Maybach Xenatec 57 S Coupé: Limuzína, která stojí za hřích

0
1296

Maybach je bezpochyby uznávaná značka luxusních a kvalitních automobilů, která na trhu existuje již 100 let. Nyní ve spolupráci s Xenatec představuje první zbrusu nový model Maybach 57 S Coupé.  Jedná se o vůbec první hotový vůz této série. Vyrobených jich bude pouze počet 100 exemplářů.

Toto exkluzivní Coupé není nic jiného než další úprava, které jsou v současnosti velmi oblíbené. Možná jste o úpravci Xenatec ještě neslyšeli. Nejedná se zrovna o médii v jednom kuse propagovanou společnost. Důvod je jediný, Xenatec se specializuje výhradně na individuální úpravy luxusních značek. Ve svých rukách měl například Porsche, Chrysler, Mercedes a další.

Vše má na svědomí designer Fredrik Burchhardt. Ano, je to stejný muž, který je zodpovědný za koncept Maybach Exelero, který vznikl již v květnu roku 2005, ale pouze v jediném exempláři. V tomto případě hrály ale hlavní roli nové pneumatiky Fulda Carat Exelero a ne luxusní limuzína. Maybach Exelero byl pouze předváděcím a testovacím modelem.

Úpravy této luxusní limuzíny se dotkly mnoha prvků automobilu. Snížena byla střecha, sloupky A a C dostaly větší sklon, sloupek B byl posunut o závratných 20 centimetrů dozadu. Změn se dočkaly také dveře, které jsou nyní delší a vyměněny byly přední a zadní blatníky za zbrusu nové.Také přední a zadní nárazník má zcela jiný design. I dvacetipalcová kola získaly nový look. Na přání nového majitele mohou být nahrazeny za větší – úžasné 21palcové.

Pod kapotou se můžeme těšit motor z dílny AMG. Najdeme zde vidlicový dvanáctiválec o objemu 6 litrů, který je přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Výkon tohoto motoru dosahuje až na 450 kW (612 koní) při 4800 až 5100 otáčkách/minutu. Točivý moment dosahuje až na hodnotu 1000 Nm při 2000 až 4000 otáčkách/minutu. Maybach Xenatec 57 S Coupé dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/hodinu za krásných 5 sekund. Nejvyšší možná rychlost je ovšem omezena na 275 km/hod.

Noví majitelé, kterých bude pouze a jen sto, budou mít na výběr ze zajímavé výbavy a doplňků. Jedním z nejkontroverznějších doplňkových prvků je jistě neprůstřelná vesta. Xenatec dále také poskytne různé druhy individualizací. Na výběr bude například také z laků karoserie, čalounění v interiéru a mezi pevnou nebo panoramatickou střechou. Neposlední možností bude také výběr z paketů Evo nebo Sport, které ocení především nadšenci sportovní rychlé jízdy.

Maybach je bezesporu atraktivní limuzínou, za kterou se každý otočí. Nepromeškejte možnost vlastnit jeden ze sta exkluzivních Coupé. Jejich cena se bude pohybovat kolem 650 000 Euro, což je v přepočtu 16, 5 milionu korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here