, které vám pomohou realizovat váš sen

0
3603

Na začátku plánování má každý velké oči, všechno by chtěl hned! Bez práce a co nejjednodušeji. Každý je strůjcem svého štěstí, ale také neštěstí. Pokud se snu vzdáte, než pořádně začnete, můžete si své štěstí lehce zadupat do země. Dosáhnout snů znamená zhmotnit vizi, a jestliže máte chuť na sobě pracovat a dosáhnout lepších výsledků, jste na dobré cestě za svou vizí. Stůjte si za rozhodnutími, která uskutečníte i přesto, že se vymykají nějakému středu. Není střed! Jste jen vy a váš sen!

sen

„Co je to velký život? Jsou to sny a touhy mládí, které se dočkaly realizace v dospělosti.“ – Auguste Comte

Kroky, díky nimž jednoho dne stanete před svým snem

Uvědomte si, kde dnes stojíte. Jaký je váš fyzický a psychický stav? Jaké jsou vaše povinnosti v práci, jste sociálně a finančně zabezpečeni? A nyní si zodpovězte otázku, kam se chcete posunout z tohoto místa.

Začněte co nejdřív! Neztrácejte čas, v každém věku se dá začít stavět svůj vysněný život! Nezapomínejte na to.

Nastavte si limity, kam až zajdete a co pro svůj sen obětujete!

Stanovte si priority. Věnujte čas svému talentu, přestaňte plýtvat časem, časem stráveným s lidmi, kteří vás jen vysávají a ničím neobohacují.

Připravte se na to, že budete muset vzdorovat lidem, kteří vás budou od snu zrazovat. Buďte trpěliví a ignorujte jejich kritiku.

Přestaňte dělat věci jen proto, že to chtějí ostatní. Dělejte to, co primárně chcete vy! Nedělejte, co se očekává, jestliže něco děláme s odporem a s tím, že se to očekává, většinou si k práci a výkonu vypěstujeme nechuť a její výsledek není moc dobrý.

,,Jestliže jste si stavěli vzdušné zámky, není vaše práce ztracena, postavíte-li pod ně nyní základy.“ – William Makepeace Thackeray

Motivujte se! Za každý splněný krok se odměníte a získáte hned další motivaci k dalšímu kroku. Není nic lepšího než psychická, fyzická a mentální vyrovnanost a odhodlanost dosáhnout svého.

Připravte si plán bitvy! Kdo je lépe připravený, nemůže ho překvapit ani maličkost. Vybavte se na cestu za snem informacemi, radami zkušených, inspirujte se lidmi, kteří si splnili podobný sen.

Bojujte v kalendáři! Zapište si potřebné kroky ke svému snu do kalendáře! Budete vidět, čemu se nemůžete vyhnout a zapsané úkoly budete muset splnit!

Bojujte postupně! Válku se nedá vyhrát ze dne na den, bez zbraní, munice a výcviku. Postupně na sobě pracujte a zdokonalujte se.

Mějte rádi činnosti vedoucí k cíli. Jedině tak si vytvoříte dobrý vztah k práci, kterou zkrátka musíte vykonat. Nic není zadarmo, a pokud si práci zpříjemníte, cesta za úspěchem nebude tak krkolomná.

Svěřte se s přáním a snem přátelům, kteří vás budou podporovat. Sdílejte s nimi každý váš úspěch a uvítejte jejich rady a oporu.

Nevymlouvejte se a přijměte skutečnost, že nicneděláním a sezením se úspěch nedostaví. Nestěžujte si na náročnost úkolu, na jeho rozsáhlý a široký záběr. Když ho zdoláte, budete na sebe pyšní o to víc.

Vykreslete si konkrétní podobu snu. Pokud budete vědět, jak taková situace vypadá, máte větší šanci dosáhnout jí. Řekněte si, kde bude váš sen, kde se budete nacházet vy, s kým ho budete sdílet, jak přitom budete vypadat a jak budete přemýšlet. Co budete dělat po dosažení svého cíle?

Učte se z chyb a nezahazujte plán bitvy ihned po prvním neúspěchu. Jen kvůli tomu, že se vám nepodařilo vyhrát první souboj, neznamená, že bude bitva zrušena! Maximálně se odloží, až se vojsko lépe připraví! Ale k bitvě dojde, takže i vy se seberte, poučte se z chyb a připravte si lepší strategii!

„Člověk nesmí dopustit, aby se jeho život zastavil, ani tehdy, když jeho životní sen ztroskotal.“ – Tennessee Williams

Věřte si! Přijdou chvíle, kdy o sobě budete pochybovat, budete proklínat chvíli, kdy vás napadla myšlenka na onen sen. Nebudete se chtít vrhnout do dalšího kroku a všichni vás budou zrazovat. Budete slýchat věty: ,,Vidíš, já ti to říkal, to nemá smysl, asi bys to měl vzdát.“ Vzdát se, je jednoduché. Ale proč nezkusit těžší cestu, která vás dovede k vysněnému životu? Stůjte si za svým rozhodnutím a pokračujte v práci! Až přijde den, kdy bude sen nadosah, ostatní vám můžou tiše závidět. Tak nedovolte nikomu, aby váš sen zkazil.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here