Necker Island: Božský ráj za zdmi civilizace

2
1774
Když do nějakého projektu vloží úsilí miliardář sir Richard Branson, je odzbrojující velkolepost, výjimečnost a dokonce i jakýsi božský dotek více než očekáván. Je zaručen a sebou samým neustále překonáván. Když v roce 1979 ostrov Necker Island kupoval, nebylo tomu jinak. Pro svou vizi vytvořit dech beroucí oázu totálního úniku z chaosu civilizace si vybral nejpohádkovější scenérii, jakou si kdy mohl vysnít. V náručí všeobjímající panenské přírody, hluboko uprostřed ničeho, vyrostl rajský palác, který stres či starosti okamžitě sublimuje do nekonečných dálek věčného zatracení.
Na všech sedmdesáti čtyřech akrech ostrova platí jedenácté přikázání. Nezamračíš. Výživná půda pokrytá netknutou zelení, jež nikdy nepoznala výfukové plyny spalovacích motorů ani továren, tyrkysově zářivá náruč oceánu ani táhlé pláže lemované jasně bílým až prašanově jemným pískem neponechávají pro takový hřích jedinou špetku příležitosti. Na zakaboněnou grimasu nezbývá čas. Jste pohlceni požehnanou krásou. Není z ní úniku. Je všude! Cítíte, že i vzduchem prostupuje cosi mimořádného. Ať je to, co chce, ulpívá to ve vašich plicích, cirkuluje celým krevním řečištěm, čistí staré, rezavé a minulostí zašlé šrámy a samovolně rozšiřuje linii vašich úst. Ano, právě jste společně vykouzlili ten nejkrásnější možný úsměv… za branami ráje zcela běžný.
Příjemně rozlehlý Necker Island, člen rodiny Britských Panenských ostrovů, však nabízí mnohem více, než „jen“ čirý půvab voňavě kvetoucí přírody. Je to atmosféra, která člověka poznamená na celý život. Sám sir Richard Branson ji dokonale vystihuje jako nenucený, pokorný ultraluxus. Že by protimluv? Na Necker Island nikoliv. Je přesně tím, čím být má. Tentokrát nehledejte stěny z pravého zlata ani roll royce pyšně hlídající před domem. Zdejší luxus je zcela o něčem jiném. Je vám sluhou i přítelem a má nulovou potřebu dávat to okázale najevo.
Investice tří let úsilí a přibližně čtvrt miliardy korun vyústila v úchvatnou rezidenci, která korunuje vyvýšený pahorek. Výhled až na samotný konec světa a za horizont planety Země je přímo okouzlující. V srdci toho všeho utváří místní kamení, brazilské dříví, bambusový umělecký nábytek a deset pohodlných ložnic romantické hnízdečko, které pojme až 28 osob. Každá ložnice má otevřené stěny, poskytující rozhled do všech světových stran a neustálý příliv osvěžující vánku. K pronájmu jsou dostupné za cenu okolo devíti set tisíc korun za jednu noc. Svobodný pohyb po celém ostrově, tenisové kurty, soukromé bazény, osobní šéfkuchař, ustavičná péče hodná olympských bohů a neobvykle pestrá nabídka vodních sportovních dobrodružství jsou zde samozřejmostí.
Fascinujícím je také poměrně unikátní koncept péče o zákazníka. Klient si sám určí tempo, rozsah a intenzitu péče, kterou vyžaduje a personál Necker Islandu na základě těchto údajů ušije lázeňský pobyt přímo na míru. Nadiktujte si, jaké pokrmy byste rádi viděli na svém talíři, jaký počet masérů bude dostačující a na které sporty vyžadujete kvalifikovaného instruktora. „Sami si sestavte své hýčkající menu,“ praví řád ostrova. Po revitalizační dovolené se můžete v duchu skromně pousmát a říct si: Tak teď už vím, proč je Necker Island svatyní celebrit jako Harrison Ford, Eddie Murphy, Mariah Carey či Oprah Winfrey. Je zkrátka místem, kde nebe proplouvá přímo mezi prsty.“

2 KOMENTÁŘE

  1. Vaše články mě vždy naplní pozitivními emocemi. Je v nich cosi magického, okouzlujícího 🙂 Díky a hodně úspěchů …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here