STOP zábranám! Nenechte se odradit!

0
1882

Představte si, že jste se přece jen rozhodli „pustit se do toho“. Začít podnikat, oslovit prvního zákazníka nebo skočit tandemový seskok. Jste zrovna v situaci, kdy si jdete zařídit  živnostenský list nebo rovnou firmu a stojíte před úřadem… Otevíráte dveře vašeho prvního potencionálního zákazníka… Stojíte připravení k seskoku z letadla… Ale co to? Přestože jste se konečně rozhodli nečekat a jen skočit, něco se děje.pochyby

Srdce se vám rozbušilo, že máte pocit, že vám vyletí z těla. Nohy jsou tak těžké, že nedokážete udělat ani krok. V krku cítíte knedlík, že se nemůžete nadechnout natož mluvit. Ač jste byli sebevíc rozhodnuti, cítíte, jak se vám všude po těle rozlévá pot, chladný pot. Ani na nic nemyslíte, jen vnímáte ty pocity, které vám jasně říkají, “já nemůžu, já to nedokážu, nezvládnu to!” Co s tím?

Máte na výběr, vzdáte se a podlehnete svým pocitům. A snad někdy v budoucnu to možná vyjde. Anebo se do toho přece jen pustíte. I přes ten šílený tlukot srdce, přes knedlík v krku, přes nepříjemné pocení, přes všechny ty obavy, se zvednete a skočíte do toho. Ono totiž jiná rada, jak to překonat není.  Jde jen o to, se překonat, zvednout zadek a jít za svým cílem, skočit. Každý začátek je těžký, ale výsledek za to stojí. Víte, že 97% obav, které máme, se stejně nikdy nenaplní? Využijte toho a jděte do toho.

Každý začátek je těžký, ale výsledek stojí za to!

Vzpomínáte si na den, kdy jste se poprvé zkoušeli rozjet s autem v kopci? Zařadit jedničku, podívat se do zpětného a bočního zrcátka, přidávat plyn, pomalu pouštět spojku, uvolnit ruční brzdu a rozjet se… Ze začátku je šílená už jen ta představa sama o sobě. A že to jednou budete zvládat dost nepředstavitelné. Ale teď?

Dnes se při rozjíždění se do prudkého kopce bavíte se spolujezdcem, posloucháte v rádiu písničky a zpíváte si a otáčíte se za krásnými dívkami v sukních či svalnatých mužích pochodujících po chodníku. Není to snad pravda? Začátky jsou vždy těžké, ale s tím se musí počítat. Tak proč se nechat odradit? To by jinak nikdo nechodil, nemluvil a už vůbec nejezdil autem ani na kole.

Musíte se překonat a začít. Možná i zavřít na chvíli oči, zhluboka se nadechnout a jít do toho. Začátek je možná to nejtěžší, ale uvidíte sami, jakmile se do toho jednou pustíte, zjistíte, že to nebylo tak hrozné a navíc, a to je velký plus, vaše sebevědomí stoupne. A čím víc to budete zkoušet a trénovat vaše sebevědomí poroste a nejen to, máte možnost vyvinout se i vy sami. A za to to stojí, nemyslíte?

“Nezbytnou podmínkou k úspěchu je čin.” R. Vaden

Často říkám a sama se tím řídím, že pokud jste ještě něco neudělali, měli byste to zkusit hned třikrát. Ano třikrát. Poprvé, abyste se zbavili strachu. Podruhé, abyste se to naučili. A potřetí, abyste zjistili, že nejen, že to nebylo tak hrozné, ale navíc vás to baví. Tak jednoduché to je.

Takže, až se zase někdy ocitnete na samém začátku něčeho nového, myslete na to, že než se něco stane snadným, bývá to těžké a na tom není nic špatného. A pak začněte ve své mysli pátrat po tom, co vám připadalo těžké, přece jen jste to udělali a nakonec jste v tom našli zalíbení. Dodnes to děláte nejen s lehkostí, ale ještě vás to baví. Těch příkladů ze života je víc než dost. Promítněte si je v hlavě, dodají vám sílu a odvahu. A pak? Pusťte se do toho a na nic už nečekejte. Prostě skočte!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here