Tipy na cvičení pro lenochy k televizi!

0
3054

Přestože se jaro konečně pomalu přihlásilo o slovo, vy se ne a ne dostat z jarní únavy. Doslova na vás klečí a nechce se vám z gauče. Večer si chodíte brzo lehnout, nebo relaxujete na pohovce. Proč nerelaxovat, ale můžete u toho pro sebe udělat alespoň nepatrné pohyby a první krůčky k pohybu jsou tady. Dnes tu pro vás máme tipy, jak se i u televize začít hýbat, aby se nechtěný zimní dárek v podobě přebytečných kil rychle začal spalovat. Takže pryč s kily, vzhůru na karimatku a televizi.

Cvičení v pohodlí

Když zrovna v televizi běží oblíbený seriál, detektivka nebo jakýkoliv pořad, který prostě nemůžete vynechat, navíc se vám nechce běhat venku, když ještě fouká studený vítr, vytáhněte ze skříně karimatku, rozložte ji na výhodné místo před televizi, kde bude dostatek prostoru pro váš pohyb a zároveň ten správný úhel, kde můžete sledovat to, co právě máte v plánu.

Jaké cviky se hodí na domácí ,,karimatčení“? Mnohé z vás nepřekvapí, že budeme jmenovat právě jógu. Její pozice jsou na domácí posilování a protahování jako stvořené. Navíc se jedná o pomalé a plynulé cvičení, které je ideální formou pro start do pozdější kondice. Ráno si po probuzení zvykněte na pravidelné cvičení základních pozic – pozdrav slunce. Večer pak můžete praktikovat pozdrav měsíci.

Pokud je pro vás jóga představou krkolomných pozic, ze kterých prostě na seriál neuvidíte a navíc byste raději posilovali, pak zvolte pilates. Je vhodným začátkem pro pozdější posilování, jelikož u něho po celou dobu posilujete střed těla, který je k posilování nezbytný. Cviky jsou stejně jako jóga plynulé a navazují  na sebe. Cvičení je však o něco svižnější a víc…,,bolí“. Takže pro ty, kteří chtějí po cvičení cítit břišní svalstvo, ruce či stehna a ležet přitom jen na karimatce, je pilates ideální volbou.

Dalším trikem, jakým docílíte k rychlému spalování je švihadlo. Odstraňte z prostoru všechny nepotřebné věci, které se budou plést, a skákejte u sledování zpráv přes švihadlo. Můžete si alespoň říct, že jste se chvíli věnovali kardiu.

Můžete využít i domácích vymožeností, jako je zatoulaný nafukovací míč, na kterém si buď hrají děti, nebo už se vám léta válí ve skříni. Hopsejte na něm a zároveň posilujte. Cviků, které můžete dělat je velké množství.

Vezměte si na pomoc láhve s vodou a využijte je místo činek. Jejich zvedáním v pravidelných intervalech po několika sériích si časem můžete vytvarovat pěkné paže.

Pro ty, kteří se nechtějí vzdát gauče, jsou tu praktické vychytávky, které si stačí připevnit ke kotníkům a poté už jen zvedat nohy v různých úhlech. Jedná se o závaží, která jsou často opatřena suchým zipem. Můžete je používat i místo činek na ruce.

Teď trochu méně zábavy. Rádi byste sledovali svůj pořad a u toho ještě posilovali a zároveň se zbavili otravných domácích prací? Vytáhněte si žehlící prkno a u sledování TV jednoduše žehlete. Zbavíte se tak kalorií a několika košů nevyžehleného prádla, které na vás číhá v rohu už pěknou řádku dní.

A pak že to nejde z gauče!

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here