Petr Štěpánek: Rozloučení s Dreamlife

32
4555
Obzvláště jako mladí lidé bychom si měli uvědomit, že život je příliš krátký na to, abychom se v něm věnovali věcem, které nás nenaplňují. I přesto takřka všichni zaplácají svůj život bezmyšlenkovitým pobíháním od výplaty k výplatě, od víkendu k víkendu, od jednoho dílu nekonečného televizního seriálu k druhému. V době, kdy nemáme mnoho závazků, máme nejvíce možností učinit správné a rozvážné volby. Vybudovat si pozitivní zvyky a učinit rozhodnutí, která se stanou příčinou životního vítězství. Vždyť celý nepatrný lidský pobyt zde na zemi je sestaven z příčin a jejich následků. A bystré rozpoznání rozdílu mezi nimi může život proměnit v úžasnou jízdu, na kterou bude stát za to vzpomínat.
Věci se ale mají tak, že většina lidí je zamilovaná do následků, respektive výsledků, místo do jejich příčin. Kdo by nechtěl dosáhnout fantastického životního stylu plného času, peněz, volnosti a k tomu mít krásnou rodinu a úspěšná přátelství? Kdo je už ale ochoten odvést na jedničku všechny ty nepohodlné příčiny takového života? Mnoho z nás by rádo zpevnilo svaly a držení svého těla. Modlíme se za vynalezení cesty, jak pro to nebude potřeba tvrdě a vytrvale cvičit. A místo toho, abychom se do toho zkrátka pustili, vyhlížíme zázrak – instantní proměnu neforemného těla v pružného atleta. Proteče nám nenávratně mezi prsty dalších dvanáct měsíců. A my se utěšujeme lepší vyhlídkou nového roku. Příští rok už opravdu začnu! Takovým přístupem ale život uplyne jako voda. A příslovečná krize středního věku u mužů není ničím jiným než fatálním vrcholem životního stylu odkládání správných věcí na později. Samotné odkládání na později napovídá, že jednou už prostě bude pozdě. Jednou už ani nebude příští rok posledním ve vašem životě, bude to ten letošní.
Odcházím z vedení Dremlife.cz. Budu rozvíjet své víceúrovňové podnikání, budu se s dalšími lidmi bavit životem, věnovat se filantropii, postavím dům, zasadím strom, … Často jsem se modlil, aby mi Bůh dal slova, která si přeje, aby lidé četli. Níže připojuji odkazy na některé články, u nichž to vnímám nejvíce a Dream Videa, kterým jsem autorem.

Reflexy úspěchu: Domino na vrchol!
Klíč k budoucnosti je v každodenní rutině
Filantropie: Odpovědnost svobody
Kritika, znamení na cestě k úspěchu
Ovládáte umění války se strachem?
Kam jsme k čertu zakopali hrdinství?
Pokora, moudrost nabytá opravdovým úspěchem

Jedním z cílů Dreamlife.cz je vést čtenáře k uvědomění si těchto a mnoha dalších principů úspěchu. Předkládat vám důležité myšlenkové pochody, kterými fungovali někteří z nejúspěšnějších jedinců současnosti i minulosti. A tak to bude i nadále. Do čela Dreamlife.cz se postavil Tomáš Novotný, který z dobrých 50% vedl se mnou magazín již téměř dva roky. Jsem nadšený jeho vizí pro Dreamlife.cz a závazkem k jeho ještě vyšší úrovni.
Přeji vám hlad po moudrosti a velkorysém myšlení. Přeji vám život, na který bude stát za to vzpomínat. Loučím se s vámi slovy Zig Ziglara: “Sejdeme se na vrcholu.” Petr Štěpánek
Pokud byste rádi Petrovi Štěpánkovi napsali, bude ještě několik týdnů dostupný na emailu petr.stepanek@dreamlife.cz

32 KOMENTÁŘE

 1. Děkuji Vám za opravdu profesionální a skvělé vedení magazínu Dreamlife. Články Dreamlife byly a stále jsou nejen inspirativní,ale také motivující,vždy jsem je hltala plnými doušky a co se týká myšlenek – byly bezedné. Našla jsem v nich spoustu informací, jež mi pomohly, a pomáhají, v osobním a pracovním životě.Děkuji za Váš čas věnovaný magazínu Dreamlife,vytvořil jste z něj bezednou pokladnici inspirace,motivace,nadšení a touhy po splněných přáních,jež má každý ve svém srdci! Přeji Vám, pane Štěpánek, spoustu úspěchů a radosti ve Vašem podnikání.Budu se těšit, že se potkáme na plážích světa!

 2. Taktiež veľmi ďakujem za Vašu prácu. Články o osobnom rozvoji a inšpirujúce príbehy mi pomohli v mnohých náročných životných situáciách. Prajem Vám veľa úspechov vo Vašom ďalšom profesijnom aj osobnom živote 🙂

 3. Jste vyjímečný člověk Petře, přeji Vám mnoho úspěchu na další cestě životem a doufám, že se někdy někde potkáme osobně.

 4. Je to škoda, že opúšťate tak skvele dielo, ktoré ste vytvorili. Ale priority v živote nás často nútia niečoho sa vzdať. Verím, že vaši nasledovníci, ktorých ste vybrali budu odvádzať skvelú prácu. Na túto stránku sa rád vraciam ,lebo je to niečo čo mi dosť chýba. Motivácia a kolektív skvelých a cieľavedomých ľudí.
  Petr, držím vám palce Do Diamond! S pozdravom Melancholik Dušan

 5. Dobry den, Petre,

  moc Vam a vsem Vasim kolegum a tvurcum clanku na dreamlife chci podekovat za uzasnou praci, kterou obohacujete kazdym dnem moznosti, rozhledy, myslenky a motivaci tisicum lidi, kteri vas portal ctou. Ja osobne mam dreamlife.cz nastavenou jako domovskou stranku, takze prvni, co ctu, kdyz zapnu internet jsou clanky plne optimismu, uspechu, viry, vizi…

  A za to Vam i celemu teamu moc dekuju.

  Hodne uspechu do dalsich Vasich aktivit…
  … a sejdeme se na vrcholu.

  Zuzka

 6. Zdravim p.Peter Stepanek
  Chcem sa Vam osobne podakovat za uzasnu stranku !!!
  Zelam Vam vela krasnych zivotnych uspechov. Sky is the limit 🙂

 7. Dobrý večer!Chcem poďakovať a popriať všetko len to najlepšie vo Vašom ďalšom živote-Vám a Vašej rodině!Tieto stránky som síce objavila náhodou-no od onej doby,moje ďalšie návštevy náhodné neboli :-)))Ďakujem!!!

 8. Dakujem Vam za fantasticku stranku, ktora ma kazdy den motivuje a obohacuje novymi myslienkami na zamyslenie.

  dakujem..

 9. Kéž by takových lidí jako vy bylo víc, svět by byl dokonalý. Mám k vám velkou úctu a přeji vám, aby jste dosáhli, tak vysoko jak nikdo jiný nemůže.

 10. Děkuji Vám i celému Dreamlife za články a videa v tomto magazínu, moc mi v životě pomohly. Přeji Vám mnoho úspěchů v dalším životě.

 11. Nazdra Peter.uz sa Tesime na Tvoju dalsiu navstevu v Kosiciach alebo v presove: )Inac,diky za Tvoj seminar studenych kontaktov,prajem Ti vela uspechov

 12. Je dobré poznat kdy je čas jít dál a nepropadnout rutině a nudě. Přeju hodně úspěchů do budoucna a hodně štěstí.

 13. Děkuji za skvělou práci, je to bezkonkurenční časopis,
  a to Vaši zásluhou. Každý začátek je těžký, ale jako
  zakladatel jste si s tím hravě poradil, a to každý nedokáže.Přeji hodně dalších úspěchů, a to ve všech
  směrech. Míla

 14. Dobrý den, mám tři starší bratry a každý z nich žije úplně jiný život. Od mládí mi každý z nich ukazoval život každý jiným, svým způsobem. Měla jsem možnost vidět a zhodnotit, to jak žili. Dnes se ubírám svým vlastním směrem, ale chci poděkovat i svému bratrovi Martinovi, který mi ukázal směr myšlení, který přesně kopíruje často obsah vašeho Dreamlife a proto děkuji za svůj život každý den, protože jsem opravdu moc šťastná.

 15. že odcházíte.Ale takový je život.Jste vynikající člověk,máte fantastické myšlení a pomáháte svými články nejen mladým,ale i těm o kapánek přerostlým,jako jsem např.i já.Letos jsem dosáhl na 77 roků a Vy pane Štěpánku mi mluvíte z duše.Dovolte mi proto,abych i já Vám co nejsrdečněji poděkoval a současně i popřál ke všem dalším Vašim záměrům,které jste si předsevzal.

 16. odkaz na Vašu stránku som dostala šírim krásnu myšlienku zdravia a aj Vám dobré zdravie zo srdca želám Vaše články ma podporujú v mojej činnosti dakujem !

 17. Lídé jako vy jsou potřeba!!! Už skoro rok odebírám novinky každý týden na mail a musím říct, že mě to nabíjí a inspiruje do dalšího týdne! Děkuji za vás:-D a za to že vznikl dreamlife.cz

 18. Článek hezký a poučný, ale co ten Bůh tam? Věříme snad zákonům vesmíru, ne nějakému panáčkovi který nám splní naše přání, bůh je středověký výmysl pro manipulování lidí !!!

 19. Hezký večer pane Výsmeku, děkuji za Váš milý vzkaz a chápu Vaše neporozumění. Existuje-li zákon, existuje zákonodárce… I věda dnes potvrzuje, že je více věcí, které nevíme a které zatím neznáme, než těch, které ano. Sám jsem před několika lety reagoval na slovo Bůh stejně. Pokud bychom ale měli zvažovat existenci Boha, pak bychom měli do svého úsudku zahrnout i fakt, že mnoho nevíme. Lidstvo je malé, omezené, velmi mladé. Někteří lidé věří jen tomu, co bylo prokázáno. Někteří věří i tomu, co nebylo vyvráceno. A moudrost spočívá v tom, rozpoznat kdy kterou víru uplatnit.

 20. Dobrý den,
  souhlasím s panem Štěpánkem, že je spoustu věcí, které věda vysvětlit nedokáže a jsem přesvědčený, že ani nikdy nebude schopná všechno objasnit. Věřím, že Bůh je zákonodárce, který stvořil vše okolo včetně nás a proto má každý z nás velkou cenu.
  Věřím také, že Bůh skutečně vyslyšel modlitby pana Šťepánka a díky tomu jeho články mohly pro nás být obrovským přínosem.

 21. Omlouvám se za tu mou ošklivou reakci s těma vykřičníkama, většinou se takto nechovám opravdu. Na DreamLife jsem narazil náhodou, když jsem hledal informace o Opusu a moc jsem si to tu zamiloval. Jsem rád, že někdo věří v Tajemství, Opus a tyto další věci. Ale prostě na slovo Bůh, opravdu reaguji špatně a nerad bych se dostal do společnosti nějaké sekty, která si líčí existenci lidstva podle sebe. Všechny články zde jsou opravdu rozumné a snažím se je číst co nejvíce do hloubky, abych získal ponaučení a mohl podle toho pracovat a zlepšovat tak svůj život i život lidí na kterých mi záleží. Prostě nechci propadnout slepé víře v něco co nebylo vyvráceno, ale nebylo potvrzeno, protože taková víra by mě asi spíše oslabila, než dodala sílu na lepší život. Proto věřím vědě a zákonu přitažlivosti. Přeji hodně úspěchů a těším se na další články, akorát tento server chci doporučit svým přátelům a pokud tu uvidí hodněkrát slovo Bůh, nebudou si o mě myslet dobré věci a mě se tu také asi přestane líbit 🙂

 22. za úžasnou motivaci prostřednictvím vašich stránek která mi neustále pomáhá na cestě k vrcholu. Velice jste mi pomohl, a to i přestože se osobně zatím neznáme, ale i to napravíme na Peter Island. Moc Děkuji

 23. Hezký večer pane Výsmeku. Děkuji, že jste vážil čas, a odpověděl. Přál bych si, aby to, co napíšu níže, nebylo pro vás nepohodlné natolik, že byste komentář nedočetl do konce. Setkal jsem se již se stovkami lidí, které The Secret i Opus shlédly. A většině z nich se přihodí, že následkem objevení zákona přitažlivosti a fascinací z jeho existence, padnou do zajetí dogmatismu. I mně se to roky zpátky stalo. Začnou zákon přitažlivosti spatřovat všude kolem sebe, vše jim jej potvrzuje. A uvěří tomu, že objevili všehomírum. A tak vznikne dogma, díky kterému lidé ztrácí pokoru. Přestávají se ptát na základní otázku: Proč to tak je?, nestudují dále autory The Secret ani Opusu, aniž by si to vědomě přiznali, tak si myslí, že došli pochopení všeho. Přestali růst. Ale The Secret a Opus nejsou cíl, jsou cestou. Jsou prvním krokem, pane Výsmeku. Po pár měsících, možná roce, lidé kteří se snažili žít dle The Secret a Opusu, dojdou k pochopení, že jim stále kousky skládačky chybí. A začnou studovat hlouběji, začnou sami pátrat a postupně objeví pro mnohé znepokojivé informace. Třeba si přečtou knihu, kterou dala dcera Rhondě Byrne, autorce The Secret. Pamatujete ten záběr, Mami – tohle Ti pomůže XOXO… V této knize je vědecky a logicky vysvětlena existence Boha. Pak jdou dále a zjistí, že mnoho z účastníků snímků The Secret a Opusu, v Boha věří. Neal Donald Walsch napsal knihy Hovory s Bohem, Dr. Michael Bernard Beckwith je spoluautorem snímku Mojžíšův kód a co účinkující vědci? To je jednoduché – kvantoví fyzici, Dr. John Hagelin Ph.D A.B.M.A a Dr. Fred Alan Wolf Ph.D. natočili dokument What the bleep do we know? neboli Co my jen víme?. A v něm se svými kolegy z oboru a významnými filosofy a teology vysvětlují existenci mysli, která vše stvořila, velkého nekonečného architekta, a sami jej pojmenují Bůh. A slavná králičí nora z Alenky v říši divů vede, pane Výsmeku, ještě hlouběji. A Vaše reakce by neměla být: To ne!, měla by být moudrá, ne dogmatická, měla by být: Proč to tvrdí, proč tomu věří? Pouze pokládání otázek vede k pochopení. V životě nejsou důležité jen odpovědi, které již známe, ale i přiznání si otázek, na které odpovědi nemáme. Vy i já jsme na počátku velkého dobrodružství jménem život. Pokud se obáváte, že byste v magazínu Dreamlife.cz se svými přáteli padli do vlivu lidí, kteří věří v Boha, tak tomu tak nebude. Neboť jediný člověk z pozadí Dreamlife, který v Boha otevřeně věřil, se s tímto magazínem rozloučil. Bůh, jak ho vidíte vy, není Bůh, který skutečně je.

 24. Petre, skvele napsane rozlouceni na skvelem webu. Diky za to kam jsi Dreamlife dovedl a preju hodne uspechu do dalsich aktivit!

 25. Díky za Váš entusiasmus a víru Petře!!

  Lidem v mé síti jsem doporučoval vždy dreamlife jako (skoro) povinnou mentální stravu!! 🙂

  ( a budu samozřejmě i dál!!!!!!!! )

  přeji megagigaintergalaktický úspěch ve všem budoucím!!

  Dalibor

 26. Ahoj Petře,moc chceme Tobě i celému teamu Dreamlifu poděkovat za skvělou práci,kterou jste pro nás,čtenáře a fanoušky high životního stylu vykonali.Úžasná inspirace a výběr toho nejlepšího pomohlo a pomáhá lidem v zaměření,pochopení souvislostí a v motivaci.Přejeme novému teamu hodně energie a pozitivních ohlasů a Tobě další velké úspěchy v Tvém podnikání.Petr a Růžena

 27. To modleni me zklamalo… podle me vereni v boha odporuje stylu zivota ,ktery propagujete…
  jinak diky za super magazin… hodne stesti!

 28. Bůh je moc konkretní, takže si myslím že církev je největší podvodník světa. Ale síla přitažlivosti a to co s tím souvisi je skvělá teorie..

 29. ano buh říka že bohatstvím se člověk do nebe nedostane, ale zaroveň si myslim, že i bohatý člověk může pomoci více lidem, rozdat více lásky a žít příkladnějším životem než mnoho věřících

  P.S CO SI MYSLÍTE KDO MŮŽE VÍCE POMOCI LIDEM A VĚNOVAT SE JIM, ČLOVĚK S PŘÍJMEM 10000 KČ CO JE CELÝ DEN V PRÁCI A NEBO ČLOVĚK SE STATISÍCOVÝM PŘÍJMEM A SPOUSTOU ČASU) VÍRA NENÍ O PENĚZÍCH, ALE O LIDECH)

  Jinak taky mnohokrát děkuji za web, je velkou inspirací v životě a v cestě k lepšímu zítřku

 30. Dobrý den, gratuluji k pochopení největšího tajemství Secretu:-) Secret,Buh,Shiva,Alláh,stvořitel je jedno jak ho popíšete pořád je to jen jedna nekonečná síla:-) mě stačilo jen jedno odmyslet veškeré informace jak ho popisují jiní a nalézt ho sám za pomocí vlastních myšlenek.A řeknu začaly se dít divy neprozradím ale nemožné divy z pohledu realisty:-) Věřím v boha a nevěřím v církev mé heslo:-)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here