Oslavy miliardářů: Hektolitry šampaňského a legendy rocku

0
1535

Americký investor Ronald Perelman každý rok pořádá minimálně dvě obří party, každá je proslulá až marnotratným množstvím vynikajícího jídla, nejlepšího vína a seznamem hostů plným světových celebrit. Jedna z oslav je vždy pořádána 4. července v jeho sídle na Long Islandu, v druhé části roku se potom na Perelmanově mamutí jachtě nedaleko ostrova St. Barts koná opulentní novoroční party, která se tradičně protahuje až do 1. ledna, kdy investor slaví své narozeniny. Mezi hosty obvykle nechybí jména jako Denzel Washington, Eddie Murphy či Jon Bon Jovi.

Britský obchodník Philip Green zase krátce před svými 55. narozeninami překvapil stovku svých nejbližších známých výletem na Maledivy. V pozvánce údajně stálo pouze upozornění: „zabalte si kraťasy a připravte se na dlouhý let.“ Pro pětidenní událost byly připraveny neuvěřitelné tři tisíce lahví šampaňského, o zábavu se starali tanečníci z celého světa a během posledního večera rozsvítil oblohu oslňující ohňostroj.

Rockovou legendární skupinou The Rolling Stones a zpěvákem Johnem Mellencampem ohromil hosty svých šedesátin podnikatel David Bonderman. Party se konala ve stylovém Hard Rock Hotel v Las Vegas a mezi vystoupeními rockových hvězd vystupoval komik Robin Williams. Za pouhý jeden večer Bonderman zaplatil 7 milionů dolarů, čímž událost zařadil mezi nejdražší soukromé koncerty, které se kdy uskutečnily.

Také ruský bankovnický magnát Andrey Melnichenko se vyžívá v drahé zábavě za účasti slavných hudebních celebrit. Před čtyřmi lety ve Francii pro Melnichenka a jeho ženu Aleksandru zpívala Christina Aquilera a Whitney Houston. O dva roky později na Aleksandřině oslavě třicátých narozenin vystoupila Jennifer Lopez.

Zlaté žezlo mezi nejdražšími slavnostmi však zřejmě stále drží loňská oslava otevření Hotelu Atlantis v Dubaji. Zdejší miliardář Sheikh Mohammed za tuto akci, na kterou byli pozvaní například Michael Jordan, Robert de Niro nebo Lindsay Lohan, zaplatil v přepočtu asi 400 milionů korun, přičemž 60 milionů z této částky padlo na famózní ohňostroj – sedmkrát větší než oslavovaný ohňostroj při zahajovacím ceremoniálu loňských OH v Pekingu. Více o nejdražší party si přečtěte zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here