Pioneers Festival Vídeň: Pronikněte do světa startupů!

0
1102

Klasický přístup k podnikání je již přežitkem, alespoň v západním světě, a trend se nekompromisně blíží i k nám. Takzvané startupy již nejsou jen fenoménem programátorů v mikinách s kapucí v americkém Sillicon Valley, staly se běžným přístupem k zakládání nových firem po celém světě, pro některé dokonce novým životním stylem. V Česku mezi průkopníky patří StartupYard, Node5 či Jihomoravské inovační centrum, s pomocí jejich programů můžete udělat své první krůčky. Anebo se můžete rovnou vrhnout do rozbouřeného oceánu, pak je skvělou příležitostí vídeňský Pioneers Festival konající se na konci října.

O co jde? Do historického paláce Hofburg, bývalé rezidence habsburských panovníků, jenž leží hned vedle úřadu rakouského prezidenta, se 30. a 31. října sjedou nejlepší startupy Evropy, začínající i zkušení podnikatelé, nejvýznamnější startupová média a pochopitelně i nejaktivnější investoři. Na 2500 účastníků bude nasávat atmosféru, učit se od speakerů i sdílet zkušenosti. Ideální šance efektivně proniknout do nového světa, Vídeň bude opět centrem evropské inovace.

Ještě jsem ani nezačal, proč vůbec vyrazit?
Není nic lepšího než se nechat inspirovat nejlepšími inovacemi, nejnovějšími technologiemi, nejlepšími nápady od těch nejzkušenějších a zblízka prozkoumat úspěšné startupy formující budoucí podobu svých odvětvích. Představte si sebe, jak během dvou dní nejen naskakujete do jedoucího rychlíku, ale poznáváte i všechny cestující. Všichni kolem vás budou v podobné pozici, poznejte nové lidi, či potenciální členy startupového týmu, trénujte komunikaci a užijte si nadšení.

Stejně už podnikám, tak proč ztrácet čas?
Pravděpodobně tak řešíte již vyřešené, učíte se, co umí jiní, anebo ztrácíte čas vymýšlením kola, namísto soustředění se na klíčový aspekt byznysu. Networking a sdílení zkušeností je skvělou zbraní na takové momenty, krom podnikatelů hledajících business modely, potenciální zákazníky anebo nové trhy, budou kolem vás sedět investoři a novináři, kteří vám mohou pomoci se posunout o míle vpřed.

“Promyslete si, čeho chcete na festivalu dosáhnout a jděte si za tím, zorganizujte si schůzky se startupy, médii či investory, všichni budou na jednom místě. Pokud se dobře připravíte, během dvou, tří dnů uděláte více práce než za celý rok. Neschovávejte se za zamčenými dveřmi, prezentujte své nápady spolusedícím, vybičujte své elevator pitche, sbírejte zkušenosti, zpětnou vazbu, vizitky…” řekla nám k důvodům proč si nenechat ujít Pioneers Festival jedna z pořadatelek Pia Henrietta Kekalainen.

Krom programu, kde promluví úspěšní jako například Adam Cheyer (Siri), Matt Mullenweg (WordPress), Om Malik (GigaOM), Justin Kan (justin.tv), Christian Hernandez Gallardo (Facebook), Alexander Osterwalder (Business Model Generation) a další, můžete sledovat klání nejlepších evropských startupů. Pořadatelé z téměř tisícovky nejslibnějších vybrali padesát kandidátů na hlavní cenu 25 tisíc euro. Není škoda, že mezi kandidáty není nikdo z Česka? Přijeďte se podívat, a příště se můžete postavit nejlepším evropským inovátorům třeba vy sami, i Dreamlife.cz vás již brzy začne provádět světem startupů. Na viděnou ve Vídni!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here