Nábytek Simon Horn: Jako v bavlnce

0
1563

Historie tohoto výrobce postelí, postýlek pro děti, stolků s jejich přislušenstvím sahá k roku 1982, kdy Simon Horn začal s oživováním rámů francouzských postelí, z nichž vznikla lit en bateau, nádherná spací pohovka ve stylu Ludvíka XIII.

Nynější kolekce obsahuje nejen styl období vlády tohoto panovníka, ale i doby rokoka, empíru a částečně i moderní styl 20. století. Postupem času přibývaly k postelím i další části vybavení ložnice, jako jsou židle, komody a noční stolky.

Při návrhu svého nábytku nahlíží Simon Horn do archivů, kde čerpá potřebnou inspiraci tak, aby zachoval nádech dávné doby a veškerý nábytek vypadal autenticky. Každý nábytek vyrábí ručně ve své dílně v Birminghamu ve Velké Británii, kde se nalézá i jeden ze dvou showroomů. Ten druhý je samozřejmě v Londýně. Zde najdete také sklad a prezentační zázemí, a to v sesterské společnosti Savoir beds.

Tak aby postele tohoto výrobce poskytovaly co nejpohodlnější odpočinek, jsou vyráběny skloubením tradiční výroby a moderních technik, které zabraňují vrzání a rozkližování se, přičemž nábytek netrpí ani v suchém prostředí starých rodinných anglických sídel. Nábytek je vyráběn pouze z nejlepších kusů masivního dřeva. Nejčastšji používá dřevo třešně, dubu, ořešáku či různé ojedinělé růžové dřevo. Veškerý nábytek je zakázkové výroby, kdy Simon pro výrobu využívá výhradně služeb svých řemeslníků a odborníků, kteří dodají vašemu nábytku pořádný lesk. Pro svůj nábytek si můžete vybrat jakoukoliv barvu čalounění či textilie.

Pro zákazníka je u běžného nábytku občas těžké rozpoznat, jakou kvalitu mělo použité dřevo. U Simona Horna si můžete být jisti, že byly použity jen trámy nejlepší kvality. Tento nábytek získává svou hodnotu spolu s časem. Pokud nechcete čekat, až nábytek dostane starobylou patinu, Simon Horn ji za pomoci svých restaurátorů zajistí i pro váš nový kus. Můžete si být jisti, že každý kus nábytku je díky individuálnímu přístupu jedinečný. Velmi zajímavou částí kolekce je část určená pro naše nejmenší. Postýlky nabídnou pohodlí a bezpečí pro děti a stolky odkládací prostor pro maminky.

Aby Simon zajistil vždy ten nejlepší komfort při užívání, nechává své výrobky testovat jak odborníky, tak i obyčejnými lidmi. Díky tomuto postupu přichází s každou novou kolekcí i důmyslné inovace v oblasti pohodlí a zdravého spánku.

Pokud Vás zajímá cena, tak u holého rámu postele začínáme na 2200 dolarech za dětskou postel a u dvoulůžka na 9000 dolarech. Za tuto cenu zákazník dostane opravdu jedinečný kus nábytku a každá noc bude úžasným zážitkem. Pokud chcete postel od Simona Horna, možná si budete muset pár měsiců počkat, než budete moci zadat svou objednávku. Jeho dílna je nyní plně zaměstnána přípravou nové kolekce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here