Omega Seamaster: Z víru běsnícího oceánu

0
1474

Je to již hodně dávno, co se datoval rok 1932, kdy se poprvé v dějinách námořnictví mohl kdokoliv pochlubit chronometrem pevně na ruce. Tehdy totiž byly historicky první náramkové hodinky certifikací pasovány na námořní chronometr, všechny předcházející byly buď kapesní kousky či specializované palubní hodinky. A tento přepis dějin má na svědomí právě Omega.

Kolekcí Seamaster vzdává od té doby čest mořským hlubinám a mnohým oceánským živlům, což se jí daří znamenitě. Neustálou inovativní činností inženýrů se Seamasteru dostává čerstvých sil a podmaňuje si stále více jak stávající, tak i zástup nových obdivovatelů. Tak se postupem času ze Seamasteru stala jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších hodinkových kolekcí světa, jejíž půvab objevil i George Clooney či Michael Phelps.

V průběhu 10. roku 21. století jsme se mohli prvně seznámit s vylepšenou kolekcí nazvanou Omega Seamaster Aqua Terra Annual Calendar, v níž nalezneme ty nejžhavější přírustky do rodiny mořských vládců (pohled na ně naleznete v galerii). Všechny nové modely obsahují specialitku zvanou Annual kalendář, jež se stará o bezproblémový chod data ve všech měsících, nezávisle na počtu dní.

Hlavním cílem je samozřejmě přesnost a maximální samostatnost aparátu, lidský zásah do chodu potřebuje chronometr pouze jednou ročně, a to vždy 1. března. Pod pokličkou nových kousků tepe jeden ze spolehlivých kalibrů 8601 nebo 8611, jejichž debut proběhl v roce 2008. Každý ze strojků stojí na technologii Co-Axial, která poskytuje bez vší skromnosti ty nejlepší mechanické pohyby v oboru hodinářství. Chcete vědět více? Prohlédněte si následující video…

A bonbónek závěrem: Omega, která je taktéž více než známá z atletických oválů, bude partnerem Olympijských her až do roku 2020. Prvně byla partnerem her v Los Angeles v roce 1932, v Londýně tomu tedy bude přesně 80 let a zároveň to budou 25. Olympijské hry, kde i titěrné rozdíly ve zlomcích vteřin hlídá právě Omega. A může je hlídat i ve vašem vlastnictví a na vašem zápěstí, proč by také nemohla?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here