Mobiado a Aston Martin jako tajní agenti

0
1930

Mobiado, známý výrobce luxusních mobilních telefonů, se rozhodl, že se mobilním technologiím podívá na zoubek ještě důkladněji a navrhne mobil budoucnosti. Ke spolupráci vyzval, možná k překvapení, výrobce luxusních automobilů Astona Martina. Tato spolupráce ale ve skutečnosti žádným překvapením není. Tyto dvě luxusní značky si nejsou vůbec cizí.

Model, který Mobiado navrhlo, by se dal zařadit do skutečně nejvyšší kategorie mobilních technologií. A není to poprvé, kdy se Mobiando snaží udělat z obyčejného mobilu luxusní umělecké a jedinečné dílo z exkluzivních materiálů. Současný koncept zaujme už na první pohled. Jedná se samozřejmě o smartphone, ovšem s jedinečným dotykovým celoprůhledným displejem.

Smartphone CPT002 je skutečně tak unikátním mobilním telefonem, že se ani nechce věřit, že by něco takového mohlo fungovat. Elegantnější mobilní telefon si snad nelze ani představit. Telefon se může pochlubit velkým dotykovým displejem, který chrání safírové sklo. Boční orámování telefonu je vyrobeno z precizně opracované platiny. Pod ním se ukrývá vše potřebné jako baterie nebo SIM karta.

Jeho funkce jsou velmi rozsáhlé a nutno podotknout, že byste si k němu měli pořídit i automobil Aston Martin. V budoucnosti by prý smartphone měl sloužit k bezkontaktnímu odemčení právě vašeho Astona, aniž byste museli vytahovat mobil z kapsy. Po nastoupení se telefon sám připojí k počítači v automobilu.

Používat ho můžete jako navigaci, a kdyby náhodou mělo dojít k nečekanému nárazu, telefon má v sobě zabudovaný pohybový senzor, který předá informace bezpečnostnímu systému, díky němuž se aktivují airbagy nebo deaktivují bezpečností pásy, bude-li to potřeba. S tímto vybavením si budete připadat jako opravdový tajný agent James Bond.

Dále se s ním můžete připojit k nejrůznějším sociálním sítím, jako je Facebook nebo Twitter. A díky integrovaným kamerám ve vozidle můžete být neustále online se svými přáteli. Nebude problém jim poslat video ze zábavné cesty, kterou právě podnikáte.

Kanadský výrobce luxusních mobilů prezentoval tento vydařený koncept na výstavě hodinek a šperků, která se konala ve Švýcarsku. Určitě se nedá říci, že by si Mobiado spletlo výstavu. Koncept CPT002 se dá považovat za úžasný klenot s funkcemi nejen mobilního telefonu.

Mobiado rozhodně nasadilo laťku pěkně vysoko – i když se jedná zatím pouze o koncept, je to velmi výstřední mobil, který je zatím pouze hudbou budoucnosti. Jak bude vypadat skutečný mobil, který Mobiado chystá právě pro Astona Martina, se dá pouze předvídat. Nutno říci, že se asi bude jednat o jednodušší verzi, než je tato úžasná designová hračička.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here