Nejvlivnější podnikatelé roku 2010 do 30 let

1
32505

“Na to jsi ještě malý, na to máš dost času,” zněla odpověď na jednu z otázek “Proč?” jednomu dítku v nejútlejším věku. Kdyby zazněla jen jednou, možná by jí toto dítko hravě zapomnělo. Jenže začala znít stále častěji. Až si jí tento mladý človíček zapamatoval a přiřadil jí další významy – jedním z nich bylo to, že pokud se mu cokoliv nedaří, počká, až bude velký. Často tak ustrnul v neaktivitě a milovaná věta se vždy ochotně vynořila jako zastírací manévr jménem výmluva. A jak se tak dospívající touto větou často oháněl, nevšiml si, že je již dost velký na to, aby rozhodl sám, zda je na to dost velký nebo ne. Kdo totiž určuje, zda je člověk malý nebo velký…? Tato věta? Ostatní? Ale kdepak…

Velký člověk nemusí být ten, kterému začíná kolonka věk číslem 3 a vyšším. To jsou pouze naše utkvělé představy. A právě dnes vám servírujeme žebříček podnikatelů, kteří pouze nečekali na svou příležitost. Svou příležitost vytvořili a vybudovali firmy v hodnotě milionů a miliard dolarů. Představme si tedy nejvlivnější mladé podnikatele roku 2010.

1. Mark Zuckerberg – 26 let (Facebook)
O Marku Zuckerbergovi a fenoménu jménem Facebook již bylo napsáno a nadiskutováno skutečně mnoho. Úspěch sociální sítě mu zajistil jak 6.9 miliardy dolarů v aktivech, tak i pohodové první místo v tomto žebříčku. Magazínem Time byl Mark dokonce označen za Osobnost roku 2010.

2. Andrew Mason – 30 let (Groupon)
Andrew Mason vstoupil se svou firmou Groupon na trh v roce 2008. Obrovsky explozivní růst pasoval slevový portál Groupon na firmu, jež dosáhla historicky nejrychleji ze všech na hodnotu milionu dolarů. Andrew nepochyboval o změně způsobu nákupů přes internet. Odměnou mu je firma v hodnotě 4.75 miliardy dolarů.

3. Matt Mullenweg – 26 let (WordPress)
Třetí místo patří Mattu Mullenwegovi a jeho WordPressu. Populární systém ke snadnému blogování pro každého, na němž začal pracovat v roce 2003, dal vzniknout firmě v hodnotě 40 milionů dolarů.

4. Ryan Allis & Aaron Houghton – 26 & 29 (iContact)
Ryan Allis a Aaron Houghton založili společnost iContact v roce 2003. Jejich dítko bylo zacíleno na malé podniky k efektivnějšímu řízení emailových marketingových kampaní. Dnes má společnost více než 60 000 zákazníků a hodnotu přes 40 milionů dolarů.

5. Gurbaksh Chahal – 28 let (Gwallet)
Gwallet byla založena Gurbakshem Chahalem v roce 2009 jako měnová platforma pro sociální sítě. Dnes se společnost jmenuje RadiumOne a má hodnotu přes 100 milionů dolarů.

6. Naveen Selvadural – 28 let (Foursquare)
Původním záměrem firmy Foursquare bylo pomoci jejímu autorovi a několika kamarádům lépe poznat New York. V těchto dnech je celosvětovým lídrem oboru poznávání různorodých destinací s hodnotou 80 milionů dolarů.

7. Pete Cashmore – 25 let (Mashable.com)
Pete založil stránku Mashable v roce 2005 jako místo pro veškeré informace týkající se sociálních médií. A přes 30 milionů zhlédnutí stránky za měsíc je jasným znamením, že o informace na stránkách je zájem jako hrom!

8. M. Seibel, E. Shear, J. Kan a K. Vogt – 25 – 27 let (Justin.tv)
Justin.tv je stránkou, která nabízí možnost vysílání skrze prostředí internetu. Službu využívá na 30 milionů návštěvníků, kteří měsíčně nastreamují přes 50 milionů hodin vysílání.

9. David Karp – 24 let (Tumblr)
Tumblr je internetovým úložištěm naprosto všeho, co vás napadne – obrázků, videí, textů, odkazů, muziky, … Denně na stránce přibude na 2.6 milionů nových příspěvků. Přijde vám to jako geniální nápad? Zde je jasný důkaz, že i z průměrných nápadů může vzejít divoce nadprůměrný výsledek.

10. Matt Mickiewicz – 27 let (Sitepoint.com, 99designs.com and flippa.com)
Mladý tvůrce webů založil prvně zmíněnou stránku ve svých 14 letech. Poskytoval zde rady z oblasti webdesignu. Poté založil ještě další dvě, které se taktéž zabývají vývojem webu. Jejich celková hodnota se pohybuje na 100 milionech dolarů.

Kompletní žebříček nejvlivnějších mladých podnikatelů naleznete na tomto odkazu. A teď ta nejdůležitější otázka: Proč mezi nimi ještě stále nejste vy…?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here