Mighty Imagination: Nejemotivnější taneční show roku přichází

0
1668
„Někdy stačí zmáčknout knoflík, zavřít oči a je klid… ticho! Koncem dlouhého, únavného a stereotypního dne padáš do pohovky a propadáš se do snu… Najednou ležíš na voňavé louce, do uší ti vplouvá symfonie větru z korun stromů, doprovázená hmyzím bzukotem v dokonalé symbióze se zpěvem ptáčků. Myšlenky se Ti rozprchly a volně teď plují po obloze plné hvězd. Necháváš je být a bavíš se jejich sledováním… relaxuješ. Tady vzpomínka, támhle nápad a tady? Splněný sen… úsměv. Objevuješ nové světy. Současné, jenom tvoje, neznámé, ztracené i ty dávno zašlé. Z ničeho nic přichází jakýsi magický vír a začíná tě pohlcovat do svých útrob. Tma… Tma a nikde nic. Pluješ ve vzduchoprázdnu.. .nikde žádný zvuk.. .žádná hmota, světlo, nic. Dokonce i samo slovo “NIC” je VŠECHNO oproti té prázdnotě jakou cítíš. A co teď?
Kdybyste měli tu moc stvořit si svůj vlastní vesmír. Jaký by asi byl? Kulatý? Hranatý? Stejný anebo úplně jiný? ČETLI BYSTE V NĚM V TUTO CHVÍLI TY STEJNÉ ŘÁDKY?“
Milujete tanec? Máte rádi hudbu, její jedinečnou duši a vzkaz v každé jednotlivé skladbě? Vyhledáváte místa, která chrlí emoce, endorfiny a atmosféru, z níž se vám na zádech rozběhnou krystalky mrazu a vzrušení? Pokud shledáváte výše zmíněné pro sebe blízkým, na okamžik zbystřete, rozevřete své diáře na straně s devatenáctým říjnem a rezervujte si nedělní večer. Nechť se stane dnem, kdy zákony Mocné Představivosti pro každého z nás získají nový rozměr, dosud nespatřenou dimenzi. Show postavená na silné, až filosoficky hluboké myšlence existence bytí, shrnuje své poslání do dvou vše říkajících slov – Mighty Imagination (Mocná představivost). Po našem článku The Secret – Věčné tajmeství úspěchu obhaleno jistě všichni chápeme, jak obrovský dopad má lidská představivost na náš život. Vše, co vidíme kolem sebe, bylo nejprve něčím snem, vizí na plátně představivosti.
Dovednosti formace Migthy Skahe nás vtáhnou do tohoto světa fascinující fantazie a během 90 minut provedou od zrodu vesmíru přes současnost až za hranice lidského vědění a chápání. Strhující mistrovství tanečních výkonů, brilantní herecké umění, silná bouře audiovizuálních efektů, magický doprovod světelných obrazů, schopnost promluvit k divákovi, vtáhnout jej myšlenkami na scénu a to vše v duchu dokonalé symbiózy všeho se vším znamená jediné. V našem srdci se rozdmýchá emoční spektrum, o kterém jsme možná neměli ani tušení. I naší husí kůži naskočí husí kůže. Výsledky a ohlasy na předešlé projekty jsou drtivými fakty, která tato tvrzení potvrzují.
Krédo či slogan taneční skupiny Mighty Skahe – „Promlouváme beze slov“ – velmi trefně a s hlubokým zamyšlením vystihl dokonce i pan Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje: „Divadelní a taneční projekty považuji za jednu z nejzajímavějších a nejužitečnějších aktivit pro mladší i starší, při které se lidé učí vyjadřovat myšlenky, city a emoce a prohlubovat komunikaci sdílení. Toto je v dnešní neosobní, přetechnizované době velmi cenné a podporování hodné. Projektu M-IM promlouvá beze slov, jehož součástí je tanečně-divadelní, audiovizuální představení Mighty Imagination, které bude uvedeno v Brně 19. října 2008, rád uděluji svou záštitu.“ Slova pana Juránka také o lecčem vypovídají.
U zrodu této taneční mašiny na úspěch však stojí dvě skromná slova, jméno pana Michala Holého. Prvotřídní tanečník, obrovský pojem na české i zahraniční taneční scéně (což stvrzuje několik obhajob titulu mistra ČR i titul mistra světa) roku 1995 zabetonoval silné základy své vlastní taneční školy Mighty Shake. Nejen že svůj nesmírný talent a vášeň vymačkal do poslední kapky, ale objevil v sobě vlastnost, která spojuje leadery napříč všemi profesemi. Začal se o své výjimečné nadání podložené desítkami tisíc hodin úsilí a překonávání sebe sama dělit s ostatními. Zažehnul ve svém srdci sen, jehož plameny a spalující touha po něčem zcela výjimečném podpálily dnes již přes 500 srdcí mladých a ambiciózních tanečníků. Jak obrovský rozdíl dokáže udělat jediný člověk s velkým snem a odvahou jej uskutečnit. Michal Holý je dnes hrdinou mnoha dětem a dospívajícím, kteří nalézají v tanci svoji vášeň a způsob sebevyjádření. Stejně jako se požár šíří ze stromu na strom, zapalují se chlapci a dívky navzájem.
Oheň se stává neuhasitelným a míří ke svému dosavadnímu grandfinále, nejočekávanější akci svého formátu všech dob. 19. října 2008 přijedou roky a tisíce hodin píle v podobě desítek tanečníků a tanečnic, aby předvedli, co umí a zbořili novou brněnskou halu Vodova. Projekt vznikal dlouhých 8 let a díky svému preciznímu a promyšlenému zpracování dokáže rozehrát emoce a rozbouřit hladinu adrenalinu u všech věkových kategorií. Zakupte si vstupenky, dokud jsou ještě k mání a nechte se vtáhnout do světa fantazie a pohltit neomezeností Mocné Představivosti. Celé představení lze shrnout slovy, že všichni máme moc stvořit si svůj vlastní svět, vlastní vesmír. Bude to velkolepé…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here