Poselství od protinožců

4
2609

Představte si, že jste uprostřed života – je vám 50 let, vybudovali jste si výborné jméno, věrnou klientelu, založili šťastnou rodinu a zvykli si na komfort a určitý životní styl. Je vám 50 let a jste na samém začátku. Na začátku putování napříč Austrálií, s kmenem Opravdových lidí, na začátku velkého učení a osobního rozvoje. Na začátku pochopení….

Následující příběh se vážně stal na začátku 90. let minulého století americké lékařce Marlo Morganové. Byla pozvána na slavnostní oběd australským domorodým kmenem, z něhož se vyklubala tříměsíční pouť, kde jí byly odkryty zákony opravdového života. Marlo Morganová je sepsala a stala se tak autorkou největšího, nejdiskutovanějšího bestselleru v USA Poselství od protinožců.

„Den začínal ranní modlitbou,“ popisuje autorka ve své knize. „Naučila jsem se díky tomu něco o pozoruhodném vztahu domorodců k přírodě. Než jsme vyrazili na cestu, tancovali jsme a poděkovali za vše, co nám dnes bude dáno.“ Kmen domorodců, píše Morgan, se dlouho v myšlenkách soustředí na to, čeho by rádi dosáhli, a pak to jednoduše pustí, aby se to uskutečnilo. Říkají, že pokud je to pro jejich Nejvyšší dobro a zároveň pro Nejvyšší dobro všech, stane se tak!

Opravdoví lidé, jak si tento kmen říká, velice oslavují rovněž talent a výjimečnost každého živého tvora, který zde musí naplnit.

Podle nich neexistuje nic jako náhoda nebo rozmar přírody, který by nezapadal do svého prostředí. Celý náš život by se dal přirovnat k puzzle. Kousek ke kousku a vyjde nám celé životní dílo. Naše (mistrovské) dílo. Jistě, občas si nad tím musíme pořádně lámat hlavičku – každý dílek puzzle má své specifické místo a nemůže „zapadnout“ jinam. Čas od času narazíme, přendáme dílek, ale musíme skládat pomalu, s rozmyslem a  jednotlivě. Žádné zkratky k cíli nevedou!

Je až s podivem, kolik z nás, z takzvaně civilizovaných lidí nikdy neobjeví vlastní cíl, originalitu a talent, jímž by přispěl k dobru celé planety. Někdy se nám zdá až absurdní myšlenka, že i náš život má ohromnou cenu a že i naše maličkost tu může dokázat velké věci.

Jak tato pro autorku osudová pouť, kde čas ani věk nehrají nejmenší roli, pokračuje, různými hrami objevuje nejen zákony života a mysli, ale především nesmírnou vděčnost už jen za kousek stínu, za bahnité krokodýlí jezírko, kde může smočit nohy. Stejně tak jako za každý další nádech a doušek vody. Pobytem u Opravdových lidí se i přes neobyčejně kruté podmínky setkává jen s jejich nekonečnou a bezpodmínečnou láskou a naprostým přijetím. Protinožci nikdy nesoudí, ale jen se pozorně dívají.

Když její pouť končí, dostává mnoho hmotných darů, jenž pro ni vyrobili. Snad jako znamení toho, aby nelpěla na materiálu, ji vše odnese velká voda. A  tak nemá nic, kromě poselství, které jí  jako jediné předali a které pomocí knihy a svých programů zaměřených na vzdělávání mládeže předává dál.

Poselství, o němž každý ve skrytu duše víme, ale pohřbili jsme ho pod nánosy strachu, nenávisti a chtíče. Poselství, jež je klíčem ke smíření, ke štěstí a k návratů ke kořenům. Poselství vedoucí k cíli, k míru a naplněnému životu. Poselství, které může zachránit svět…

Každý čtenář si v Poselství od protinožců přijde na své. Pro někoho může být výbornou fikcí, jež nabízí nesčetné napínavé situace odporující zcela lidské logice. Kdo se však chce otevřít zdroji moudrosti a slyšet to poselství mezi řádky, najde si ho. Nebo si možná poselství najde jeho, na tom vůbec nezáleží.

Přecineexistuje nic jako náhoda. Každý důsledek má příčinu

Nechť je tento článek pro vaše Nejvyšší dobro!

4 KOMENTÁŘE

  1. Milý Tony, děkuji za komentář.
    Kniha je to nejen zajímavá a napínavá, ale i neuvěřitelně moudrá, podporující a ukazující život z úplně jiné perspektivy.
    Přeji nerušené čtení…

  2. Dobrý den, knihu jsem začala číst a musím říct, že jsem z ní naprosto nadšená:) stejně jako ze spousty dalších, které mi prošly pod rukami Neskutečná moudra:) Chtěla jsem také pochválit Vaše stránky DreamLife:) Sílou vědomí, podvědomí nebo motivací se zabývám už dlouho:), ale zatím jsem nenarazila na nějakou lepší webovku:) proto Vám dávam 1* a chci říct Děkuji:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here