Reflexy úspěchu: Domino na vrchol!

10
1608

Celý vesmír, galaxie, vše živé i neživé na naší Zemi, každá buňka, molekula i atom jsou pod vlivem mocného zákona, který je ve fyzice nazýván Zákonem akce a reakce. Veškeré dění v minulosti, přítomnosti i budoucnosti, vždy bylo, je a navždy bude určováno pouze akcí a reakcí, neboli jedním slovem – interakcí. A i naše životy jsou od prvního okamžiku vzniku až k miliardám let, které mu předcházely, zcela určovány tímto Zákonem. Je přítomen všude kolem nás, ať v něj věříme nebo ne. Má vliv na náš život tisíckrát za den. Můžete jej popírat, ale nemůžete mu uniknout.

Nejsnazší způsob, jak jej opravdu pochopit, je pohled od přítomnosti zpět do minulosti. Teď jste zde, čtete tyto řádky. Jak jste k tomu ale dostali? Zaujal vás obsah magazínu Dreamlife, na který jste narazili poprvé. Co tomu předcházelo? Třeba jste slyšeli o úspěchu Nicole Vaidišové a ve vyhledávači byl nejvýše umístěný odkaz na článek z Dreamlife. A co bylo příčinou hledání této úspěšné tenistky? Možná přečtení titulku v novinách pána, který seděl vedle vás v autobuse. A takto můžeme kráčet zpět… Po dnech, měsících, desetiletích, až se dostaneme k mladíkovi, který pochválil jedné dívce kabát a na jejich třetí schůzce započal váš život.

Možná to zní trochu nadsazeně, ale není ani v nejmenším. Miliardy let padaly jako domino miliardy interakcí, které daly vzniknout všemu známému až postupně k vám, tady, teď, kdy čtete tento článek. Každý čin v dějinách nevyhnutelně vedl ke všemu, co bylo a co právě teď je. A vy to zpětně nemůžete ani v nejmenším změnit. Dnes je ovšem velmi speciální den a v něm tento okamžik. Minuta v níž si uvědomíte, že pokud akce a reakce minulosti měly za následek přítomnost, pak akce a reakce přítomnosti mají za následek budoucnost.

Není totiž důležité, co se nám stane, ale jak se k tomu postavíme. Jinými slovy – více než to, co se nám děje, nám ubližuje to, jak na to reagujeme. Pokud z určité naší reakce vytvoříme zvyk, vzniká reflex. A reflexy si můžete vyrobit vy sami. Vlastně už teď jich máme všichni hodně naděláno. Už jste se setkali s někým, komu pochválíte barvu trička a on hledá, co je na ní špatně? Reflex! Pověděli jste někomu, že to dokáže, a on odpověděl: „Tobě se to říká.“ Reflex! Zvoní telefon – „Kdo zase co chce?“ Reflex! A jsou jich tisíce a každý jeden má vliv na celý zbytek našeho života a často i životů mnohých lidí.

Většina lidí má přednastavené reflexy tak, aby je udržovaly v současném stavu. Věci se prostě dějí a oni si v nejmenším neuvědomují, že na ně mají vliv. Jsou zkrátka reaktivní a častokrát velmi negativně. Viz. příklady výše. Vy ale máte možnost stát se pánem svých reakcí a tudíž pánem svých reflexů. A jediné, co je k tomu třeba, je myslet. Přemýšlet nad svými reakcemi, nenechat je samovolně jednat a místo toho zvolit vědomě svoji odezvu. Pokud to budete dělat opakovaně, zapíšete tuto do podvědomí a ona pak pro vás začne pracovat. „Na to já nemám trpělivost.“ Reflex! „Já mohu.“ Reflex!

Lidé úspěchu, jsou lidé pozitivních mentálních reflexů. Volí své odezvy, jako by byli hráčem šachů, ne jen figurkou. Vy se rozhodněte, že projevíte pozitivní emoci, pozitivní myšlenku jako vaši odpověď a tím spustíte novou interakci. Ta se začne násobit s dalšími napříč Zemí a sama se stane akcí vzhledem k druhým lidem. A ti, kteří na ni projeví pozitivní reakci, vytvoří novou interakci a ta se blíží přes mnoho jiných zpět k vám. Vzniká tak ping pong pozitivních reflexů. Cesty interakcí se zkracují a najednou přijde „náhoda“, setkáte se s někým, kdo Vám změní život. Nový zákazník, nový přítel, vysněný partner, nebo člověk s nímž založíte vlastní byznys. Pokud vám to přijde přitažené za vlasy, tak si pouze uvědomte, jak je to možné, že jste se dostali sem na Dreamlife, právě dnes, právě teď , a kolik „náhod“ bylo po cestě. Ať už tomu ovšem věříte nebo ne, miliardy let evoluce vedly k tomu, abyste dočetli tento článek do konce. Nyní je volba vaše… …Reflex!

10 KOMENTÁŘE

 1. Nevím, jestli autoř článku viděl film The Secret :)ale vyložěně doporučuju, v tom filmu se tohle dokonale rozebírá 🙂
  Osobně od doby co používám myšlenky z The Secret (cca půl roku), tak dostanu všechno co chci a i v dobu kdy to chci, jen málokdy se stane, že bych musel nějak dýl čekat 🙂 jinak super článek 🙂

 2. tento článek se vážně povedl. Co se v něm píše, je jasná věc, ale člověk si to sám od sebe neuvědomí.

 3. Prosím, nevíte kde bych mohl tento film sehnat? A popřípadě s českýma titulkama?Viděl jsem ukázky na Youtube a dost mě to zaujalo :)Reakce!:)
  Děkuju.

 4. noo.. já ho sehnal od svýho tatíka na DVD přímo s CZ titulkama.. ale na netu pude určitě stáhnout 🙂 popř. můžu kopii poslat poštou 😀 heh 😀 to bych tu asi neměl psát co? :)) tak jako bych to nenapsal… v každém případě na oficiálních stránkách je napsané, že by The Secret mělo vyjít jako knížka v CZ někdy v téhle době 🙂

 5. Na toto téma už vyšlo Ovlivňování reality od Vadima Zelanda. Vyšlo už 7 dílů. Takže v tom filmu pro mě nebylo nic nového. Ale líbilo se mi to. 🙂

 6. Dielo The secret , vyšlo z USA a preto je to tak ako všetko z tej zeme veľmi povrchné spracovanie pravdy o myšlienkach. My ľudia skutočne máme moc uskutočniť čokoľvek. Má to ale jednu chybu. Dokážeme čokoľvek, ale nie všetko nám prospieva.

  Peniaze každej meny , majú svoj schválený počet. Hodnota každého kusa mince a bankovky musí byť krytá zlatom. Zlata je určité množstvo. Nie je teda možné natlačiť a vyraziť neobmedzené množstvo EUR., dolárov, libier a podobne. Aby sa udržala hodnota meny, musí sa okrem iného udržiavať v obehu len určitý počet bankoviek a mincí meny každého štátu. Samozrejme že na hodnotu meny vplývajú aj iné faktory. Ak si teda všetci Američania budú želať dom za 4,5 milióna dolárov, auto za 30 000 dolárov, ročný zárobok 100 000 dolárov, peknú manželku alebo manžela, cestovanie, utrácanie, ako to hlásajú účinkujúci v dokumente, a ak by sa tá ich túžba splnila USA by pravdepodobne skrachovali ako únia aj národ. Na svete je nás skoro 7 miliárd. Ak by každý z nás získal dom za 4,5 mil. dolárov plus to ostatné aby bol šťastný, kde by sa vzalo toľko peňazí? Možné to nie je, lebo množstvo peňazí a zlata na celom svete je limitované. Preto celá kniha hoci je polopravdivá, nie je ničím iným, ako návodom na totálny krach zdravého rozumu, citu a emócii. Je výplodom chorého myslenia bezohľadných amerických ľudí, ktorí dokážu myslieť iba v rámci seba, pre ukojenie svojich osobných túžob a cieľov.

  Pravda vo veci myslenia a myšlienok je krutá. Ak sa knihou prezentované želanie splní určitým ľuďom, iný ľudia sa musia stať chudobní, lebo limitované množstvo peňazí, veci, moci sa sústreďuje v držaní iba časti ľudstva. Také pravidlo platí pre všetko čo existuje. Jeden človek sústreďujúci moc a majetok vo svojich rukách spôsobuje závislosť a otroctvo, chudobu a nedostatok iných ľudí, lebo odčerpáva zdroje a ničí ich možnosti a nádeje . Ak by sme boli všetci šťastní, podľa čoho by sme svoje šťastie rozlíšili? Ak by sme boli všetci bohatí, podľa čoho by sme hodnotili mieru svojho bohatstva? Ak by sme mali všetci rovnakú moc, ako by sme sa organizovali, udržovali systém žitia, uplatňovali zákon a poriadok?

  Ťažko sa dostáva z pazúrov záporných myšlienok a situácii. Tvrdím, že nikto z nich, ktorí písali tú knihu a scenár, nebol nikdy skutočne chudobný a na dne. Sú to komedianti vlci, ktorí zarábajú na tomto dokumente peniaze a ťažia z nádeje naivných a neskúsených ľudí, uveličených z toho, že to funguje. Je to Americká polopravda ktorá v konečnom dôsledku vedie k sebectvu, pohodliu, zvlčilosti, neschopnosti jasne myslieť a vidieť pravdu v jej nahote. Pravda, ktorá nechápe, že musí byť rovnováha medzi klaným a záporným. Pravda, ktorá produkuje pochybné šťastie. Myslím si že život zameraný na šťastie vyplývajúce z vlastníctva vecí nie je cesta ku šťastiu.

  Všetci si musíme uvedomiť, že protiklady musia existovať aby bolo možné uvedomovať si rozdiel hoci medzi láskou a nenávisťou, pravdou a lžou. Kniha The secret je veľmi povrchné dielo bezohľadných ľudí, ktorí idú za peniazmi cez mŕtvoly. Najhoršie na tom je, že tým sa dostáva do rúk záporného sveta nástroj, ktorý narobí medzi ľuďmi mnoho zla, lebo tak ako sa dajú vierou získať kladné výsledky a dosahujú sa kladné ciele, rovnakým spôsobom sa získavajú záporné výsledky, a uskutočňujú záporné ciele. Ak totiž niekto dostane nápad vierou zničiť svet, zničí ho. Ak niekto dostane nápad vyrobiť najničivejšiu zbraň, vyrobí ju.
  http://www.janaijm.com

 7. Je mi Tě líto, zatím máš myšlení výhra – prohra, jehož podstatou je, že pokud někdo uspěje, tak jiný musí o něco přijít. Pokud narazíš na film What The Bleep – Co my jen víme, možná zjistíš, že zdrojů je zde mnohom, mnohem více než nyní jsi schopna vidět a vůbec si představit. Chápu Tě, takto jsem uvažoval dlouhá léta, protože jsem ani nevěděl, co jsem nevěděl a tak jsem nedělal věci, které bych měl dělat a něměl jsem to, co jsem chtěl mít. Ale myslím, že to můžše změnit jen Ty a pouze pokud budeš chtít. Pokud ne, tak nic se neděje. Existence pravé podstaty vesmíru se tím nemění.:-)

 8. Ahoj Pavle.
  Opravdu si to myslím a nejen, že si to myslím, ale Já tomu i věřím. Jsou některé principy vesmíru, které jsou neměnné a neudělá s nimi nic ani hodný či zlý americký kapitalista či hodný nebo zlý český socialista. Prostě ony jen existují bez vyjimky. Můžeš je respektovat a využívat a mít benefity nebo je můžeš naprosto ignorovat a nemít benefity. Jsi dost starý na to, aby jsi sám sobě poradil, co je pravdou pro Tebe. Krásný víkend Aleš 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here