Fascinace: P‘6530 – hodinky s motivem Porsche

1
1630

Jestli je to výhoda či nevýhoda, o tom můžeme diskutovat níže. Mnohem důležitější však je, že toto tvrzení zůstává holým faktem a proto vám dnes řekneme něco o stylovém doplňku, jenž může i ve vzdálených místech od vašeho vozidla dokonalým způsobem dokreslit představu okolního světa o vašem osobitém stylu.

Jsou to hodinky (ale také chronograf) s průměrem 44 milimetrů, inspirované již jmenovanou značkou luxusních sportovních vozů. Když už ale mluvíme o té inspiraci, musíme vám říci, že největší část inspirace stejně připadá jen staršímu modelu hodinek, neboť P‘6530 je novým vydáním více než 30 let starých legendárních hodinek. A co je na nich tak zajímavého?

Krom prestižního jméno, což by někomu mohlo stačit, jsou to především velmi exkluzivní materiály použité pro vyrobení těchto hodinek. Velmi zajímavě působí například celé tělo vyrobené z odolného a také poměrně vzácného titanu, jenž je v současné době používán výhradně v situacích, kde je to nezbytně nutné (zdravotnictví, jaderný výzkum atd.). Titan však není to nejzajímavější, co nová edice legendárních hodinek světu přinesla. Při konstruování bylo myšleno na praktičnost celého výrobku, a tak bylo použito dokonalé safírové sklíčko odolné proti škrábancům. P‘6530 jsou zkrátka hodinky dokonale promyšlené i do toho nejmenšího detailu a tím pádem nikoho z vás asi ani nepřekvapí, že vám nabídnou vodotěsnost až do hlouby 60 metrů či bezproblémový chod po dobu 48 hodin bez aktivity, jelikož jsou hodinky poháněny strojkem ETA Valjoux 7750, jenž umožňuje automatické natahování (žádný pohyb = žádné natahování).

Mluvíme zde zkrátka o dokonalosti dotýkající se i takových velikánů, jako jsou například (téměř) všemi opěvované luxusní hodinky značky Rolex.  Budete – li ale chtít na svém zápěstí nosit tyto vysportované hodinky, budete si muset ke konci letošního roku pořádně pospíšit, protože hodinky P‘6530 budou vyrobené v celkovém nákladu jen 911 kusů, což je pro uspokojení celého světa opravdu malé číslo. Na závěr uvedeme pouze cenu, která činí téměř 4 000 eur.

1 komentář

  1. Pěkný den Štěpáne,

    dovoluji si poznamenat, že kalibr ETA Valjoux 7750, titan či safírové sklíčko naleznete i u hodinek za dvacet tisíc korun a o exkluzivitě si můžete nechat zdát. Dokonce i lepší padělky hodinek Breitling mají kalibr ETA Valjoux 7750. Psát, že se tento model téměř dotýká úrovni hodinek Rolex, je tedy opravdu velmi zavádějící. Pouze logo Porsche neučiní z hodinek skvostný předmět vyjadřující opravdové hodnoty mechanických kalibrů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here