Divoký sedan: Lambroghini Estoque

0
1648

Největší překvapení pařížského autosalonu v roce 2008, to je první sedan od Lamborghini. O kategorii vozidla můžeme ale pouze a jen spekulovat. Plnohodnotné vlastnosti klasického sedanu sice nemá, ale jedná se o první čtyřdveřové Lamborghini (modely Espada a Offroad LM002 nebereme v úvahu), a proto s radostí můžeme pominout, že nesplňuje ostatní charakteristiky sedanů. Nejvíce se totiž mluví o kategorii supersportovního sedanu.

Ani v tomto výjimečném případě Lamborghini nemohlo zanedbat své charakteristické prvky, i když více než obvykle popustilo uzdu fantazie svých designérů. Na první pohled je patrné, že se jedná o divoké Lamborghini. Nechybí zde nápadně extravagantní přední nárazník, celkově nízký profil, přes 3 metry dlouhý rozvor a třešničkou na už tak dokonalém superautomobilu jsou výrazná kola, vpředu 22palcová a vzadu 23palcová.

Při vybírání jména Lamborghini nešlo nikam daleko, opět je tu tématika býčích zápasů. Název Estoque znamená rapír, tedy meč, který se používá v boji s býkem.

Lamborghini Estoque je stále v horké diskuzi. Nejdiskutovanějším tématem je samozřejmě fakt, zda se tento model někdy dostane do sériové výroby. Po pařížském autosalonu byli všichni zklamáni, když se dozvěděli, že Estoque ještě zdaleka není připraven na reálnou výrobu. Od té doby vývojáři ze Sant Agaty pracují na tom, aby se Estoque mohl do výroby dostat a aby se co nejvíce podobal konceptu z roku 2008, i když věděli, že to nebude snadný úkol.

Kromě propracovaného designu je samozřejmě v hledáčku motoristických nadšenců a milovníků rychlé jízdy i motor. Předpokládá se, že se bude jednat o desetiválec, stejně jako je tomu u Gallarda. Samozřejmostí, o které nemusíme spekulovat, je pohon všech kol. Dále se předpokládá sedmistupňová dvouspojková převodovka, která nahradí E-Gear.

Pro model Estoque by také měl být k dispozici program Ad personam, což je skvělá příležitost moci se odlišit od ostatních zákazníků. Lamborghini vám Estoque naspecifikuje podle vašich přání.

Nic ale zatím není jasné. V roce 2009 Laborghini tento projekt z finančních důvodů pozastavil. A tak nikdo neví, zda divoké Estoque někdy spatří světlo světa.

Jedná se sice stále jen o koncept z roku 2008, ale každý automobilový nadšenec a milovník Lamborghini v hloubi duše doufá, že tento divoký supersedan se jednou v sériové výrobě skutečně objeví. Největší skalní fandové Lamborghini stále ještě doufají, že by se snad model mohl objevit na letošním frankfurtském autosalonu v mnohem propracovanější verzi. Můžeme jen doufat a nechat se překvapit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here