A kdo balí váš padák?

2
2136

Jednoho dne, několik let od jeho propuštění, seděl Charles Plumb se svou ženou v restauraci a všiml si, že ho pozoruje muž od vedlejšího stolu. Ten se po chvíli zvedl, přistoupil k Charlesovi a pravil: „Vy jste kapitán Plumb! Létal jste s bojovými letouny ve Vietnamu z letadlové lodi Kitty Hawk a byl jste sestřelen na jedné ze svých misí!“

Kapitán Plumb neskrýval překvapení a zeptal se neznámého muže, jak by něco takového mohl vědět.

„Toho dne jsem balil váš padák,“ odvětil muž. Plumb překvapeně zalapal po dechu a potřásl si rukou s mužem, kterému vděčil za svůj život. „Předpokládám, že bylo vše v pořádku,“ dodal ještě muž, načež mu Plumb odpověděl: „Samozřejmě že bylo. Kdyby padák nebyl řádně zabalen, dnes bych tady zřejmě neseděl.“

Té noci Plumb dlouhé hodiny nemohl usnout a přemýšlel o zážitku z restaurace. V mysli se mu odehrávaly důvěrně známé scény z letadlové lodi za jeho služby. Zkoušel si vybavit, jak asi muž, který zabalil jeho padák, vypadal ve své námořnické uniformě: bílá čapka a kalhoty do zvonu. Hádal, kolikrát ho asi na palubě lodi potkal, aniž by ho třeba jen pozdravil a zeptal se ho, jak se má. Vždyť Plumb byl úspěšný bojový pilot a druhý muž pouhopouhý řadový námořník.  Představoval si muže, který trávil nekonečný čas u dlouhého dřevěného stolu uvnitř lodi, pečlivě kontroloval, jestli je vše na svém místě a připravoval padák pro někoho, koho vlastně ani neznal.

Někde v tomto místě se obvykle Charles Plumb, který se po válce vypracoval na úspěšného řečníka, ptá svého obecenstva: „A kdo balí váš padák?“ Každý ve svém životě máme někoho, kdo nám pomáhá a dodává nám to, co potřebujeme pro zvládnutí každého dalšího dne. Ale během každodenního života občas zapomínáme na to, co je skutečně důležité. Mnohokrát si ušetříme pozdrav a slova jako prosím nebo děkuji, protože nám nepřipadají podstatné. Spousta z nás svým blízkým nepogratuluje, když se jim podaří něco úžasného, nepochválí je, když se nám na nich něco líbí a ani pro ně čas od času neudělá něco hezkého jen tak, bez dalších postranních úmyslů. Kdo jsou ti výjimeční lidé, kteří vám dodávají kuráž, když máte chuť se vším praštit?

Zkuste se už dnes, v tomto týdnu, měsíci, a nebo v celém roce zamýšlet nad lidmi, kteří balí váš padák, a začněte jim dávat najevo, že pro vás dělají skvělou věc!

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here