Pershing 90: Stvořena pro rychlost

0
1901

O čistém “Pershing stylu” můžeme mluvit v případě komplexního zhodnocení Pershingu 90, superjachty spuštěné loděnicí se základnou v italském Mondolfu. Sportovní duch této velké otevřené jachty je schopen vyvolat opravdu silné emoce.

Její design představuje typický projev této firemní značky: série trendově vyvážených křivek a přímých linií, oceněných nejen odbornou kritikou, ale především pak samotnými majitely Pershingů. To potvrzuje také světový úspěch této řady. Jachty řady Pershing jsou pravidelně středobodem pozornosti na většině mezinárodních přehlídkách. Obzvláště Pershing 90 a vlajková loď Pershing 115 – dvě pravé primadony – zaznamenaly významný úspěch při svém debutu v Cannes, během Festivalu de la Plaisance.

Šťastná spolupráce mezi Fulvio de Simonim – produktovým konstruktérem a výjimečným reprezentatnem italského lodního návrhářství – a společností Ferretti Engineering pokračuje a umožňuje zrození tohoto nového Pershingu 90. Ve vzpomínaném partnerství každá ze stran dokazuje, že se umí výborně zhostit svého úkolu, kterým bylo vyprojektování série modelů s charakteristickým puncem značky Pershing. Celá série modelů Pershing klade důraz na estetiku a vyznačuje se výjimečnou plavbyschopností a vysokým kvalitativním standardem stavebních materiálů jako i typickou dispozicí interiéru a stylu zařízení.

Místa jako na tanečním parketu

Přední paluba poskytuje dostatek prostoru pro relaxaci, volné chvíle i ke stolování. Obasahuje jídelní kout s prostornou sedačkou a větší část přední paluby vyplňuje opalovací podložka, která naprosto dokonale zapadá do celkového designu exteriéru lodi. Přední paluba vzhledem ke svým dispozicím poskytuje lehký přístup a lepší ochranu pro sedící pasažéry v jídelním koutě, kteří mohou být zároveň chráněni  proti slunci díky automaticky výsuvnému stínidlu.

Kokpit je velmi dobře propojený se salónem – oddělený jen dveřmi s kaleného skla – a je tam sedačka, velký stůl, čalouněná pohovka a skřínky včetně výrobníku ledu a barbecue.

Stvořena pro rychlost

Co je pro Pershing 90 typické, je její nezpochybnitelný sportovní charakter. Za tímto účelem ja také speciálně naprojektován trup lodi. Dva motory se společným výkonem téměř 4 900 koňských sil umožňují jachtě maximální plavební rychlost na úrovni 44 uzlů. Orientace na výkon je patrná už na první pohled z tvarů Pershingu a vyváženou kombinaci přímých linií – převis lodní přídě zesílený tmavým pásem po stranách trupu – a jemnými křivkami nadstavby, jejíž tmavá skla jsou kontrastem k základu.

Osobitými známkami bočního pohledu jsou tři vertikální skleněná okna, která nás nechají představit si vzhled majitelovy luxusní kauty, obyčejně největší kajutou na palubě a proto se širokým nosníkem.

Rafinovaný styl interiéru

Navigační můstek je malý, bez venkovního stanoviště pro kormidlo, ale se sedačkou umístěnou dozadu a velkou pohovkou na opalování. Pershing 90 má tedy celkem tři zóny na opalování s jednou vpředu a vzadu a jednou na navigačním můstku. Opalování se tak může oddávat klidně celá posádka lodi. Z můstku se sestupuje do salónu po ocelovo-plexisklovém žebříku. Žebřík je opravdu nádherný a působí jako nenápadný dekorační prvek. Je bez zábradlý a dokonale integrovaný v rafinovaném a nikdy ne příliš minimalistickém stylu interiéru jachty.

Směrem dozadu je dostatečně velká obývací místnost s koženými sedačkami otočenými směrek ke skřínce, ve které je umístěna výsuvná plazmová televize. Na levoboku je vnitřní jídelní zóna. Oba prostory jsou na stejné úrovni a nachází se v nich oválné stoly z křišťálu a ocele v linii s žebříkem.

Interiér je dodávan v různých barevných kombinacích vnitřního prostoru. Vždy se jedná o kombinaci bílé (zpravidla na sedačky, stropy, popřípadě stěny a podlahy) v kombinaci s tmavou “wenge” a světlým dřevem. Dohromady to dává zvláštní kontrast s nábytkem ve všech prostorách lodi, nejvíc ze všeho však vpředu při kormidle. K pěkné a zcela na míru přizpůsobené palubní desce jsou na stanovisku kormidelníka postranní sedačky, jejichž otočením získáme společenský prostor, kde je možné si vychutnávat potěšení z plavby.

V prostorném podpalubí

Na dolní palubě, na kterou se dostaneme žebříkem při sedadlách v kormidelně, je dispozice Pershingu 90 celkem typická pro lodě tohoto typu. Hlavní luxusní kajuta je v zadní části lodě, má dvojlůžko umístěné diagonálně právě tak jako výplň z mléčného skla, která odděluje kajutu od koupelny s dvěmi umyvadly z křišťálového skla, s prostorným sprchovým koutem a samostanou taletou a bidetem. Směrem dopředu jsou nejprve dvě zrcadlově umístěné hostovské a dvojlůžkové kajuty s vlastní koupelnou a dále je VIP luxusní kajuta – opět s dvojlůžkem umístěným diagonálně a s vlastní koupelnou.

Když sestoupíme po schůdcích vzadu v salóně, dostaneme se do kuchyňky a k ubytování posádky. Tato zóna zadní části podpalubí se jeví, jako by byla projektována s náležitým zájmem, hlavně co se týče stylu a doplňků: dřevěná kuchyňka se četnými ocelovými doplňky je velmi světlá a postavená na míru. Kajuta posádky má dvě lůžka, jedno umístěné napříč a druhé podélně, a samozřejmě nechybí koupelna pro posádku.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server NaPalubu.cz, jediný český magazín z oblasti lodí, charteru a života na moři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here