Motor4Toys: Když supersporty úspěšných plodí dětský úsměv

0
2159
Pokud kolem vašich sluchovodů už někdy proplul pojem Gumball 3000 a zasel tím alespoň několik semínek vzrušení do nitra vaší motoristické duše, pak vězte, že z chystané události Motor4Toys budete dočista unešení. Obdobně jako u poměrně kontroverzního Gumballu se i na Motor4Toys sjede ta nejvybranější čtyřkolá smetánka. Pět tisíc exemplářů včetně urozených šlechticů rodu Rolls Royse, nekonečných vřav urostlých supersportů, exotického temperamentu, nestárnoucích veteránů, strojů z úzce limitovaných edic, policejních vozů z 80. let  a mnoho mnoho dalšího.
Ano, mluvíme tu o akci, která nemůže nechat žádného automobilového fanouška chladným. Ba naopak, takové události mohou způsobit vysoké horečky a srdeční tep vytúrovat až do rudých hodnot. Co je však ještě důležitější, je dobročinný podtext celé akce, tím se Motor4Toys zásadně liší. Důrazně si klade jediný cíl. Poskytnout hračky dětem, které nedostaly tu nejlepší šanci a nenarodily se přímo do těch nejšťastnějších pozemských podmínek. Tímto šlechetným přístupem vábí událost stále více a více dobročinně smýšlejících majitelů překrásných vozů, kteří se touží podílet na projektech stmelujících svět. Akce jako tato rvou falešné a epidemií titěrného myšlení šířené mýty o sobectví bohatých lidí. Motor4Toys prokazuje, že drtivá většina skutečně úspěšných (nejen vypadajících úspěšně) se cítí být hluboce odpovědna vůči společnosti. Touží jí dát to, čeho se jim samotným dostalo.
Důkazy? Rok 2004 a dva tisíce koupených hraček. Ročník 2005 přinesl předvánoční nadílku v podobě pěti tisíc hraček, jen aby jej rok 2006 s  jedenácti tisíci hračkami více než dvojnásobně pokořil. Loňský „výtěžek“ činil téměř šestnáct tisíc hraček pro děti. Ovšem pořadatelé se nenechali uchlácholit a všem nastavili laťku letošního cíle úctyhodně vysoko – 30 000 vánočních dárků pro vykouzlení dětského úsměvu. To je v přibližném hromadném součtu přes šedesát tisíc hraček! To samo o sobě je úžasné! Ještě jsme se však nezmínili o podívané, díky které se takových výsledků dosahuje.
Nestává se často, aby člověk viděl policejní eskortu, jak pokojně a důstojně vede nekonečného hada nablýskaných brumlajících krasavců k obchodnímu domu s hračkami. Rozlehlé a prázdné parkoviště nyní s otevřenou náručí vítá šerifa a pod jeho taktovkou řadící se supersporty. S každým dalším obsazeným stáním nabývá hodnota pozemku o několik milionů korun. Slintající davy nemilosrdně přetěžují spouště svých fotoaparátů, přihlížející tátové ukazují svým dětem, které z těch svalnatých žihadel si jednou také pořídí a někteří se nechápavě pídí po tom, co se to tu sakra děje?
Jednoduché… Několikatisícová parta se rozhodla, že se svými miláčky zajedou dětem nakoupit nějaké hračky a věří, že tímto snažením strhnou i přihlížející. Ve světě má akce díky těmto hodnotám stále zvučnější jméno a vrhá nesmírně pozitivní světlo na svět ultravýkonného motorismu. Tím největším ziskem je však vykřesaná dětská radost! Existuje snad vznešenější investice než právě tato? Dokáže do našeho srdce něco vnést větší radost než vědomí, že jsme ji sami vlili do srdce někoho jiného?
Akce Motor4Toys čeká na každého, kdo chce být v samotném epicentru motoristického luxusu a krásy, nasát štědrost předvánoční atmosféry a podílet na něčem velkolepém. Nechť motory zažehnou lásku, která bez ohledu na lidské rozdílnosti probouzí dobrosrdečnou podstatu v každém z nás…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here