Úspěch – Frustrace

0
1769

My všichni zažíváme malé či velké “tragédie”. Ale jak zvládnout frustraci, kterou v nás problém vyvolá? Jak se zachovat  v takové situaci? Co dělat, aby nás frustrace nesrazila na kolena?

hory

Frustrace je jedním z tichých zabijáků snů na této planetě. Děje se to stále dokola. Frustrace je to, co jednotlivce zastaví před dosažením toho, po čem touží. Lidé, kteří neuspěli při dosažení vytýčených cílů, byli zastaveni právě frustrací. Frustrace mění pozitivní přístup v přístup negativní. Negativní přístup sráží osobní disciplínu na minimum. A když chybí osobní disciplína, výsledky, o kterých jste snili, jsou pryč.

Klíčem k úspěchu, bohatství a štěstí v životě je: dosáhnout obrovské frustrace! Podívejte na téměř jakýkoliv velký úspěch a zjistíte, že mu předcházela dlouhotrvající velká frustrace. Čím více frustrace zažijete – tím úspěšnějšími se stanete! Někteří lidé si myslí: V momentě, kdy se stanu úspěšným, tak budu méně frustrován. Myslíte si, že je to pravda? Ani náhodou! Pravdou je: Čím více úspěšnými se stanete, tím více výzev na vás čeká! Rozdíl spočívá ve schopnosti, jak zvládat výzvy, problémy a s nimi související frustrace.

Lidé často říkají: “Lidé, kteří mají peníze, nemají žádné problémy (frustrace).” Myslíte si, že bohatí lidé mají méně či více problémů (frustrací) než ti, kteří peníze nemají?

My často nemáme moc nad situací samotnou a nad tím, jaká  bude reakce okolí. My máme moc nad tím, co uděláme my  sami a jaká bude naše odpověď!

Jak tedy zvládnout frustraci a být opět motivován?

Co když vám řeknu, že existují osvědčené a vysoce efektivní psychologické metody a programy1, jak zvládat frustraci a dokonce si ji i užít! Tyto metody vám umožní pohrát si s vlastními emocemi. Tím, že změníte emoce, budete schopni pustit se do činnosti, která vás dovede k výsledku, po němž toužíte.

Jak byste se cítili, pokud byste byli schopni zvládnout jakoukoliv frustraci?

Pro účely tohoto článku se chci s vámi podělit o několik mentálních “triků”, které by vás mohly podpořit  právě teď:
  • Tím, že si uvědomíte, že úspěch leží na opačné straně frustrace! Bohužel někteří lidé opačné strany nikdy nedosáhnou.  Tak málo lidí uspěje, neboť tak málo lidí se naučilo, jak zvládat tyto emoce.
  • Tím, že se naučíte, jak změnit frustraci v úžas! To není tak těžké. Změňte způsob, kterým používáte své tělo, změňte to, jak k sobě promlouváte. Co  řeknete sami sobě, když jste frustrováni? Co kdyby jste si řekli: “Oooh, jak překvapivé!? “ Jak se poté budete cítit and jak budete zvládat onu situaci? Jestliže jste v úžasu, tak jste schopni  něčemu se naučit a posunout se dopředu.
  • Vzpomeňte si na frustraci ze své minulosti, například ze střední školy. Jak hodně vás ona situace frustruje právě teď?  Co když vám řeknu, že nehledě na to, jakému problému či frustraci nyní čelíte, za nějaký čas nebude tato frustrace vůbec důležitá?! Jak nyní dokážete zvládnout svůj problém s tímto zjištěním?

1Průzkum ukázal, že velice úspěšní lidé pravidelně navštěvují semináře Mentální hygieny či Mastery Programy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here