Milan Šváb: Nezapomenutelná párty pro každého

0
2290

Chtěli byste zažít nezapomenutelnou rozlučku se svobodou v nejvyhlášenějším baru jako VIP, kam se necháte dovést luxusní hummer limuzínou? Nebo uspořádat pro své firemní partnery či nejlepší zaměstnance večírek ve vlaku, který budete mít celý jen pro sebe. A nebo si zaletět soukromým letadlem na pláž a oslavit tam svoje narozeniny s přáteli? Jestli si myslíte, že něco takového snad ani není možné, věřte, že je. A Milan Šváb, respektive jeho firma Funmio, vám to dokáže splnit. Funmio vám uspořádá párty na vodě i ve vzduchu. Funmio totiž pořádá párty, kterou každý chce zažít.11948430_10206452398342420_1340120213_o

Vraťme se ale na začátek, jak to všechno začalo. Nebýt totiž Milanova úrazu kolene, firma by pravděpodobně nikdy nevznikla. Kvůli nebo spíš díky úrazu, dostal Milan pojistku. Když přemýšlel, jak s penězi naloží, napadlo ho, že by si mohl zlepšit svou angličtinu a vyrazit na jazykový pobyt do zahraničí. A tak odletěl do Miami Beach na Floridě.

Za celkem krátký čas se tam seznámil s organizátory akcí v hotelech a limuzínách. “Začal jsem jim tam “tahat” lidi a oni mě pak oslovili s nabídkou hlubší spolupráce. Zároveň jsem tehdy viděl, jak dochází k nasmlouvání partnerů a celému tomu koloběhu. Pomáhal jsem při párty na hotelových pokojích, v limuzínách, autobusech i u bazénů. Chodil jsem do těch nejlepších klubů na světě jako VIP. Bylo to jako z nějakého amerického filmu.”

Jenže čas rychle plynul a Milan se musel vrátit zpět do Čech. “O podnikání tohoto stylu jsem nejdříve ani neuvažoval. Vrátil jsem se do školy, abych dostudoval a navíc jsem v té době pracoval na projektu se svými kamarády. Po čase ale přišel krach projektu, ale já si mezitím stihl vyzkoušet modelovou akci hotel-limuzína-klub v Praze. Překvapivě jsem sklidil obrovský úspěch a objevili se první klienti.”

Avšak nebylo to tak jednoduché, jak se zdá. “Na začátku bylo nejtěžší uvědomit si, že z toho lze udělat plnohodnotné podnikání a vůbec jít do toho a vyzkoušet to. Mentálně do toho dozrát a říct si, že to budu dělat.” Nakonec dal přece jen všechny obavy stranou, zkusil to a vyšlo mu to. Dnes nemá Funmio o zákazníky nouzi.

V čem je vlastně jejich největší výhoda oproti konkurenci? “Naše akce jsou neustále v pohybu. Děláme hlavně hotové firemní a privátní akce-párty. Což vlastně znamená, že si stačí jen vybrat a hned druhý den můžete jet. Takže si zákazník nemusí lámat hlavu s průběhem.” Na výběr jsou celkem 4 produkty: Hummer limuzíny, privátní letadla, vlaky, jachty i čluny. K tomu dodává: “Typická struktura každé akce se skládá ze začátku například v hotelovém pokoji či střese hotelu, jízdě, kdy se přepravujete třeba pomocí, již tolikrát zmíněného Hummeru a zakončením někde v klubu nebo na pláži. Vše máme do detailu naplánované, aby to bylo dokonalé a ani vteřinu nebylo o zábavu nouze, snažíme se o špičkové služby.”

Dnešním dnem máte sice spousty zákazníku, kteří vás rádi doporučují dál, což, jak všichni víme, je ta nejlepší reklama. Je nám však jasné, že ze začátku to asi nebývalo, jak tedy přišel k prvním zákazníkům a dal o sobě vědět firmám? “Byl jsem a stále jsem členem mnoho obchodních klubů a různých networkingových snídaní, kde si platím členství. Na nich se setkávám se zástupci celé řady firem. Na těchto byznys setkání, snídaních a klubech jsem tak třikrát až pětkrát do týdne. Díky kontaktům z networkingu se to tak rychle rozjelo.” Při networkingu pořád stále dost lidí tápe, má nějakou radu? “Určitě byste si měli přečíst knihu Nikdy nejez sám, ta mi hodně pomohla.”

11925669_10206452510505224_731266961_n

Přestože ze začátku cílil především na firmy, paradoxně se krátce na to rozjely i soukromé akce, přesněji rozlučky se svobodou. Plánů do budoucna má nadále spousty. “Chci udělat webový portál, kde by si lidé svou párty sestavili samy. Fungoval by pro celou Evropu, což by znamenalo, že kdyby se někdo ze Španělska rozhodl, že si chce udělat party ve Švédsku, tak my bychom to akorát pak celé zajistili.” A co ho nejvíc baví na celém tom podnikání? “Na podnikání mě baví především ta volnost, svoboda a to, že se můžete neustále posouvat dál, což byste v normálním zaměstnání nemohli.”

A jsme už skoro u konce, jaký má pro čtenáře Dreamlife radu na úspěch? “Musíte si uvědomit, co vás v životě baví a co chcete dělat. A pak jít do toho. Nápadů má každý tuny. Jenže bez realizace to není nic. A hlavně, vždycky do toho musíte dát kus sebe.”

My moc děkujeme Milanovi Švábovi za rozhovor a přejeme jemu a firmě Funmio spoustu úspěchů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here