Nekonečné čekání na pravé „kdyby“… probuďte se!

0
1457
Nespěte, probuďte se! Pomalé usínání, přimhuřování očí, pomyšlení na některý ze symptomů melancholie a ustrnutí:
  • kdybych tak měl splacené dluhy
  • kdybych tak o té příležitosti věděl dříve
  • kdybych tam byl první
  • kdybych na to měl vhodnější věk
  • kdyby… kdyby… kdyby…
Neznáte tyto myšlenky? Myšlenky záhuby vaší produktivity a kreativity? Myšlenky jako zhoubný parazit útočící na vaše odhodlání, myšlenky zadupávající optimismus do země, myšlenky povzbuzující sledovat okolní podmínky víc než vlastní, myšlenky potlačující racionalitu, myšlenky ukolébávající…
Ano, „kdyby“ myšlenky jsou myšlenky ukolébávající a ničící veškerý váš potenciál, není nic příjemnějšího než si přiznat, že jste od opravdového úspěchu byli jen kousek, o píď jste jej propásli, stačilo jen „kdyby“ okolní podmínky byly lepší. Sveďte to na osud, vždyť je to téměř konec světa.
Probuďte se! Zrychlující se tempo doby našeho okolí nerozdává volné jízdenky, chcete se svést? Zaplaťte tvrdým úsilím a odhodláním, pak se svezte. Úsilí a odhodlání bolí? Tak si zůstaňte na svém písečku, uplácejte si bábovičku a dělejte, že vás okolní svět nezajímá. Ale my víme, že ve vás to „kdyby“ bude hlodat – kdybych se tak odhodlal, mohl jsem teď být dál, kdybych tak dlouho neváhal, mohl jsem být úspěšnější…
Tudy cesta nevede, zapojte svůj intelekt, podpořte svůj mozek další energií, stimulujte svou činnost, neváhejte začít, neodkládejte svůj start. Prostě začněte! Je sice mnohem snazší najít tisíce argumentů, proč je začátek odložit než jeden jediný proč začít, ale zkuste to a nevzdávejte se.
Podívejte se znovu na svůj život, přemýšlejte nad detaily, vyhodnoťte si je. Proč jste tam, kde jste? A co jste pro to mohli udělat víc? „Kdybych tu šanci tehdy využil, mohl jsem být spokojenější,“ je opravdu věta z říše „rozdupej mé sny“. Najděte si momenty, kdy jste si něco přáli a položte je do kontrastu se současností, může to být bolestivé nebo naopak příjemné, ale přistupujte zodpovědně – člověk má tendenci své cíle a přání po jejich dosažení nebo uvolnění pozapomenout, přehodnotit, najít si další; váš přehled cílů by se měl zmenšovat stejně rychle jako růst. Dosažené mety přibývají, stejně rychle jako mety nové se objevují; nekonečný koloběh nových a nových výzev – koncept inovace, růstu, cílevědomosti, sebedůvěry.
Čekání na „kdyby“ je stejné jako odkládání vlastního štěstí, jste vlastními trýzniteli? Jedno malé tajemství právě pro vás: „Vše je připraveno, ideální podmínky nikdy nebyly lepší, probuďte se a začněte!“ Ano, přesně taková je situace, to nejlepší co můžete udělat je kdykoliv začít, vždy je ta nejvhodnější chvíle. 
Nakonec zjistíte to nejdůležitější – dostáváte více právě toho, na co se soustředíte! Udržujte svou mysl soustředěnou a zacílenou. Kdykoliv budete opět čekat na správná „kdyby“, sestavte si žebříček vlastních přání – těch, která jste již naplnili i těch, která hodláte naplnit! Zjistíte, že žít v současnosti je stejně báječné, jako kdykoliv jindy ve vaší mysli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here