Plánuj akce, nikoli výsledky! Pomůže Navigátor FOKUS

0
1527

Je prudce vzrušující si říci, kdy konečně dosáhnu nové úrovně životního stylu a změny života. V představách je vše tak nádherné a sladěné, vše vypadá, že se nic nemůže nepovést. Dokud však do našich fantazií nevkročí pro některé nevítaný návštěvník jménem realita. Bez jeho pomoci a lekcím se však nikdy k reálným výsledkům nedopracujeme a zůstaneme snílky! Že nechcete být pouhým snílkem? Je nutné to nyní dokázat!

Realita nám totiž vždy méně či více násilnou formou ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Na cestě ke každému cíli je mnoho věcí, které nemáme a nikdy nebudeme mít plně pod kontrolou. Nemůžeme například nikoho donutit, aby s námi uzavřel obchod. Není v naší moci řídit pohyb cen na burze a nemůžeme rozhodnout, jaké bude zítra počasí. Nemůžeme tedy plánovat výsledky!

Můžeme však plánovat to, co uděláme, když nás potká neúspěch či budeme odmítnuti, když se pohne kurz na burze nebo změní počasí. Jediné, co můžeme mít plně pod kontrolou, jsme my sami. Proto je třeba plánovat svoji činnost, tedy akce za uskutečněním cíle – kolik uskutečníme obchodních setkání, pro kolik vzdělávacích seminářů se rozhodneme, koho požádáme o mentoring atd. Nelze však předem říci, kolik nových věcí se naučíme, jelikož to je výsledek!

Pokud neplánujeme akce, neboli kroky vedoucí k cíli, potom okolnosti nebo jiní lidé naplní náš čas činností, která vás svede z cesty. Následně si nepořídíte vysněné putování po Haiti, ale ocitnete se místo toho na Vavřineckém rybníku! A nepomůže vám ani špetka štěstí od samotné baby kořenářky…

Ztrícíte totiž kontrolu – a jakmile ztratíte kontrolu, začnou s vámi cloumat okolnosti. Vy se na čas stanete pouze korkovým špuntem, se kterým si pohrávají vlny. Na jak dlouhou dobu? Na tak dlouho, dokud si nestanovíte a přesně nenaplánujete svoji aktivitu – své kroky k cíli. Bude-li váš přístup takový, že vše bude důležitější než váš cíl, vaše snažení přinese přesně takové plody! Vstávejte proto se svým cílem, ulehejte se svým cílem. Pokud chcete uskutečňovat své sny a cíle, musíte být bezpodmínečně zaměřeni na to nejdůležitější!

Materiální ekvivalent vaší tužby a jeho získání není pod vaší plnou kontrolou – pod vaší plnou kontrolou jste pouze vy a vaše konání, nic jiného! Výsledky však pochází z proměnného prostředí.

“Řádně naplánovaný cíl ale znamená co?” Cíle se neplánují, cíle se stanovují. Plánuje se cesta k cíli. Správně naplánovaná cesta k cíli tedy vychází z toho, že vy neplánujete to, čeho dosáhnete, nýbrž to, co vykonáte, abyste toho dosáhli.

Dovolte nám demonstrovat toto pojednání příběhem, v němž je jasně patrné, jak je důležité průběžné stanovování kroků k cíli: Dva zkušení horolezci se vraceli po úspěšného zdolání vrcholu hory, když tu se náhle první horolezec smekl a zřítil se do propasti. Andy zděšeně vykřikl, vrhnul se na zem, zarazil cepíny do sněhu a křečovitě se držel. Ucítil náraz, křupání ledu a tah lana, kterým byli spojeni, povolil. Opatrně se vysunul přes okraj srázu a uviděl kamaráda, jak leží o 10 metrů níže. Našel cestu, jak se k němu oklikou dostat a zjistil, že narazil hlavou na skálu a je v bezvědomí. Co teď? Přece ho tu nenechá! Naložil si ho proto na záda a pokračoval v sestupu do nejbližšího tábora.

Avšak po 100 metrech byl úplně vyčerpaný. Co teď? Jak dál? V jeho mysli se rozpoutal největší boj jeho života. “Už nemůžu! Shodím ho a půjdu dál sám. No jo, ale to zmrzne. Ne, ještě ho ponesu!” Začal foukat štiplavý vítr. Po dalších dvaceti metrech se však mysl začala bouřit znovu: “Ne, už vážně nemůžu. Shodím ho, nebo zemřeme oba. Ne, to mu nemohu udělat!” Potom však lehce přeladil a začal si říkat: “Pojď, ještě alespoň 8 kroků.”, “Ještě 10 kroků.”, “K támhletomu kameni.” Poté přestal vnímat čas. Fungoval totožně jako stroj. Znovu a znovu, krok za krokem, dál a dál, ať byly okolnosti jakékoliv… Po nekonečně dlouhé době, jakoby z veliké dálky konečně uslyšel hlasy lidí. V ten moment se zhroutil na zem a ztratil vědomí… Našli je jejich parťáci z horolezeckého tábora a podařilo se oba zachránit.

Toužíte do roka udělat diamanta či dosáhnout jiné pro vás zlomové pozice? Rádi byste do půl roku ztrojnásobili svůj příjem či obrat frimy? Toužíte po rekonstrukci bytu nebo chcete v prvním kvartálu roku 2012 na luxusní dovolenou? Toužíte se zbavit svěrací kazajky dluhů?

To je cíl. Ten neplánuji, nýbrž stanovuji. Pak je nutné se podívat, jak je velký. Velká věž má více schodů než malá. Potom učiním rozhodnutí, za jak dlouho na tu věž vylezu. A plánuji to, kolik schodů denně ujdu. Jako horolezec Andy.

Těmi schody jsou “Denní kroky” v Navigátoru FOKUS.

A je tu ještě něco – “druhá strana mince”: Když horolezec Andy zachraňoval svého kamaráda, zachránil i sám sebe. Kdyby svého kamaráda odložil, tak by v silném větru sám umrzl. Tím, že ho měl na zádech, zahříval svého kamaráda a zároveň byl chráněn před větrem i on…

Cílem FOKUSu je vyvážený život. Na jednu misku vah umisťujete své touhy, sny a cíle, druhou misku vah nám FOKUS pomáhá vyvážit tak, aby náš život byl smysluplný i pro ostatní. Nespokojte se proto s tím, že si FOKUS opatříte pouze vy. Doporučte FOKUS svým kamarádům, blízkým, spolupracovníkům, kolegům, nadřízeným i podřízeným. Nikdy nevíte, kdo za vámi za 5 let přijde s tím, že toto vaše doporučení – těchto několik vteřin vašeho času – bylo prvním impulzem, jenž vedl ke kompletní změně jeho života k lepšímu. A přátelé, to je pocit všech pocitů! Objednat Navigátor FOKUS máte možnost už nyní přímo z Dreambay.cz za cenu 460 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here