Tesla X: Hudba budoucnosti!

0
2496

Samotný zakladatel automobilky Tesla Elon Musk tvrdí, že toto auto bude přelom v automobilovém průmyslu. Podobně jako když Apple uvedl na trh první model iPhonu. Ženevský autosalon nám představil Tesla X zblízka. Pojďme se tedy podívat, co nabízí a v čem je přelomový?Tesla X

Tesla X se bude prodávat ve třech variantách a každá bude mít náhon na všechna čtyři kola. První varianta a zároveň nejslabší má produktové označení 70D. Akceleruje z nuly na 100 km/h za 6,2 s a její maximální rychlost je 225 km/h, dojezd na jedno nabití se pak pohybuje kolem 400 km. Druhá silnější verze s označením 90D má vyšší dojezd o necelých 100 km, sama Tesla uvádí 470 km, maximální rychlost je 250 km/h a z nuly na 100 km/h je o 1,2 s rychlejší než předchozí varianta, tudíž za rovné 4 sekundy. Tou nejsilnější variantou je P90D. Tato verze se dokáže z nuly na stovku dostat za 3,4 sekund s paketem Ludicrous Speed, bez něj to pak zvládne za 3,8s, maximální rychlost je stejná jako u předchozí varianty 250 km/h. Dojezd dosahuje na 450 km.

Velice netradiční je otevírání zadních dveří, které výrobce označuje jako Falcon Wings v překladu sokolí křídla a díky nimž bylo představení modelu i odloženo, jelikož se Tesla potýkala s problémy ve vývoji a výrobě těchto unikátů. Doposud jsme totiž podobné konstrukce dveří mohli vidět pouze u supersportovních aut. Zároveň jsou dveře velice praktické a mají usnadnit nastupování na přeplněných parkovištích, jak můžete vidět na fotografiích, potřebují opravdu málo prostoru kolem vozu k otevření, automobilka uvádí pouhých 30 cm. Jsou vybaveny senzory, které upozorní na příliš nízké stropy v garáži či právě blízko zaparkované auto.

giphy

V interiéru můžeme nalézt šest nebo sedm míst k sezení, druhou řadu sedadel je možno osadit buď dvěma nebo třemi sedadly. V první a třetí řadě budou vždy sedadla dvě a třetí řada bude navíc sklopná. Model X vychází z modelu S, tudíž nás čeká minimalistická palubní deska se 17 palcovým displejem. Jízdním vlastnostem Tesly by mělo pomoci nízké těžiště díky těžkým bateriím vespod auta. Bezpečnost pak zajišťuje zesílená konstrukce auta a spousta jízdních asistentů včetně kamer. Samozřejmostí je pak také autopilot, na kterého se mnoho z nás těší.

Tesla X Tesla X Tesla X Tesla X

Tesla X 2015-tesla-model-x-10 Tesla X Tesla X

Tesla X Tesla X Tesla Model X 0218-tesla-model-x-630x420

 

A jako bonus krátké video představení Tesly X > ZDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here