Monsoon Spa: Oáza klidu v srdci Prahy

0
2053

V hlavním městě je takovýto projekt unikátní vzhledem k nespočetnému množství poskytovaných služeb. Z širokého spektra si zajisté vybere každý. Právě rozsáhlá nabídka léčebně-relaxačních procedur a prvotřídních služeb je důvodem, proč jsou Monsoon Spa označovány za průkopníka lázeňství v hlavním městě.

„Prvotním impulsem byly mé vlastní zdravotní potíže,“ vzpomíná na zrod projektu jeho „duchovní matka“ a majitelka Monsoon Spa Lenka Tretterová. „Vyzkoušela jsem mnoho léků a ‘zaručených’ rad a stále mi nebylo lépe. Tak nezbývalo než si pomoci sama. A tehdy jsem pochopila, že když začnu poslouchat a vnímat své tělo, ať už prostřednictvím jógy či jen prosté chůze, dozvím se mnoho o svých bolestech a strastech. Člověku se nechce v dnešní uspěchané době ztrácet čas sám se sebou, ale sama můžu potvrdit, že to stojí za to.“

V originálním prostoru pasáže U Hájků v pražské ulici Na Poříčí tak z podnětu současné majitelky vyrostlo velkorysých 650 čtverečních metrů s nejrůznějšími procedurami, které mají jediný cíl – rozmazlovat své klienty poskytnutím klidu, harmonie a relaxace, položek tak nedostatkových v dnešním hektickém světě.

Lázně jsou tvořeny dvěma částmi s vlastní svébytnou atmosférou a zaměřením. Privátní spa je originálním místem pro obchodní jednání i neobvyklou romantickou schůzku. Najdete zde mimo jiné saunu, whirpool i odpočívárnu, v nichž vás nebude nikdo rušit.

Větší prostor je potom přístupný pouze pro členy klubu Monsoon Spa. Dělí se podle charakteru procedur na suchou a mokrou část a část pro specializované terapie. Nezvyklé množství služeb zahrnuje například nejrůznější masáže, finskou saunu, léčbu obelisky, ledovou studnu i exoticky znějící tropický déšť. Specializované terapie nabízí šest balíčků služeb, jejichž jména napovídají, na co se primárně zaměřují: Relax, Energy, Immunity, Detox, Slim a Beauty.

Bezprostředně po vstupu do budovy na vás dýchne uklidňující atmosféra, který je výsledkem dlouhého promýšlení respektujícího zásady Feng-shui. Každý kus nábytku má svůj symbolický účel i místo, otevřeným prostorem proudí energie bez omezení. Relaxaci napomáhají i vkusně sladěné barvy, materiály, vůně a tlumené osvětlení spolu s hudbou, jejíž intenzitu si redukuje sám klient.

„Monsoon spa je můj velký sen proměněný v realitu. Inspiraci jsem sbírala na cestách po světě a v moudrých knihách,“ prozrazuje Lenka Tretterová. „Asi největší radost mám z otočných obelisků a solného tepidária, které se nám podařilo obložit štípanými kousky bambusu. A také z vlastní řady čistě přírodní kosmetiky Monsoon spa.

Soukromí i individuální přístup je v Monsoon Spa samozřejmostí. Online systém rezervací neumožňuje, aby v lázních bylo naráz více než 15 klientů. Klubové členství nabízí přenosné i nepřenosné klubové karty, obě umožňují 10 hodin týdně v libovolné proceduře mokré části a jednu nebo dvě terapie.

“Skutečnost, že tady za pár dní přivítáme první hosty, se pro mě rovná malému zázraku, ve který jsem občas už ani nedoufala,“ těší se Lenka Tretterová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here