Nick Vujicic: Posel naděje a opravdové lásky

1
1974

Pro ty, kteří se semináře nemohli zúčastnit, nyní ve zkratce přiblížíme atmosféru víkendu 10. – 12.9.2010… Sedíte v nepředstíraném úžasu v sále, který je až po strop naplněn Nickem Vujicicem a nemůžete v hlavně zahnat otázky, které se vám neustále vrací a rotují hlavě: „Jak je možné, že on dává naději mně? Kdo komu by měl dodávat naději, lásku a chuť do života? Já Nickovi, nebo Nick mně?“ V tom je ten ohromný paradox. Z Nicka se časem stal neobyčejně silný člověk, který k dnešnímu datu nechal kus svého srdce již v 38 světových státech, kde z pódia šířil své poselství. A to je mu teprve sedmadvacet!

Během semináře bylo zmíněno mnoho velkých myšlenek a pohledů na svět, ty nejdůležitější jsou zmíněny níže v textu. Jaká byla ale ústřední myšlenka, od níž se celé Nickovo vystoupení odvíjelo? Šlo o myšlenky vycházející z lásky a naděje.

„Pokud ještě dokážete milovat a mít naději, máte vše potřebné!“

Zdůraznil také důležitost hluboké vděčnosti. Vděčnost je vlastnost, jež nám zprostředkovává nevyčerpatelný zdroj vnitřní síly. Nejprve je nutné si uvědomit, co v současné době již máme, poté začít zažívat opravdovou vděčnost. “O sebevraždě jsem častokrát přemýšlel a v 10 letech jsem se o ní skutečně pokusil. Byl jsem tehdy ve vaně a připravoval jsem se již potřetí otočit. Zajisté bych zemřel. Do této situace mne dohnal pocit, že svým životem způsobuji rodičům velkou bolest. Teprve až když jsem se chystal se zabít, jsem si uvědomil, že když to udělám, způsobím tím rodičům bolest mnohem větší! vzpomíná Nick.

Dnešek je vším co máš, nic víc nikdo z nás nemá! Žij naplno!

Úhel pohledu bylo jedno z dalších témat. Bez správného úhlu pohledu nejsme schopni dojít daleko. Jak člověk se správným úhlem pohledu pohlíží na překážky? Překážky = příležitosti. Správný úhel pohledu nás nepodporuje v naříkání: „Bože, proč se to stalo zrovna mně?“ – právě naopak sděluje: „Tato překážka je tu z nějakého důvodu, co se díky ní mohu přiučit?“ Je nezbytné mít správný úhel pohledu na svůj život.

Čím větší strasti a problémy zažiješ a překonáš, tím větší a dlouhodobější bude tvá radost z vítězství!

„Nikdy nevíš, co je za rohem, dokud za ten roh nepůjdeš,“ tak zní oblíbená fráze tohoto Australana, která o víkendu zazněla nesčetněkrát. Neboli nemůžeš vědět, co jsi schopen dokázat, dokud se o to nepokusíš! Pokud se vám i přesto nebude dařit a budete si říkat, že je absolutně vše naprosto zbytečné, pamatujte: Vše má svůj smysl, nic se nestává náhodou. Nick říká: „Pokud bych měl svým životem pomoci jen jednomu člověku na světě a povedlo se mi to, můj život měl smysl.“

Když víš, co chceš a budeš se o to usilovně snažit, dokážeš překonat strach a dosáhneš toho! Vzpomeňme zde proslulého ztroskotance, který se o svůj sen nepokoušel desetkrát, ani stokrát, ani tisíckrát! Pokoušel se i víc než tisíckrát, dokonce deset tisíckrát se Thomas Alva Edison pokoušel sestrojit žárovku a kdyby neudělal ten poslední pokus, nikdo by ho dnes neznal. Sám Nick tohoto génia nazývá Mistrem pokusů. Jelikož praxe tvoří dokonalost! Schválně, kdo z vás se pokoušel víckrát než Edison? Pokud jste se pokoušeli méněkrát, jak můžete říci, že je to nemožné? Ať jde o cokoliv…

Vždycky je moc brzo se vzdát, vždycky!

Co k této velkolepé akci dodat? Zúčastnivší se jistě potvrdí, že šlo o skutečně hluboký zážitek. Dále že slova „I love you!“ od Nicka Vujicice jsou jednoduše nezapomenutelná a budou každého z nás provázet každým novým dnem.

Pamatujte: Pokud se okolnost nemění, ačkoliv vy si to z celého srdce přejete, možná se nezmění. To proto, že se blíží něco lepšího…

Super knihu Život bez hranic, kterou Nick zmiňoval při semináři, můžete začít objednávat přímo z Dreambay.cz. Máte-li chuť zavzpomínat, podívejte se na Nickovu fanouškovskou stránku na Facebooku. Naleznete zde jak reportáž z akce, tak film Cirkus Motýl s českými titulky, který byl promítán o přestávce.

1 komentář

 1. Dobrý den Radku,

  děkuji za připomenutí této skvělé akce, které jsem se také zůčastnil.

  Měl jsem navíc to štěstí a na poslední chvíli získal informaci o Nickově vystoupení které se konalo ještě před tímto vystoupením ve stejný den v Kině Scala v Brně.
  Zde Nick kázal při bohuslužbě pro přeplněný sál.

  Ač nejsem křesťanem tak Vám můžu říct, že právě tahle hodina s Nickem pro mě byla nejniternějším zážitkem, který jsem kdy měl možnost zažít.
  Byl jsem toho tak plný, že jsem se po skončení nemohl hnout z místa, a jen si říkal, že tohle snad ani není možné.
  Byl to neskutečný zážitek, kde by se atmosféra dala krájet nožem.

  Poté přišla další dávka při následujícím Nickově vystoupení v Boby centru a tím zakončil tento nezapomenutelný den.

  Již nyní se těším, na další setkání s tímto velkým mužem.

  Příjemný den přeje Adam.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here