Pár tipů, kam na luxusní večeři na Moravě?

0
2971

Rádi byste se před svou drahou polovičkou blýskli nápadem, kam si večer zajdete na romantickou a luxusní večeři? Už jste prošli kde co, a nevíte, čím byste druhého ohromili a jak byste obměnili výběr restaurací? Někdy je krásné dopřát si pár hodin klidu a prostředí v čistém, upraveném a opravdu dobře hodnoceném místě, kde se vám dostane náležité pozornosti, milého a vlídného zacházení, skvělého jídla a báječné atmosféry. Vybrali jsme restaurace a místa, kde přesně takto vybarvený zážitek dostanete. steak-978666_1280

První část se bude věnovat moravským lokalitám. Do jednoho článku se nevejdou všechny tipy, tudíž začneme moravským krajem a postupně se dopracujeme až na západ Čech. První zastávku si uděláme v překrásném a historickém centru Olomouce. Tady se nad rozlehlými Bezručovými sady nachází rustikální a příjemná restaurace Michalský výpad. Ční se nad zeleným stromovím a vyšplháte se k ní buď přímo z parku po vysokých starých schodech, nebo k ní dojdete z Dolního náměstí přes staré olomoucké uličky. Místa do Michalského výpadu si raději zarezervujte dopředu a to minimálně jeden den. I když se jedná pouze o dvě místa, vězte, že tato restaurace je cílem mnoha návštěvníků, kteří zde ochutnávají pestrou nabídku z denního menu a z jídelního lístku. V restauraci se usadíte do pohodlných robustních křesílek, k čistě bílým prostřeným stolům a před jídlem se můžete kochat nádhernou starorůžovou a béžovou výzdobou v duchu venkovských honosných sídel. Nabídka jídel je vždy čerstvá, pestrá a velice chutná. Věřte, že místní kuchaři udělají i ze zapečených brambor mistrovské dílo. Vybírat si můžete z klasických českých pokrmů až po argentinské steaky a domácí hamburgery.

Až se vydáte zpět na Dolní náměstí a půjdete stále za nosem na Horní náměstí, uděláte si překrásnou procházku centrem Olomouce, a když se na Horním náměstí dáte doleva, vyjdete na hlavní třídě, kde sídlí luxusní kavárna a restaurace s názvem Café New One. Jako místo, ve kterém zakotvíte po večeři je kavárna přímo dělaná. Jedná se o italskou kavárnu a restauraci, která se pyšní svými rozlehlými a stylovými prostory. Usadíte se pod vysokým stropem, ze kterého ční několik bohatých lustrů. Kávu a skvělé zákusky vám naservíruje příjemná obsluha, a pokud dáváte přednost italské kuchyni, najdete tu i výběr z těch nejlepších italských pokrmů.

Třetí zastávku si určitě udělejte na jižní Moravě. V druhém největším městě České republiky si nenechte ujít nabídku italské a francouzské kuchyně. Tu vám dopřeje brněnská restaurace Borgo Agnese, Tato restaurace nabízí svým zákazníkům vždy čerstvé a sezónní potraviny, ze kterých kouzlí úžasná jídla. Pokud toužíte po gurmánském zážitku, neobvyklých kombinacích a luxusním víně, rozhodně Borgo Agnese navštivte. Posezení budete trávit v příjemné atmosféře zalité denním světlem, odkud můžete vyhlížet na město Brno. Zdejší pokrmy jsou svým složením a nápadem velmi originální a ocení je i ti nejnáročnější gurmáni.

Poslední dnešní zastávkou po luxusních restauracích bude francouzská La bouchée restaurace taktéž v Brně. Slovo La bouchée pochází ze slovíčka sousto, což je pro název restaurace více než příznačné. Vybírat můžete z bohatého jídelníčku, nabízejícího bio potraviny nejvyšší kvality. Posedět si přijdete do nekuřácké voňavé a příjemným světlem oděné restaurace, kde si můžete rezervovat i salonek. Kuchaři jsou vždy vyzbrojeni pečlivě vybranými domácími surovinami, ze kterých vám připraví lahodné pokrmy inspirované jak jinak než francouzskou kuchyní. K nim si můžete vybrat ideální a padnoucí víno a po večeři lehký zákusek v podobě exotického ovoce nebo fair trade kávy, jejíž zrnka pocházejí z exotických končin jako je například Mexiko.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here