Nejdražší party světa: Hotel Atlantis pokořil další rekordy

0
1335

Bez sebemenší známky po celosvětové finanční krizi se pomyslné „horní dva tisíce“, složené především z nejbohatších podnikatelů, investorů a bankéřů, ale i z nejrůznějších celebrit a příslušníků světových královských rodů, bezstarostně bavily na nejdražší soukromé party v historii nejen na podobné rozmary zvyklé Dubaje, ale dokonce celého světa.

Po investování jedné miliardy liber (téměř 30 miliard korun) na výstavbu hotelu jeho majitelé věří, že se z něho stane nový symbol dubajského bohatství, další z bleskovou rychlostí vyrůstajících ambiciózních staveb, které v posledních letech rostou v okolí jako houby po dešti. A aby úspěch neponechali pouhé náhodě, neváhali vyčlenit na otevírací ceremoniál 13,5 milionů liber (400 milionů korun).

Zatímco dvě tisícovky hostů večeřely mistrovsky připravené humry a popíjely vyhlášené šampaňské Dom Pérignon, po venkovním červeném koberci se stále trousily osobnosti showbusinessu, jakými jsou Robert De Niro, Lily Allen nebo Michael Jordan.

Bezpečnost hostů byla zaručena maximálními výkony bezpečnostní agentury, která dokonce kolem ostrova udržovala více než tříkilometrovou ochrannou zónu, za níž nikoho nezvaného nepustila.

Po fenomenálním vystoupení popové hvězdy Kylie Minogue, jenž bylo zároveň jejím debutovým koncertem v tomto regionu a spolklo 1,5 milionů liber (45 milionů korun), rozsvítil oblohu nejvelkolepější ohňostroj, který kdy naše zeměkoule spatřila. Podle tvůrců byl dokonce sedmkrát větší, než tolik oslavovaný ohňostroj při zahajovacím ceremoniálu letošních olympijských her v Pekingu. A dost rozsáhlý na to, aby byl vidět z vesmíru.

Sám Sol Kerzer, předseda Kerzer International, jenž honosné letovisko ve spolupráci  se státní společností Nakheel vybudoval, se nedávno přiznal, že cena investovaná do otevírací party byla – mírně řečeno – trochu přemrštěná. „Kdybych to měl celé udělat znovu, možná bych vzal v úvahu fakt, že se právě nacházíme v dost nepříjemném ekonomickém prostředí,“ řekl jihoafrický miliardář.

Koordinátor oslavy Colin Cowie pro změnu přirovnal logistiku organizace party k vylodění v Normandii… „Lidé se ptají, jak si můžeme dovolit pořádat takovou party v této době? Ale rozpočet byl ve skutečnosti schválen už před rokem. Musíte mít velké sny, abyste dosáhli velkých výsledků.

Načasování otevření luxusního hotelu ale není vskutku ideální. Emiráty jsou zatíženy obrovskými dluhy a banky už dávno začaly zpřísňovat podmínky pro poskytování půjček, což způsobuje velká zpoždění v plánovaných projektech. Akcie místních podniků se potopily téměř na své historické minimum a prognózy směle krotí všechny optimistické naděje.

Přesto ale majitelé hotelu prohlašují, že od doby otevření hotelu Atlantis před šesti týdny se jeho obsazenost pohybuje okolo 80 procent, i přes závratné sumy za ubytování (jedna noc od 800 dolarů – 15,5 tisíc korun – za nejjednodušší pokoj až po 35 000 dolarů – 680 tisíc korun – za nejlepší apartmá).

Celkovou ambicióznost celé akce, stejně jako samotného hotelu asi nejlépe vystihl Sol Kerzer, když prohlásil: „Vybudovali jsme něco mimořádného. Museli jsme o tom světu říci…“ A to se jim zajisté povedlo…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here