RE/MAX: Maximum nemovitostí, maximum pro zákazníky!

1
1732
Před rokem 1973 fungoval svět realit trochu odlišně a většina kanceláří používala jednoduchý systém odměňování provizemi dělenými napůl mezi kanceláří a agentem za uskutečněné obchody. Tradiční kanceláře se tak nestaraly o potřeby svých makléřů, ani o jejich rozvoj a růst. Mnohdy se tak mezi agenty pohybovali lidé nekvalifikovaní a nezkušení, kteří z oboru do dvou let odešli hledat štěstí jinam… A toto chtěl Dave Liniger změnit, uvědomil si, že opravdová realitní kancelář musí mít ty nejlepší agenty a ti potřebují skvělé zázemí, aby mohli dosahovat skvělých výkonů v nejlepším zájmu zákazníka. Svou vášní pro reality, novou perspektivou na obchodní model v oboru a odhodláním odstartoval úspěch jménem RE/MAX.
Tento přístup a nová strategie opravdu fungovaly. Růst byl přímo raketový, v prvním roce první kancelář a čtyři realitní agenti, ve druhém roce šest kanceláří a přes čtyřicet agentů, ve třetím roce… jednoduše každoroční zdvojnásobení až ztrojnásobení vlastní velikosti. Ve svém třináctém roce již slavili 10 tisíc realitních agentů v síti a tisíc vlastních kanceláří. Dnes společnost funguje na bázi franchisingu a má tak 6 400 kanceláří v 78 zemích světa.
Díky své kvalitě, výbornému obchodnímu modelu i zázemí se RE/MAX stal nejlepší společností v žebříčku realitních frančíz sestavovaným časopisem Franchise Times Top 200, v celkovém žebříčku se RE/MAX pohodlně zařadil do společnosti značek jako McDonald’s nebo Marriott Hotels. A společnost se nenechala ani zasáhnout realitní či finanční krizí, která se přehnala přes americký trh a následky jsou v mnoha odvětvích pociťovány dodnes. V loňském roce otevřela 633 nových franšíz, přičemž zahájila svou činnost v sedmi nových zemích.
A jak je na tom RE/MAX v České Republice? Oslaví letos své páté narozeniny a disponuje 168 kancelářemi s více než 1 240 makléři. Během několika let se stal RE/MAX lídrem na českém realitním trhu. A právě realitní krize ukázala, že jen nejsilnější mohou přežít a stále se zlepšovat. Zatímco většina ostatních realitních kanceláří šetří na marketingu a svých makléřích, RE/MAX ví, že kvalita makléřů je klíčem, jak být v oboru nejlepší.
Dave Liniger stále působí ve vedení společnosti, stále udává tempo i tvář a je podporován svou ženou Gail Linigerovou, která stála po jeho boku při zakládání RE/MAXu a nyní již mnoho let působí ve vedení. Dave je často vyhledávanou osobností předními médii a získal řadu ocenění za svou práci, je uznáván také v oblasti time managementu, školení v prodeji a motivaci. Byl uveden do síně slávy mezinárodního franchisingu a mimo jiné závodil za vlastní tým v populárních automobilových závodech NASCAR. Gail v osmdesátých letech patřila mezi desítku nejúspěšnějších amerických žen v byznysu, stala se coloradskou podnikatelkou roku a otevřela tak cestu pro mnoho dalších. Je také nadšenou golfistkou a spoluvlastní golfové hřiště. V roce 1983 svou vůlí motivovala a inspirovala statisíce lidí, když se po nehodě soukromého letadla a třech týdnech v bezvědomí dokázala zotavit, naučit znovu mluvit i chodit a vrátit se zpět do čela RE/MAXu.
Článek byl připraven ve spolupráci s Pavlou Fryštenskou, realitní makléřkou roku 2008 a 2009 společnosti RE/MAX Pro, na stránkách Dreamlife.cz budeme přinášet nejzajímavější nemovitosti z českého i světového trhu a další zajímavosti a informace z oblasti nemovitostí.

1 komentář

  1. Asi na tomto článku něco bude, protože po několika návštěvách realiťáků jsem zjistil, že toho vím o realitách více než oni doromady. Jen makléř remaxu stál za něco a v e všem jsem mu časem dal za pravdu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here