Fascinace: Vize Jaguaru XKR pro rok 2011

0
1384

Je rychlý a hrdě ve svém názvu nese jméno jedné z největších kočkovitých šelem na světě. Mluvíme samozřejmě o automobilu značky Jaguar, který nám v příštím roce možná přichystá jedno obrovské překvapení. Bude se jednat o doplnění řady XKR o dva, řekněme‚ ‘nadstandardní balíčky‘, jenž z Jaguar XKR udělají Jaguar XKR Speed nebo black (podle zpráv bude možné druhý balíček přikoupit pouze k balíčku Speed – o tom však níže). A co nám tedy v celkové podobě tento vůz nabídne?

Bude se jednat o automobil s přeplňovaným osmiválcovým motorem o objemu 5 000 kubických centimetrů. Ve vozu dále dřímá motor s obrovským výkonem o velikosti 510 koňských sil a s kroutivým momentem 625 Nm. Tyto parametry samozřejmě nejsou špička v oblasti automobilismu, ale bohatě stačí na to, aby byl automobil schopný zrychlit z nuly na stovku za čas pohybující se někde pod pěti vteřinami! A nyní se plynule dostáváme k prvnímu rozšiřujícímu balíčku s názvem ‚Speed‘, který již podle názvu bude mít něco společného s rychlostí automobilu. Automobil díky tomuto zdokonalení překoná maximální rychlost známou z předchozího modelu (250 km/h) a zamíří na rychlost o pár desítek km/h větší, konkrétně až na rychlost 280km/h. Výrobce samotný uvádí, že kvůli navýšení rychlosti automobil musel prodělat několik změn pro lepší aerodynamiku. Tato sada dále nabídne barevné provedení automobilu v rozsahu sedmi barev a také dvacetipalcové disky Kasuga, skrze které bude umožněn impozantní výhled na rudě nabarené brzdové ústrojí.

Na druhé straně zde máme balíček ‚black‘, nabízející ‚luxusnější‘ a celistvější vzhled automobilu. Zde bude na výběr ze tří barevných odstínů, jenž budou radikálním způsobem zasahovat do celého designu automobilu. Vozu zůstanou dvacetipalcové ráfky, které ale narozdíl od provedení ‚speed‘ dostanou démonicky tmavý lak, zvýrazňující tuto dominantní část automobilu. Zásadní změny nás však budou čekat v interiéru, kde nalezneme až dechberoucí designová vylepšení. Jemné kožešinové čalounění ze šedé kůže, u kterého bude možné zvolit jeho zrnitost či dokonce, zda-li má být pruhované či nikoli. V automobilu bude dále k nalezení super moderní palubní deska s centrálním multifunkčním displejem, jenž bude obsluhovat satelitní navigaci, bluetooth či multimediální funkce zajištěné sound systémem Bowers&Wilkins o celkovém výkonu 225W.

Jak již ale bylo řečeno – veškerá tato vylepšení jsou plánovaná na rok 2011. Finální verze Jaguar XKR speed či black bude představena na autosalonu v Ženevě a pokud se zajímáte o drahá (a luxusní) auta, určitě bude o co stát. Tato vylepšení pro nové majitele budou znamenat příplatek v odhadované výši 100 000 Kč. To bude ve spojení s automobilem Jaguar XKR znamenat celkovou částku šplhající se přes 2 miliony Kč. Není se ale čemu divit – nejrychlejší sériově vyráběný Jaguar je nejrychlejší sériově vyráběný Jaguar! Ale hlavně – je to Jaguar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here