Tajemství zdravé pleti: Tipy pro správné holení

1
1817

Jen máloco dokáže zkazit první dojem než právě neupravená nebo špatně oholená tvář. Krvavý šrám je vrcholem, který lze jen stěží přejít bez povšimnutí. Právě správně oholená tvář je pro každého z nás totiž jistým symbolem péče a důvěryhodnosti.

Špičkové pomůcky jsou základem

Um a zkušenosti však ke kvalitnímu oholení nestačí. Je zapotřebí i luxusních holících potřeb – jedině s nimi je možné dosáhnout profesionálního oholení a maximálního zdraví tváře. Záleží na rozhodnutí každého z nás – používání laciných pomůcek a potřeb zapříčiní zpravidla laciný výsledek, profesionální pomůcky a potřeby jsou naopak stavebním kamenem úspěchu.

Povinnou výbavou každého gentlemana tak musí být, krom kartáčku na zuby, kvalitní mýdlo na holení (případně pěna na holení), štětka na holení z jezevčích štětin a nakonec balzám po holení (voda po holení). A na závěr samotný nástroj – strojek nebo kvalitní břitva. Nutno podotknout, že žádný strojek se klasické břitvě nevyrovná, proto doporučujeme používat právě břitvu.

Profesionální holení krok po kroku

Základem je připravit pleť na holení – ideálně ji nahřejeme buď horkým ručníkem, nebo se začneme holit ihned po sprše. Na nahřátou, uvolněnou pleť poté štětkou naneseme mýdlo nebo pěnu na holení. Mýdlo má tu výhodu, že čím déle se nechá působit, tím lépe půjdou vousy oholit.

Nyní nastává samotný akt holení. Ač má každý muž své zaručené tipy na hladké oholení, není od věci připomenout obecné poučky. Nejprve začneme pokožkou tváře, kdy vousy holíme po směru jejich růstu, čímž se vyhneme nadměrného podráždění tváře. To jest základní poučka pro břitvu. Pomocí strojku můžeme samozřejmě holit vousy všemi směry. Následně holíme knír, krk a bradu.

Nezapomínejte na regeneraci

Při holení držíme pleť co nejvíc napnutou, abychom se vyhnuli nechtěnému pořezání. Strojek často oplachujeme, z břitvy dostáváme pěnu s vousy ideálně tahem po koženém řemeni.

A na závěr ošetření pokožky – k ošetření doporučujeme kvalitní balzám nebo vodu po holení. Dávejte však pozor na projevy pokožky, která nejčastěji negativně reaguje na alkohol obsažený ve vodách po holení. V tom případě doporučujeme používat balzám.

Zajistěte si i vy to nejlepší pro svou tvář. Profesionální pomůcky značek Böker, Hans Baier, Dalvey i dalších pro vaše luxusní holení seženete na
www.luxusni-holeni.cz. Dejte zelenou zdraví a vitalitě své pleti na co nejdéle!

1 komentář

  1. Kožený řemen by měl být suchý, takže na čištění břitvy doporučuji spíš volnou ruku, nebo ručník 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here