Jak bydlí slavní: Donna Karan

2
1997

Během roku se Donna Karan pohybuje mezi hlavními městy módního průmyslu, kde má své pobočky a spolupracovníky, a proto pobývá spíše v bytech. Má-li zasloužené volno nebo naplánovanou dovolenou s rodinou, vydává se však do svého domu na ostrovech Caicos, což je zámořské území Velké Británie. Zde relaxuje a tvoří mnohé ze svých nádherných kolekcí.

Dům se skládá ze tří pevných stanů – pavilónů, které jsou odděleny do sebe. Liší se velikostí – od 350 do 650 metrů čtverečních. Ve stanech můžete najít místo na malé lázně, jógu a hostinské pokoje a v hlavním stanu je prostor pro rodinu. Hlavní stan je obklopen terasou, na které zvou prostorná lehátka k odpočinku. Na dekor domu bylo maximálně využito cedrové dřevo a z dalších přírodních materiálů to byl bambus, lýko, trávy a ratan. Donna Karan obdivuje africkou kulturu, proto se její symbolika objevuje v celém interiéru.

Dům těží z úžasného výhledu a proto je jednoduše zařízen. Posuvné dveře a průhledné příčky vytvářejí dojem velkého jednolitého prostoru dozdobeného čerstvými květinami. U domu nechybí nekonečný bazén a vstup na soukromou pláž.

Pokud se vám interiér domu Donny Karan líbí, můžete se jím nechat inspirovat. Ručně vyráběné africké sošky nebo pokrývky lze koupit i v Čechách, stoly, lavice a ozdobné trámy z tmavého dřeva jsou také dostupné. Přírodním plátnem se strukturou i bez můžete ručně potáhnout sedačku a nebo z něho vytvořit závěsy. Pláž a výhled na moře si asi nepořídíte, ale když si uděláte čas na design vaší zahrady, budete mít také krásný výhled.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    nezobrazují se mi u článků fotky přes explorer. Nevíte, čím by to mohlo být?
    Děkuji za info
    Hanka

Comments are closed.