6 tipů k překonání toho zpropadeného „ne“

3
1255

Období překonávání překážek patří bezesporu mezi proklatě těžké časy.  A fráze „bude to snadné“ a „není na tom nic těžkého“ patří v souvislosti s úspěchem mezi totální nesmysly. Jednou z největších překážek je právě nenáviděné dvoupísmenné slovo „ne”. A rozhodně si nenechte mazat med kolem pusy, nikomu nevěřte, že se stanete úspěšnými snadno – a především bez jakéhokoli odmítnutí. To je hloupost největšího kalibru. Jak však odmítání přestát a překonat?

Sebedůvěra
Budování skálopevné sebedůvěry je klíčem k odemčení zámku k libovolnému úspěchu. Možná jste celý život ponižováni okolím, nikdo vám nepřeje a zdá se, že se proti vám všichni spikli. Máte-li však postoj úspěchu a umíte sami sebe vhodně vyburcovat, je vše ostatní úplně lhostejné. Hříchem nikdy není selhání, je jím neochota nezkusit to, nevyrůst a nechtít být lepším člověkem, ač jsme tu příležitost měli. K úspěchu ale musíte bezpodmínečně věřit v sebe a své schopnosti. Protože nevěříte-li sami v sebe, skončili jste ještě dříve, než jste vůbec stihli začít. Co dál?

Stanovte si vlastní obrovský a přesný cíl
Bez hodnotného cíle, který vám dává smysl a je důvodem vaší snahy, se odmítání překonává těžko. Proč taky? Neatakuje-li vaše touha po změně kosmické výšiny, pak rutinní flákačka vás při životě jistě taky udrží. Vibruje-li však vaše vnitřní rozpoložení na frekvencích palčivé touhy po úspěchu, nelze je tak nečinně sedět a přihlížet. A to je přesně tím, co je zapotřebí! Neutuchající, palčivá touha dosáhnout obrovského cíle. Nadšení směřovat každým dnem vpřed. Takového rozpoložení dosáhnete pouze tehdy, stanovíte-li si svůj vlastní hodnotný cíl – ne cíl svých rodičů, známých ani kolegů. Bez čeho nemůžete žít? Bez splnění jakého cíle postrádá váš život smysl? Pro co jste ochotni schytat více než 10 000 odmítnutí?

Připravte se na to, že odmítnutí přijde
Mějte neustále na vědomí, že i vás odmítnutí potká. Neexistuje možnost, aby se vám vyhýbalo! Sžijte se s tím, že i vy budete nejednou odmítnuti – ať už se rozhodnete dělat cokoli. Odmítnutí si nevybírá. A přesně v tu chvíli se musí ozvat váš vybudovaný podporující postoj: „Vždyť se nic neděje, na tomto momentu můj úspěch nestojí. Zkusím to znovu! A nepůjde-li to touto cestou, najdu jednoduše jinou!“ A naprosto v klidu se s nastanuvší situací vypořádejte – váš úspěch nikdy nestojí na jediném momentu, o jehož výsledku rozhoduje někdo jiný!

Obklopujte se obdobně smýšlejícími lidmi
Kooperace s podobně smýšlejícími lidmi je též nesmírně důležitá. Přicházejí totiž chvíle, kdy i ti nejoptimističtější a nejcílevědomější potřebují podržet, a případně i tzv. nakopnout. Chvíle strávené s těmito lidmi jsou elixírem života pro váš úspěch. Je třeba mít několik lidí, kteří budou vašimi nejbližšími přáteli nejen v dobách úspěchu. S úspěšnými se chce přátelit prakticky každý. Will Smith však postoj úspěšného vystihl přesně: „Jestliže nejsi po mém boku v období nesnází, pak nečekej, že po něm budeš v dobách mého úspěchu.“ Je třeba tyto lidi najít. A pamatujte, že často tito lidé nejsou z vaší rodiny, ani z řad vašich nejbližších přátel a známých.

Uvědomte si, že druhý neodmítá vás
Znovu proberte svůj úhel pohledu na odmítnutí. Často si odmítnutí bereme osobně jako osobní urážku. Uvědomte si, že lidé však neodmítají vás a vaši osobnost, byť to tak může zprvu vypadat. Odmítají to, co jim nabízíte. Možná to nepotřebují, tak to přece logicky odmítnou. Nebo byste chtěli obývat ideální svět, kdy by vám každý na vše kýval? Chtěli byste spolupracovat s tisícovkami lidí, kteří s vámi začnou spolupracovat (například dělat byznys) jen proto, aby vás neurazili? To jsou přesně ti „mrtví brouci“, pro které byl vstup do byznysu tím posledním, co v něm udělali. Necítí žádný závazek, nesdílí s vámi stejné hodnoty. Mají absenci touhy po lepším životě. S těmi rozhodně nechcete spolupracovat!

Dopřejte si dostatek odpočinku
Dostatek odpočinku je podmínkou všeho. Při odpočinku nabíráme nové síly, které pak můžeme pro svůj úspěch obětovat. A když si dostatečně neodpočineme, nemáme pak logicky tolik co vydat. Dostatek energie je však pro úspěch také absolutně nezbytný. Chvíle odpočinku jsou však ideální nejen pro nabírání sil, ale i pro vypracovávání detailů vaší vize. Neustále pracovat není klíčem – klíčem je pracovat i odpočívat. Jinak reagujeme prakticky na vše podrážděně. Sport, procházky, dostatek spánku, meditace a různé relaxační techniky jsou úplně stejně důležité jako detailní plánování.

Přejeme vám mnoho úspěšně překonaných „ne”!

3 KOMENTÁŘE

  1. Uvědomme si, že cesta k úspěchu je PROCES. Je to opravdu cesta, která zabere čas, je třeba do ní investovat energii, odhodlání a v průběhu možná utržit i pár šrámů.

    I cesta na dovolenou něco stojí. Lze sice putovat na Maledivy prstem po mapě, ale jistě se shodneme, že ten konečný zážitek jaksi..není ono 😉

    Radku, ani nevíš, jak jsem se těšila na tvůj další článek. Díky za příjemný start do nového týdne!

  2. Perfektní článek, který jsem si s chutí přečetla. Člověka nesmí tohle malé, ale obsahově výrazné slůvko zaskočit, pokud opravdu chce něčeho ve svém životě dosáhnout. Kolikrát v životě tohle slůvko ještě uslyšíme, než vystoupíme na samý vrchol? Nejdůležitější je – nevzdát to, hned na samém začátku, ale vytrvat. Pŕeju všem víru v sebe sama a vše půjde tím správným směrem vzhůru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here