Protiklady v našem životě aneb jak se s nimi vypořádat

0
3406

Bohatství a chudoba, pozitivum a negativum, nemoc a zdraví, láska a nenávist, muž a žena, den a noc, úspěch a neúspěch a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Polarita nebo-li protikladnost se objevuje po celý náš život. A ano, protiklady jsou nutné, aby život jako takový mohl být vůbec prožíván, avšak mějte se na pozoru. Polarita se často objevuje i při cestě za naším snem.

protiklady

I naše myšlenky totiž vždy přicházejí ve dvojicích. Když například myslíme na zdraví, přijde i myšlenka na nemoc, když přemítáme nad bohatstvím, dolehne na nás i představa chudoby, když mluvíme o dobrosrdečnosti, nutně myslíme i na bezcitnost, a tak dál.

Cesta k překonání negativních myšlenek vyvolávající strach spočívá v tom, že se zcela odpoutáte od úzkostných představ a přenese se přes ně vnitřním pozorováním toho, co ve vás vyvolá příjemné pocity. Můžete si představit tu pravou ženu, vlastní podnik, nádherné auto, tučné konto. Cokoli. Když vás tedy přepadne strach, hned byste si měli opakovat to, co se na danou situaci nejlépe hodí a zažene to vaše obavy, například jde-li o vztah: “Mám nádherný láskyplný vztah, můj přítel mě miluje, váží si mě a je mi věrný.” A doplníte to představami ve vaší mysli, jak vás třeba láskyplně objímá. Již po několika dnech začnou ztrácet vaše představy strachu na síle a nakonec úplně odumřou. S pomocí víry a důvěry dosáhnete nakonec toho, co si přejete.

“Nemůžete myslet na pozitivní a negativní věci zároveň.” autor neznámý

Všechny vaše myšlenky, představy a přesvědčení, na které jste si zvykli, totiž ve vás vyvolávají určité emoce. Vaše myšlení a cítění se otiskují do podvědomí, ať už jsou pozitivní, nebo negativní povahy. Dominující obsahy vašeho myšlení a cítění se stanou nutkavými vzory chování. Tyto vzory se automaticky opakují ve vaší životní zkušenosti jako jakýsi mechanický robot nebo automat. Zákony vesmíru či ducha, je jedno, jak tomu budete říkat, vycházejí z toho, že vše, co vtisknete do svého podvědomí, se projeví ve vašem životě, jako zážitek nebo stav. Nahradíte-li tedy myšlenky strachu za jiné, pozitivní, začnou se ve vašem životě dít hotové zázraky.

“Vpusťte ty zázraky do svého života.” autor neznámý

Vaše myšlenky, ať už dobré nebo špatné, jsou zápisem, který si ve svém nejhlubším duchu osvojujete, jinými slovy z nich pak píšete knihu svého života. Vy sami tedy tvoříte zákony a dáváte pokyn k jejich provádění. Znáte-li tento princip, můžete vtisknout svému podvědomí myšlenky na úspěch a štěstí, na mír, harmonii a blahobyt, abyste mohli vést naplněný a šťastný život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here