My Gene Image: Skutečně personalizované umění!

0
1608

Hledáte-li neobvyklý doplněk do nového bytu, nebo neotřelý dárek pro své blízké? Se zájmem hltáte všechny inovace ve světě genetiky? Pak je projekt My Gene Image skvělou cestou, po níž se vydat za vidinou osobitého uměleckého kousku, který skvěle poslouží i jako počáteční téma váznoucí konverzace.

Každý kus je samozřejmě naprostý originál vkusně kombinující dodaný vzorek DNA a genetické kódy s uměleckým pozadím. DNA, tedy nositelka genetické informace, získaná výtěrem slin dotyčného zájemce je použita k vygenerování originálního obrazu každého jedince od novorozenců až po prarodiče v každém věku. Jedním z cílů My Gene Image je i povzbudit všeobecný zájem o genetický původ člověka.

Jak to všechno probíhá? Po objednávce na serveru My Gene Image vám zanedlouho poštou přijde balíček s nástroji potřebnými k odběru slin, instrukcemi i zpáteční obálkou, v níž svůj vzorek pošlete zpět ke zpracování do laboratoří společnosti. Následný proces bývá otázkou dvou týdnů, po této době je výsledné dílo odesíláno těšícím se zákazníkům.

Z bezpečnostních důvodů vzorky nejsou v žádném ohledu spojovány se jmény zájemců, jsou opatřeny pouze číslem objednávky. Jeden měsíc po odeslání hotového výrobku jsou navíc všechny vzorky zničeny a za dalších 30 dnů vymazány i z elektronické databáze, pokud tuto možnost zaškrtnete při zavádění objednávky.

Ve stejné chvíli zároveň vybíráte, jak bude konečný výsledek přesně vypadat, stejně jako která genetická sekvence bude využita. Ačkoli svou DNA ovlivnit pochopitelně nemůžete, vybrat si můžete z několika designů, jak bude ztvárněna. Skutečný odraz genetických kódů zobrazených v uměleckém díle nabízí společnost pod názvem myArtwork. U této volby je zároveň možné zvolit si pozadí a velikost obrazu (například cena za nejmenší je 299 dolarů – přibližně 6500 korun). Další možností je myCrystal, kdy je genetická informace vyrytá uvnitř krystalu spolu s dvoj- či trojrozměrnou fotkou jedince. A nakonec myGenetic ID, což je definitivní identifikační obraz se všemi náležitostmi odlišujícími jedince od všech ostatních.

Laboratoře My Gene Image sídlí v části San Diega zvané Sorrento Mesa, v oblasti, kam v posledních letech koncentrují svá sídla mnohé renomované biotechnické společnosti. Firma zaměstnává početný kvalifikovaný tým čítající vědecké pracovníky i techniky. My Gene Image spolupracuje s Eton Bioscience Inc., soukromou společností, která zprostředkovává výzkumy pro akademické i komerční účely a podílí se na zkoumání rozličných biotechnických témat, včetně hledání léků na choroby jako rakovina, Parkinsonova choroba, cystická fibróza a mnoho dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here