The Castle on the Park: Kostel, který má tři ložnice!

0
1295

Ačkoli v názvu nemovitosti stojí „castle“, tedy hrad, novogotická budova od roku 1909 sloužila jako kostel. Pod správou luteránské církve byl kostel místem, kde se věřící modlili k Bohu a zpovídali se ze svých hříchů. A právě nábožensky založeným lidem dnes nejde do hlavy, jak se z kdysi vysvěceného kostela může stát jeden z největších, nejluxusnějších a nejneobvyklejších domů v San Franciscu. To však současnému majiteli vrásky nedělá.

Siamak Akhavan, místo aby ve zpovědnici zpytoval svědomí, je naopak pyšný na to, co dokázal vytvořit ze starého chátrajícího kostela na prestižní adrese 601 Dolores Street. Pulsující čtvrť byla po více než rok svědkem obsáhlých rekonstrukcí a úprav, které vyvrcholily úplnou transformací kostela do úchvatného domu s obrovskými barevnými okny, ručně malovanými stropy, kvalitními dřevěnými podlahami a nejmodernějším vybavením.

Akhavan je z této proměny nadšený a před časem svěřil kostel místní realitní agentuře Hill & Co., která nemovitost nabízí za 9,95 milionů dolarů. „Je to jedinečný objekt a bude vyžadovat velmi specifického kupce.“

Interiér během rekonstrukce získal moderní nádech, aniž by však přišel o svou původní spirituální atmosféru . Novogotická architektura nebyla odsunuta do pozadí, naopak nejdůležitější prvky byly zvýrazněny a vystaveny na obdiv. Majestátní místnosti dávají absolutně nový význam slovu prostor, některé pokoje jsou však až překvapivě útulné. Nový majitel se pravděpodobně neobejde bez pomoci schopného bytového architekta, který si bude muset poradit s tímto enormním množstvím místa.

A na co že se potenciální kupci mohou těšit? Rozlehlé přízemní prostory mohou najít nespočet nejrůznějších využití, od výstavního sálu, přes nahrávací studio a tělocvičnu až po domácí kancelář. Je zde samozřejmě i garáž, dost velká, aby zastřešila 4 až 6 osobních aut.

V obytné části potom najdete vysněnou kuchyni každého kuchaře a luxusní koupelnu s mramorovou vanou a proskleným sprchovým koutem. Do nové rozlehlé šatny by se vešla i veškerá garderoba nejnáročnější hollywoodské celebrity. Pomyslné teplo domova můžete čerpat ze čtyř zabudovaných krbů a relaxaci vám zase zajistí vnitřní dvorek, nebo sluneční meditační pokoj. Třešničkou na dortu je potom vlastní vyhlídka, která otevírá 360stupňový oslňující výhled na San Francisco. Do soukromé věže vede točité schodiště z oceli a plexiskla a po ne zcela náročném výstupu schodů si můžete do sytosti vychutnat pohled do dalekého okolí… A vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je být kostelníkem.

Pro více informací a fotografií navštivte http://www.castleonthepark.com/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here