Terapie tmou – 1. část

0
3569

Terapií tmou (Dunkelterapie) tento prožitek nazval německý spisovatel a diplomovaný psycholog Holger Kalweit, který povědomí o něm přivezl do Evropy a rozšířil mezi veřejnost . Sám spisovatel neplánovaně strávil ve tmě  7 týdnů na své cestovatelské pouti a v průběhu dalších let svůj pobyt ve tmě zopakoval ještě dvakrát. Nejvíce času svého výzkumu se zaobírá zážitky blízké smrti.tmaaa

Terapie tmou si pozvolna získává oblibu v různých oblastech života, počínaje zdravím, přes duchovní rozvoj a oblast byznysu nevyjímaje, přičemž pro každé odvětví může mít přínos zcela odlišný. Tato terapie pochází z Tibetu a patří mezi Tao praktiky v buddhismu. V mnoha kmenových kulturách slouží k rozvoji spirituálních dovedností a objevování hluboké moudrosti včetně neomezené expanze vnímání. Vede ke spojení s podstatou bytí a významu života jako takového, přičemž dochází k zodpovězení těch nejzákladnějších otázek lidské existence.

Podstata této skutečné transformace spočívá v tom, že v celkové izolaci a ve tmě trávíte zvolený čas (7 dní – 7 týdnů, ale samozřejmě je možno i více).  V našich podmínkách se ujalo sdílení s průvodcem, který se o izolovaného po celou dobu stará – 1x denně mu nosí jídlo a v případě zájmu izolovanému naslouchá či s ním diskutuje o jeho prožitcích. Sama jsem si touto terapií prošla u pana Vladimíra

Co se děje v těle při terapii?

Dlouhé pobývání ve tmě způsobuje nahromadění melatoninu, který je patřičnými chemickými reakcemi postupně převeden na substanci DMT (obrazy z hlavy se začínají pohybovat za hranicemi lebky a jsou skutečné, trojrozměrné – okamžitá manifestace snů). DMT (Dimethyltryptamin) je vylučován do krevního řečiště ve 49. dnu života lidského plodu, proniká k srdci a stoupá podél míchy až do šišinky mozkové (epifýzy). Epifýza je hlavním zdrojem serotoninu (hormonu štěstí) během dne, ale v noci tento serotonin mění na zmíněný melatonin (hormon biologických životních cyklů). Melatonin je úzce spjat s podněty světla. Podle výzkumů bylo zjištěno, že za 3 – 4 h spánku se nahromadí v šišince dostatečné množství melatoninu, aby mohla proběhnout již zmíněná chemická reakce až na DMT, které je označováno za molekulu duše. Proto v noci dochází ke snění a astrálním projekcím.

Počet dnů ve tmě a adekvátní chemická reakce

Den 1-3 – fáze melatoninu – fáze snového bdění 

Den 3-5 – fáze pinolinu – první vize, astrální cestování

Den 6-8 – fáze 5 – MeO–DMT – pomalé  otevírání vnitřního  zraku, telepatie, intuice

Den 9-12 – fáze DMT – vize zesilují, otevírání se vnímání alternativních světů a paralelních realit, pokles potřeby spánku – spánek přichází jako jóga, čili meditace se zachováním neustálého vědomí.

DMT – Molekula duše

Mozek je schopen pojmout pouze 0.0097% z přicházejících podnětů, a proto svým zúženým vnímání přehlížíme větší část okolní reality. Zbytek podnětů nevidíme, protože obsahují jevy, kterým nevěříme nebo si je nechceme přiznat, ale v každém případě nemáme kapacitu běžným objemem vnímání vše pojmout. Tedy vše, co neznáme a co nejsme schopni si přeložit jako interpretaci zrakového vjemu, je z naší reality vyjmuto. V zásadě proto, abychom se udrželi ve známém poli bezpečí (tzv. komfortní zóně). Ve skutečnosti však existuje mnohem více světů, než jsme schopni běžně vnímat a ke kterým tedy nemáme přístup. Jakmile svou pozornost zaměříme dovnitř,  zvýší se tvorba DMT v šišince, což rozšíří vnímání  a tím se nám otevře nepoznané.

Šišinka je orgán, který přijímá a zpracovává geometrické obrazy vesmíru. Všechny žlázy jsou připojeny k jemnému plánu s příslušnými geometrickými obrazci a šišinka v sobě spojuje všechny původní formy a záznamy ve vesmíru. Šišinka není jen orgánem, který přijímá a ukládá jemné informace a přechovává celý jejich záznam; je i tím, kde jsou zapsány individuální zkušenosti duše získané z mnoha životů.” (Drunvala Melchizedeka – autora knihy Pravdivé tajemství květu života).

DMT – molekula duše – rozšiřuje naše vnímání  a otevírá nám celý zbytek dosud neviditelného vesmíru!

Pokračování příště…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here