Taj Mahal Palace: Ostře sledované prezidentské apartmá odtajněno

0
1484

Bez několika dní tomu byly právě dva roky od doby, kdy indickým velkoměstem otřásaly děsivé exploze a nekonečné série výstřelů. Jedním z center pákistánských teroristů, během jejichž útoku zahynulo více než 170 lidí, byl i luxusní hotel Taj Mahal Palace. A nejen on, také celá Bombaj se všemi 13 miliony obyvatel, dokonce i celá Indie se z hrůzného činu vzpamatovávala velmi pozvolna. Po několikaměsíční rekonstrukci však Taj Mahal Palace konečne otevřel dveře nedočkavým turistům, připraven prezentovat bojovnou myšlenku, že si svou neutuchající slávu nenechá jen tak vzít.

Na odtajnění zbrusu nového prezidentského apartmá, jenž v minulosti hostilo takové ikony, jako jsou anglický princ, marocký král i hudební legendy Tina Turner a Mick Jagger, si však veřejnost musela ještě počkat. Taj Mahal Palace se ho rozhodl představit až u příležitosti třídenní návštěvy amerického prezidenta. Barack Obama během svého projevu v hotelu uctil památku všech obětí a označil Taj Mahal Palace za symbol síly a nezdolnosti indických občanů.

Apartmá o velikosti téměř 1400 metrů čtverečních najdete v 6. poschodí hotelu a dá vám velkou práci, abyste se v jeho rozlehlých 13 pokojích zpočátku neztratili. Oslní vás zde zlatem malované stropy i honosné křišťálové lustry, stejně jako mramorové podlahy a terasa s překrýsným výhledem na zdejší přístav. Pro udržení fyzičky je vám k dispozici moderně vybavená soukromá posilovna a pro obchodní záležitosti zase konferenční místnost a desetimístná jídelna.
 
Navzdory odtajnění interiéru zatím nebyla oficiálně zveřejněna cena za noc strávenou v tomto apartmá, podle neoficiálních zdrojů se však tato částka může vyšplhat až na 4000 dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here