Test: 12 otázek, které vám prozradí, zda jste úspěšní!

0
4591

Přinášíme Vám unikátní test obsahující 12 otázek. Každá kladná odpověď za 1 bod. Zajímá Vás, jak jste na tom? Pojďme se tedy podívat, zda jste úspěšní…

o-SUCCESS-facebook

Pořadí otázek je náhodné (ačkoli narození pokládáme za jistý začátek ve většině případů). Každé životní období a každý člověk přináší svůj vlastní žebříček hodnot a cílů, proto i úspěch nelze jednoznačně definovat a měřit, pro každého je totiž individuální a výjimečný.  V tomto testu jsme se snažili o maximální univerzálnost a globální pohled, který vám napoví, zda jste úspěšní. Za směrodatné ale vždy považujte VAŠE hodnoty a cíle!

Narození
Zrození je zázrak. Úspěch pro celou rodinu a především pro narozeného! Ačkoli samotné početí bývá zábava, život je boj už od samého zárodku… Narodili jste se? Máte zasloužený první bod!
Zdraví
Hned po narození se sestřičky a doktoři starají, zda jste v pořádku. Zdraví není samozřejmost! Nejde nakázat, koupit, ani ukrást. Zeptejte se sami, jak jste na tom nyní? Jste zdraví? (Rýmu apod. maličkosti nepočítaje…)
Rodina
Rodina je označována za základ pro pokojný a šťastný život. Máte funkční a milující rodinu či někoho, kdo její funkci supluje?
Jídlo a pití
Podle statistik na Worldometers.info  nemá více jak 668 milionů lidí přístup k pitné vodě a přes 30 000 lidí zemře denně hlady. Máte možnost najíst a napít se dosyta každý den?
Bydlení
Teplo domova se řadí mezi jedno z nejhřejivějších. Nevyjadřuje jen komfort a společenský status, ale i bezpečí, zázemí. Někdo už takové štěstí bohužel nemá, to nyní nechme stranou a zeptejte se sami sebe. Máte kde bydlet?
Vzdělání
Všem není bohužel vzdělání umožněno. V některých oblastech dokonce ani to základní.  Můžete/mohli jste studovat, co jste chtěli?
Přátelé
Dobří přátelé jsou jako širší rodina, tedy důležitý aspekt spokojeného života. Spolehlivost, zábava, souznění… Máte alespoň jednoho správného parťáka či parťačku do života? 
Partner
Třetí (nikoli však v pořadí) bod, který naplňuje vedle rodiny a přátel srdce. V některých případech bráno dokonce jako naplnění osudu. Našli jste lásku, spřízněnou duši?
Práce
Nejenže někteří nemohou dělat to, co je baví, mnohdy nemohou dělat vůbec nic. Nečinností trpí (většinou) nejen peněženka, ale i bytost sama. Praxe, brigáda, zaměstnání, poslání… Pracujete – máte se kde seberealizovat?
Peníze a majetek
Vydřené, vyhrané nebo zděděné, bohatství otevírá mnohé dveře. Máte-li co pít, jíst, kde bydlet… a i po zaplacení běžných výdajů vám ještě něco zbude, můžete být spokojeni. Zbude-li vám víc, můžete být velmi spokojeni! Čím víc, tím líp! Vlastníte nějaký cenný majetek nebo peníze?
Plnění snů a radost
Nad smyslem bytí můžete přemýšlet i celý život, ale mnozí mudrcové mají jasno: Smyslem života je žít spokojený a dobrý život. Vaše sny vám nebyly dány bezdůvodně… Máte ze života a plnění svých snů radost?
Dobrý odkaz
Ať už člověk má příliš, nebo pramálo, dát může vždy tolik, kolik má v srdci. Rozesmát, pomoci, inspirovat, povzbudit… Zanechávat dobré stopy mohou jen charakterem a dobrotou úspěšní. Zanecháváte za sebou dobrý odkaz?

„Když jen jednou ulevím v trápení nebo žalu,
když jenom jednou pomůžu v bolesti.
Když jenom zvednu ptáčka vypadlého z hnízda,
anebo zmírním něčí neštěstí.
Pak nežila jsem nadarmo, nesešla na scestí.“
Emily Dickinsonová

Vyhodnocení

1 bod
Jste na úplném začátku – zrodu. Teprve se rozkoukáváte… Na úspěchu bude potřeba hodně zapracovat. (Pokud je vám jen pár minut nebo měsíců a už zvládnete číst tento článek, tak tipujeme, že budete fenomenálně úspěšní!)

2 – 4 body
Základ, ze kterého se lze vydat nahoru, ale i dolu. Čiňte se, rozvíjejte se a nepolevujte! Je před vámi ještě dlouhá cesta, ale nebojte se jí – všichni musí nejdříve odstartovat, aby mohli doběhnout k cíli.

5 – 8 bodů
Zlatá střední cesta! Již jste si základní úspěch vydobyli. Pokud budete chtít, můžete se vydat za dalšími cíli, sny a dosáhnout grandiózního úspěchu. Můžete ale i zůstat, udržovat již dosažené cíle, užívat si pohodu a být na sebe právem pyšní! Pokud půjdete dál, nebojte se, jde vám to velice dobře!

9 – 12 bodů
Pokud jste si to ještě nepřipustili, je načase: Jste velice úspěšní! Máte nejen základ a střed, ale saháte i na vrchol! Pečujte o vaše cíle a trofeje, aby se neztratil lesk. Pokud vám ještě něco chybí, tak pokračujte! Užívejte, vychutnávejte, buďte vděční, pokorní a ve snech neskromní…

Ještě nemáte splněno něco, co byste chtěli? Jděte si za tím a nevzdávejte se! Ve správný čas to přijde…

Čas – to je prostě způsob, jakým příroda zajišťuje,
aby se všechno neodehrávalo najednou.
Za autora citátu je označován John Archibald Wheeler,  Albert Einstein,
Woody Allen, nebo Isaac Newton

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here