Mýty v podnikání: Proč se tolik bojíme postavit na vlastní nohy?

0
4399

Podnikání chce zkusit opravdu velmi mnoho lidí, ale jen hrstka z nich nakonec skutečně vstoupí s kůží na trh. Čím to je a jak se jednou pro vždy zbavit nesmyslných mýtů, které vás stále nutí zůstat v zaměstnaneckém poměru?

Máte pocit, že v cestě za podnikáním vám stojí příliš mnoho překážek

Většinu lidí vede k podnikání touha po nezávislosti a svobodě. Možnost být svým vlastním pánem, pracovat na věcech, které dávají hlubší smysl, dokázat si, že na to mám nebo šance flexibilní pracovní doby a lepšího finančního ohodnocení. Pravdou ale zůstává, že jen pár statečných se skutečně odhodlá k zásadnímu kroku a uvedou do chodu svůj vlastní projekt. Ten zbytek, ke kterému možná patříte i vy, se stále nemůže odhodlat a mají před sebou řadu bariér.

Co tedy patří mezi nejčastější domnělé překážky v cestě za podnikáním?

  • Nevíte, jak začít.
  • Nikoho neznáte, jste bez konexí.
  • Nemáte dostatek finančních prostředků.
  • Obáváte se, že neuspějete a v důsledku toho se zadlužíte.
  • Máte strach z administrativní zátěže.

Strachy hoďte za hlavu

V první řadě je důležité, abyste si uvědomili, že podnikat můžete v každém věku. Neexistuje nejvhodnější doba. Nezáleží na tom, zda patříte mezi studenty, absolventy, zůstáváte s dítětem na rodičovské dovolené, jste v zaměstnaneckém poměru nebo jste právě v důchodu. Nenechte se otrávit tím, že vás okolí straší nesmysly a začněte k podnikání přistupovat trochu z jiného úhlu pohledu.

Berte podnikání jako příležitost

Podnikání může být bezpečné a rozhodně v něm nemusíte utopit hromadu peněz. Je pravdou, že ne každý projekt musí vyjít, ale snažte se k tomu přistupovat tak, že si podnikání vyzkoušíte a získáte cenné zkušenosti. Když to nevyjde teď, vyjde to příště. Není pravdou, že všichni úspěšní podnikatelé se trefili hned na první dobrou. Někteří uspěli třeba i na pošesté. Pokud nevíte, jak na to, sežeňte si do začátku mentora nebo kouče, který vám pomůže a dodá odvahu nebo se zapojte do projektů, které sdružují začínající podnikatele. Tam získáte důležité informace, reálný pohled na podnikání, a především dobré kontakty do začátku.

Realizujte svůj projekt jako vedlejší činnost

Chcete-li si podnikání vyzkoušet, aniž byste šli do finančního rizika, začněte ve chvíli, kdy máte jiný stabilní příjem. Budete tak mít záruku, že kdyby se vám nedařilo, nezůstanete úplně bez prostředků. Co se týče administrativní zátěže, můžete to nechat na prostředníkovi nebo si koupit firmu na prodej, která není finančně zase tolik nákladnou investicí. Navíc jsou tyto společnosti už zapsané v obchodním rejstříku, nezatěžují je závazky ani pohledávky a mají většinou vyřešené i sídlo. Přijdete tak k hotovému a administrativa vás nemusí vůbec trápit. Začít podnikat je jednodušší, než si myslíte. Tak seberte odvahu a realizujte svůj nápad ještě dnes!

Čtěte také: Jan Sláma: Podnikatelem od 12 let

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here